iOS 10 наповнена новими можливостями, прихованими функціями та несподіваними додатками – вивчати її можна довго. Ось список наших найулюбленіших можливостей нової системи.

iOS 10 наповнена новими можливостями

Розпізнавання обличчя

iOS 10 дає можливість легко відшукати фото друзів або підібрати вдале селфі – це все за допомогою нової технології розпізнавання обличчя. Додаток об’єднує знімки в альбоми, в залежності від людей, місць або предметів, що на них зображені (загалом технологія здатна розпізнавати 4432 різних об’єкти). iPhone аналізує тільки ті фотографії, що зберігаються на вашому пристрої.

Кастомізація віджетів з улюблених додатків

Перевіряти погоду або рахунок, з якою перемогла ваша улюблена спортивна команда, тепер можна, не розблоковуючи айфон. Остання версія iOS зробила віджети легко доступними. Тепер отримати до них доступ можна одним рухом – просто провівши праворуч по новому заблокованому екрану. Віджети анімовані, за бажання збільшуються і навіть програють відео чи інше мультимедіа, приміром, спортивні кліпи. Додається віджет за допомогою 3D Touch: потрібно обрати іконку улюбленого додатку і натиснути «додати віджет».

Емодзіювання повідомлень

Apple витратила купу ресурсів, щоб зробити iMessage та додатки повідомлень більш візуальними в iOS 10. Перш за все, смайлики тепер утричі більші. А фанатам емодзі система запропонує заміну деяких слів у тексті на відповідний смайл.

Коли повідомлення написане, натисніть на кнопку Emoji, і всі слова, які можна замінити на смайлик, будуть виділені. Просто натисніть “замінити” – і відправляйте “емодзійоване” повідомлення.

Візуальний шерінг лінків у повідомленнях

У iOS 10 візуалізуються посилання, які відправлені в повідомленнях. Повідомлення автоматично перетворює URL на візуальне прев’ю із заголовком і зображенням з веб-сайту. Крім того, ви можете відправити посилання на YouTube або Vimeo, і одержувачі матимуть змогу подивитися стрімінг-відео в режимі реального часу.

Ви також можете відправляти треки з Apple Music, які одержувач зможе програвати, не виходячи з повідомлення. Крім того, окремий iMessage-додаток спрощує пошук та шерінг композицій з Apple Music. Кожен URL, який ми тестували в “Повідомленнях” iOS 10, перетворювався на візуальний лінк, навіть Spotify-треки (хоча їх якраз і не можна програвати в режимі реального часу).

Siri тепер інтегрований із сервісами сторонніх розробників

Siri в iOS 10, нарешті, відкрили для розробників. Тепер можна використовувати голосові команди, щоб відправити повідомлення через LinkedIn або WhatsApp чи знайти фотографії на Pinterest.

Просто запустіть Siri як зазвичай і назвіть програму стороннього розробника у команді. Спочатку Siri в iOS 10 міг працювати лише шістьома типами додатків, але компанія Apple розширює ці можливості з часом.

Apple Music має персоналізовані плейлісти

Компанія Apple заявила про абсолютно новий персоналізований плейліст для користувачів Apple Music на WWDC, але ми тестували цей плейлист Discovery Mix у бета-версії iOS 10.

Apple Music має два інших персоналізованих плейлісти: My New Music Mix і My Favorites Mix. Перший пропонує нові пісні з вашої аудіотеки, а другий – ваші улюблені пісні або ті, які ви декілька разів повторювали.

Тексти пісень в Apple Music

Apple інтегрувала можливість проглядати тексти пісень у iOS 10, так що тепер ви можете співати в караоке “Богемську рапсодію”, не виходячи з Apple Music. При прослуховуванні певної пісні просто розкрийте модуль “lyrics”. Ви можете розгорнути або приховати повний текст. На жаль, Apple не отримала права на відображення тексту пісень усіх музичних видавців, тому я досі не знаю, про що співає Ріанна у своєму нещодавньому хіті “Work”.

Транскрипція голосової пошти та виявлення спаму (бета-версія)

Якщо ви не любите слухати голосову пошту, вам сподобається ця можливість iOS 10 – запуск транскрипції голосової пошти, яка переводить ваші голосові повідомлення в текст. Apple, схоже, вирішила удосконалювати голосову пошту й надалі. Остання iOS також відкрила документацію CallKit, так що розробники тепер можуть створювати додатки для виявлення голосової пошти зі спамом.

Телефонна підтримка VoIP-сервісів

Apple знає, що ми використовуємо різні сервіси для голосових викликів: Facebook Messenger, Slack, Skype, WhatsApp. Щоб все проходило гладко, всі ці сторонні VoIP-дзвінки будуть функціонувати приблизно так само, як і звичайні телефонні виклики. Їх можна буде приймати на екрані блокування та керувати ними, вимикати звук та застосовувати функцію “не турбувати”.

Крім того, вони будуть зберігатися в “Останніх викликах” та “Улюблених”. А ваші контакти будуть оновлюватися так, що ви зможете зателефонувати своїм друзям за допомогою будь-якого VoIP-сервісу.

Більше причин використовувати 3D Touch

Минулого року, коли 3D Touch був вперше представлений у iPhone 6s и 6s Plus, здавалося, в ньому більше новизни, ніж реальних функцій. З iOS 10 ви можете використовувати 3D Touch новим, корисним чином, починаючи зі створення віджетів за допомогою “глибокого” натискання на іконки додатків – до взаємодії з динамічними нотифікейшенами з екрану блокування.

