Jamf_2022

2021 рік навчив нас приймати зміни та довів, що технології відіграватимуть визначальну роль у продуктивності та задоволеності співробітників, студентів та пацієнтів.
Отже, що ми очікуємо у 2022 році? Давай дізнаємось.

2021 рік був неперевершений.

Минулого року приблизно в цей час я передбачав, що нас усіх чекає у 2021 році. Я думаю, що можна з упевненістю сказати, що 2021 рік був неспокійним, з несподіваними викликами.
Деякі з цих проблем — наприклад, варіанти COVID-19, які залишають більше людей вдома — підштовхнули мої прогнози до високої швидкості, як-от об’єднання технологій і досвіду співробітників, а також нагальна потреба в рішеннях безпеки Apple.
Завжди важко сказати, що буде в наступному році; У мене немає кришталевої кулі. Але я помітив деякі тенденції, які, я впевнений, продовжать розвиватися в 2022 році і далі.

Піднесення Apple

Я міг би просто сказати це: настав час для Apple на підприємстві. На сьогоднішній день Apple рухає три речі. По-перше, гібридна та віддалена робота сприяє споживанню ІТ, що стимулює Apple. По-друге, необхідність залучати та утримувати таланти молодих працівників, які сильно схиляються до Apple. І щоб ми не забули: цього року Apple створила найпопулярніші ноутбуки на планеті, які працюють на чіпі M1 .

У довгостроковій перспективі, я справді вірю, що до кінця цього десятиліття в компаніях по всьому світу буде більше пристроїв Apple, ніж пристроїв на базі Windows. У Сполучених Штатах позиції Apple ще сильніші, тому я очікую, що Apple Mac обжене частку ринку Windows на підприємствах до кінця 2029 року.
І Jamf стане частиною цієї трансформації. Вже станом на грудень минулого року Jamf керує мільйоном комп’ютерів Mac, які працюють на чіпі M1.

Змішана робота перевизначить доступ

Піднесення Apple також означає зростання простоти. У користувачів Apple просто не вистачає терпіння користувачів Windows; вони вважають, що все повинно працювати.
І вони повинні «просто працювати» всюди, де знаходяться співробітники.

Підвищення гнучкості робочого місця

Існує дуже багато способів яким чином працюють люди, і різноманітність того, де і як вони працюють, продовжує розширюватися. Люди працюють вдома, поєднують час вдома та в офісі, використовують готелі в гібридному робочому просторі — навіть орендують приміщення в коворкінг-спільнотах. Фактично, нещодавнє дослідження Accenture щодо гібридної роботи показало, що 83% з 9326 опитаних працівників віддають перевагу гібридній моделі, яка дозволяє їм працювати віддалено принаймні 25% часу. Було також виявлено, що 63% компаній із високим темпом зростання, включаючи Jamf, вже мають моделі роботи з будь-якого місця.

Забезпечення безпеки та продуктивності співробітників

У цій новій реальності швидкий, безпечний доступ має стати базовою лінією підприємства.
Оскільки хакери знаходять все більше і більше точок доступу в найслабших частинах мереж компаній, у 2022 році організаціям має бути перш за все безпека. Згідно з дослідженням IBM у 2021 році , минулого року кількість зломів даних досягла найвищого рівня за всю історі. Зловмисники все частіше отримують доступ через віддалені місця роботи. Найпоширеніша причина злому даних? Викрадені облікові дані користувача.

Але є хороші новини: досліджені компаній, які прийняли підхід до безпеки з нульовою довірою , мали кращі позиції для боротьби з порушеннями даних, а ті, що автоматизували свої системи безпеки за допомогою штучного інтелекту та аналітики для постійної перевірки з’єднань, показали себе ще краще.

Тому я вірю, що в найближчі кілька років традиційним VPN прийде кінець. Вони недостатньо динамічні. Вони недостатньо добре працюють. Вони недостатньо приватні. Доступ до мережі з нульовою довірою (ZTNA) — динамічний спосіб захисту всіх транзакцій без необхідності замислюватися про це — є правильною відповіддю. Через притаманну відсутність гнучкості та контролю в VPN у порівнянні з гнучкістю ZTNA , як зазначено у Network World, все більше і більше компаній будуть модернізувати та забезпечувати доступ своїх співробітників за допомогою ZTNA в наступному році.

