1Password для Mac: апґрейд Watchtower, розширені можливості сховищ, підтримка логінів і більше

AgileBits випустили версію 1Password 7 для Мас, і це важлива новина. Менеджер доступний для підписників, а також як автономний файл для завантаження. Я користуюся 1Password ще відколи придбав Мас. Це завжди був найкращий застосунок для збереження паролів з усіх вебсайтів, тож він роками слугував мені суто для цього.

1Password

Проте 1Password вже досить давно став чимось більшим за просто менеджер паролів. Серед усіх інших подібних програм його вирізняє ґрунтовність нових опцій та легкість, з якою ними можна почати користуватися щодня. Все це дуже актуально на сьогодні, бо ми часто схильні забувати про питання безпеки.

1Password 7 здійснив фундаментальне оновлення кожного аспекту застосунку. Його інтерфейс залишається впізнаваним навіть давнім користувачам, але функції типу Watchtower та Vaults (“Сховища”) було розширено новими можливостями, які варто дослідити – особливо якщо у вас поки не доходили до них руки. Також 1Password якнайкраще працює зараз із паролями до інших застосунків. Крім того, купа інших маленьких і великих змін - у тому числі в дизайні - тільки підтверджують високу якість нової версії 1Password 7.

Watchtower

Спочатку головною функцією Watchtower було сповіщати користувачів про необхідність змінити пароль через загрозу безпеки. Ця опція все ще наявна, але у версії 1Password 7 Watchtower вже здатна на більше.

Watchtower надсилає сповіщення про порушення безпеки, які могли оприлюднити інформацію входу у ваш обліковий запис

 

Watchtower знаходиться на лівій бічній панелі у вигляді окремого розділу. Клік на назву розділу розгортає список всіх його компонентів. Першими йдуть “Логіни під загрозою” та “Вразливі паролі”, які безпечно аналізують ваші логіни й паролі у величезній базі даних на haveibeenpwned.com з гарантованою конфіденційністю. Якщо на сайті помічені порушення безпеки, загрозливі для ваших логінів і паролів, то вся інформація зберігається в цій секції.

Також Watchtower аналізує вже використані та слабкі паролі у вашій базі даних. З можливостями 1Password та macOS ґенерувати рандомні й сильні паролі немає сенсу створювати спільний для всіх сайтів або обмежуватися короткими й легкими паролями. Ці розділи Watchtower ґрунтовно аналізують ваші минулі паролі, а це суттєво спрощує процес їх зміни на кращі версії.

Сьогодні вже немає жодних підстав не використовувати https для логінів, але 1Password може зберігати навіть старі логіни з доби, коли https ще не став нормою. Такі логіни згруповано в окремій секції Watchtower, тож користувачі зможуть перейти на відповідні сайти й оновити реквізити для входу.

Ще Watchtower, аналізуючи ваші логіни, виділяє ті, що мають опцію двохфакторної автентифікації (2FA). На деяких сайтах не завжди буває легко застосувати 2FA, тож я, наприклад, довго оминав її. 1Password полегшує оновлення логінів на таких сайтах, оскільки після їх ідентифікації поліпшує процес входу за допомогою одноразових кодів доступу, які 1Password особисто ґенерує для iOS.

І врешті, Watchtower активно моніторить інформацію ваших кредитних карт, паспортів та інших об’єктів у ваших сховищах, надсилаючи сповіщення про терміни придатності й необхідність завчасно їх оновити. Кредитні карти часто оновлюються автоматично, але такий сервіс дуже зручний для паспортів і взагалі всіх даних, які доводиться оновлювати вручну.

Vaults

Vaults (або “Сховища”) структурує всю інформацію, збережену в 1Password. Наприклад, за бажанням можна створити окреме сховище для логінів і паролів спільного доступу й окремо згрупувати паролі від особистих і бізнес-акаунтів. 1Password 7 підтримує комбінацію дій “натиснути й перетягти об’єкт”, тож сховищами набагато легше користуватися.

1Password Vaults

Створюємо нове сховище

Всі групи 1Password видно на новій бічній панелі застосунку. Нове сховище створюємо за допомогою кліку на кнопку з відповідною назвою в меню Файли або пересуваючи якийсь об’єкт з іншого сховища на бічну панель. До кожної секції можна додати назву, опис та іконку. 1Password пропонує набір із 38 іконок, але можна прикріпити зображення з вашої галереї. Я не в захваті від іконок за замовчуванням, проте встановлювати власні зображення дуже просто, тож це не велика проблема.
Кожний об’єкт, збережений у 1Password, можна пересувати між сховищами. Якщо ж вам більше до вподоби комбінація “копіювати + вставити”, то затисніть клавішу “Опція” під час переміщення файлу (так само, як і в Пошуку).