Конфіденційність проти безпеки

У зв’язку з підвищеною занепокоєністю компаній щодо безпеки, існує також поглиблення занепокоєння щодо конфіденційності співробітників. Apple, підтримана захисниками конфіденційності, змінила спосіб ведення бізнесу рекламодавців, заглибившись на ідею, що відстеження бізнесом є порушенням конфіденційності .
Відстежувати рекламодавці досить погано, але як бути з відстеженням роботодавця? Це ще гірше.

Оскільки на сучасному робочому місці зростає доступність популярних програм використання власних пристроїв (BYOD) працівникам варто було б стежити за ними. У багатьох організаціях ІТ-відділ завжди знає, де знаходяться співробітники, знає, які веб-сайти вони відвідали, і знає, які програми встановили їхні співробітники.

Організації повинні враховувати конфіденційність навіть для тих, хто використовує пристрої надані компанією. Який правильний рівень моніторингу? Португалія щойно прийняла закон, який забороняє компаніям телефонувати співробітникам у неробочий час. Чи знають вони, що діяльність їхніх співробітників на робочих пристроях можна відстежувати в неробочий час? Мені цікаво. Чи є такий рівень відстеження працівників етичним у неробочий час?

Ті організації, які використовують пристрої Apple, вже матимуть фору. Пристрої Apple за замовчуванням керують робочими та особистими даними окремо.

У 2022 році з’являться нові рішення як для BYOD, так і для корпоративних пристроїв, які вирішують складність гібридного робочого, приватного життя та додаткових загроз безпеці. Ті, хто вміє зробити це простим для своїх співробітників, будуть найкращими.

Тенденції освітньої галузі

Це були дуже важкі кілька років для освітян. А попереду ще більш складні вимоги до вчителів.

Доступ до віддаленого навчання

Коли пандемія вперше вдарила в 2019-2020 навчальному році, райони намагалися запропонувати дистанційне навчання, що призвело до неоднозначних результатів. Багато шкільних округів були непідготовлені, і багато вчителів мали мало інструментів і мало підготовки.

iPad в класі

Школи та райони, де вже були програми використання iPad кожним учнем показали себе набагато краще . Мені не потрібне ясновидіння, щоб побачити, що райони, які мають кошти та організацію, збільшать кількість запроваджень програм використання iPad у наступному році.

Тому що дистанційне навчання назавжди змінить школу.
Коли я був молодим, у нас щороку були дні, коли школу скасовували. У Міннесоті це було зазвичай через погоду. Але є й інші причини: проблеми зі здоров’ям, безпекою чи обладнанням.
У майбутньому це зміниться. Будуть «очні шкільні дні» та «дистанційні дні». Вибачте, діти, більше немає снігових днів!

Інтеграція та безпека

Оскільки під час пандемії школам довелося рухатися дуже швидко, тим, хто має домашню інфраструктуру, тепер доведеться працювати у двох складних областях: по-перше, вони повинні забезпечити належне використання пристроїв у школі та вдома, із сильною фільтрацією. І вирішити питання безпеки.
По-друге: адміністратори повинні озброїти викладачів для навчання в класі, в той же час включаючи учнів, які залишаються вдома через карантин, гібридні шкільні моделі чи вибір батьків.
І потрібно буде знайти рішення, щоб допомогти школам подолати ці нові виклики.
Адміністраторам доведеться потрудитися за допомогою надійного та безпечного керування пристроями, створеного спеціально для шкіл. І їм потрібно буде зробити цю складну й постійно мінливу реальність у класі якомога простою для вчителів.

Ми в цьому разом.

У 2022 році ми зіткнемося з дуже реальними проблемами, але подолання цих проблем допоможе наблизити нас усіх до підвищення продуктивності, безпеки та збалансованості. Ми всі маємо можливість показати світу, як технології можуть покращити та спростити наше життя, нашу роботу та баланс між ними.

 

Дін Хагер, директор компанії Jamf

Переклад статті з сайту Jamf

Універсальна бізнес форма