Підтримка програм

1Password 7 значно покращив процес входу в облікові записи різних застосунків. Для перевірки програм я часто перемикаюся то на клієнтів в електронній пошті, то у Твіттері, і раніше для зміни акаунтів необхідно було пройти через 1Password. 1Password 7 полегшує цей процес і сам розпізнає поточну програму, тож після кліку на меню панелі одразу пропонує необхідні реквізити для входу. Скопіюйте та вставте або перетащіть ваш юзернейм та пароль у відповідні комірки - і все готово. Хоча цей спосіб працює не так швидко, як автозаповнення на різних сайтах, все одно це значне покращення роботи.

Втім, мені не дуже подобається оновлена панель з меню 1Password-міні, бо спочатку важко зрозуміти, як пересувати й змінювати розмір вікна. Рамка на його верхній частині дуже вузька і такого ж кольору, що й фон самого вікна, тож незрозуміло одразу, яку його частину можна переміщувати.

Інші зміни

В 1Password 7 з’явилося багато інших змін, але їхній вплив помітний залежно від того, як ви користуєтеся програмою. Проте всі ці невеличкі зміни вкупі мають потужний ефект.

Загалом дизайн 1Password було суттєво оновлено. Додатково до тих функцій, які вже описано вище, бічна панель тепер виглядає ще краще у новому темному кольорі. Завдяки цьому вона зосереджує увагу на окремих об’єктах і добре поєднується з програмами на кшталт Slack, що має такий само трьохкомпонентний дизайн з темною бічною панеллю. Тепер її можна згортати до розміру смуги зі всіма іконками - дуже зручна опція для користувачів із маленькими екранами. Я, наприклад, дуже часто працюю з 13-дюймового MacBook Pro, тож ця опція для мене дуже актуальна.
Замітки тепер підтримують формат RTF з застосуванням синтаксису Markdown. Текст із такою розміткою не змінюється під час редакції, але щойно ви натиснете “Зберегти”, Markdown заміняє певні конструкції на кращі еквіваленти. Поля для паролів також мають новий шрифт, наразі мій улюблений - Courier Prime. У ньому легко розрізнити подібні символи, як-от “1” від маленької літери “l” та вертикальної риски, якщо ви раптом вводитиме пароль вручну.

 

Наступною зручною функцією є додані в 1Password спливаючі вікна. Нагорі у правому кутку екрана є кнопка (або Command + O), за допомогою якої весь контент з правої крайньої панелі переходить у спливаюче вікно. Завдяки цьому корисному апдейтові всю інформацію можна залишати відкритою під час роботи в іншій програмі.

Ще варто відмітити інші зміни, додані до 1Password 7:

– Підтримка теґів, що створюються за допомогою символа “/” між ними
– Швидка команда пошуку (Command + K) працює подібно до Alfred, тобто дозволяє ввести в пошуку назву, натиснути кнопку “назад” та перейти одразу до знайденого об’єкта
– Введення технології Spotlight
– Функція Handoff

Висновки

Особливість застосунків на кшталт 1Password у тому, що здебільшого вам хочеться якнайшвидше проминути його. Він зазвичай трохи гальмує роботу, для якої потрібний певний пароль. Щоправда 1Password ніколи не був особливою перешкодою ні під час роботи в браузерному розширенні, ні в панелі з меню, ні у самій програмі. Проте 1Password 7 пішов ще далі в цьому питанні, оскільки тепер процес входу тепер майже настільки ж легкий, що й на вебсайтах завдяки теґам, швидким функціям та підтримці macOS-технологій Handoff і Spotlight.

Попри корисність усіх цих нових опцій, головна задача загального оновлення трохи інша. Гнучкість сховищ і якісніша Watchtower покликані ефективніше сортувати й зберігати паролі та іншу інформацію. Обидві функції допомагають легко організувати конфіденційні дані й оцінити ступінь бепеки нових паролів. Через це стало значно легше перевіряти й сортувати паролів, особливо в порівнянні з 1Password.

Сьогодні безпека взагалі стала ще важливішим аспектом цифрового життя. Та попри це нас усе ще дратує потреба вводити довгі й захищені паролі, які часто сповільнюють хід роботи, а потім ще й потрапляють під загрозу на різних сайтах. 1Password 7 полегшує та прискорює маніпуляції з громіздкими паролями за допомогою інструментів моніторингу і сам стежить за рівнем їхньої безпеки.

1Password 7, для якого потрібні системи macOS Sierra й вище, наразі є безкоштовним оновленням для всіх користувачів індивідуальних, сімейних, групових чи бізнес-планів. Їх можна завантажити з магазина Mac App Store або напряму з AgileBits. 1Password 7 у тому числі доступний як окрема ліцензія для юзерів, які не мають підписки на план. Проте через труднощі Apple з цінами на апґрейди в Mac App Store, ліцензії можна придбати лише на AgileBits, де вони коштують $49.99 для індивідуального користування протягом обмеженого часу. Після цього ціна підвищується до $64.99. Але остання оновлена версія також безкоштовна для всіх, хто купив ліцензію після 27 березня 2018 року. Застосунок 1Password 7 для Windows також вже доступний.

Щоб почати безкоштовний тестовий 14-денний період натисніть на банер нижче та оформлюйте свої 14 днів!