Використовуйте 3D Touch у своїх “Нотифікейшенах”, щоб відповідати на повідомлення, приймати пропозиції “Календаря” або навіть щоб побачити, де на мапі ваш Uber. А з нотифікейшен-екрану ви можете використовувати 3D Touch, щоб очистити всі ваші повідомлення відразу.

Бувайте, дефолтні програми

В iOS 10 можна видаляти “рідні” іконки додатків. Ви не видаляєте сам додаток остаточно, однак прибираєте з головного екрану пускову установку та будь-які призначені для користувача дані.

Apple зазначає, що основні функції “рідних” додатків (і сховище) нікуди не зникають, навіть якщо видалити їх з головного екрану, так що система iOS не завалиться. А якщо вам захочеться знову завантажити такі додатки на головний екран, ви зможете “перевстановити” їх з App Store.

Інтелектуальні пропозиції QuickType

QuickType також отримав потужні зміни з iOS 10. Наприклад, якщо хтось у письмовому вигляді запитає, де ви, QuickType запропонує відповісти “крапелькою” вашого поточного місця розташування. Коли хтось просить номер телефону або мейл спільного знайомого, QuickType виділить потрібну інформацію з ваших контактів.

Більш того, якщо хтось запитає, чи вільні ви в певний час, QuickType перевірить ваш календар і повідомить вам про заплановані справи або їхню відсутність. Також за допомогою “інтелектуального планування” він дає можливість створити нову подію на основі контекстної інформації, отриманої з усієї гілки повідомлень.

Підтримка багатомовної клавіатури

На додаток до підказки інтелектуальних відповідей, QuickType має мультилінгвальну підтримку. А це означає, що він даватиме пропозиції, якою б мовою ви не друкували – навіть якщо ви не перемкнули основну клавіатуру на цю мову.

Для ввімкнення мультилінгвальної підтримки спочатку необхідно додати потрібну мовну клавіатуру в меню “Налаштування -> Загальні -> Клавіатура” (Settings –> General –> Keyboard).

Мобільна версія Apple Pay

Більше ніяких пошуків вашої кредитної картки під час спонтанних покупок. Просто розраховуйтесь онлайн за допомогою Apple Pay. У iOS 10 через Apple Pay можна оплачувати товари на декотрих сайтах прямо з мобільного Safari. Якщо Apple Pay встановлений на вашому пристрої, то все, що потрібно зробити – натиснути на кнопку “Купити з Apple Pay” і використати Touch ID для аутентифікації покупки.

Новий додаток Home для управління HomeKit-пристроями

Apple випустила абсолютно новий додаток з простою назвою Home, повністю інтегрований у iOS 10 (доступний також у watchOS). Він призначений для управління всіма вашими HomeKit-аксесуарами в будинку.

На додачу до можливості вмикати або вимикати їх одним дотиком, ви також можете об’єднати декілька пристроїв у групу. Групи можна активовувати також за допомогою голосових команд Siri. Просто скажіть, приміром, “Siri, добраніч” – і Home закриє жалюзі, відрегулює термостат і замкне вхідні двері.

Live Photos-редагування та стабілізація

З iOS 10 Apple подарувала користувачам iPhone можливість редагувати знімки у Live Photos (нагадаємо, починаючи з шостого покоління айфонів Live Photos зберігає додаткові 3 секунди до і після моменту фотографії). Ви можете обрізати кліпи, додавати фільтри, обирати стоп-кадр тощо. Live Photos також має цифрову стабілізацію зображення, так що тепер процес зйомки йде як по маслу.

Проактивна навігація у Мапах

Чи шукали ви колись за кермом якийсь об’єкт на дорозі, використовуючи підказки звичайного навігатора? Якщо так – ви знаєте усі проблеми, які виникають в процесі, у тому числі якщо проминути потрібну вам адресу.

У iOS 10 навігація у Мапах більш проактивна – так що ви зможете краще оцінити умови дорожнього руху і знайти важливі піт-стопи, від заправок до кав’ярень, на шляху до кінцевого пункту призначення. Карти навіть дають оновлену оцінку того, як кожна зупинка впливатиме на довжину вашої поїздки.

Додатки сторонніх розробників у Мапах

Мапи в iOS 10 перетворилися на мультисервісний додаток – завдяки тому, що Apple відкрила його для сторонніх розробників. Наприклад, ви можете знайти на карті потрібний вам ресторан, зарезервувати там столик за допомогою OpenTable, викликати Uber, щоб доїхати туди – і все це не виходячи з додатку “Мапи”.

Safari отримала Split View (тільки для iPad)

Якщо ви користуєтеся iPad з iOS 10, то до ваших послуг Split View – можливість переглядати і взаємодіяти одразу з двома вікнами Safari, розташованими поруч. Раніше можна було використовувати Split View лише з одним вікном Safari та одним додатком. Проте користувачі чекали саме на можливість відкривати одразу два вікна браузера поруч.

Оптимізація зберігання музики

Це одна з найбільших змін для абонентів Apple Music, які мають iPhone на 16GB. Якщо включити цю нову функцію з оптимізації збереження даних, iOS 10 визначатиме, які завантажені пісні ви не слухали протягом тривалого часу та які займають занадто багато місця на вашому пристрої. Після цього система автоматично видалятиме ці завантаження щоразу, як вам бракуватиме місця.

Щоб увімкнути цю функцію, перейдіть в розділ “Налаштування> Музика> оптимізувати зберігання” (Optimize Storage). Також ви зможете обрати мінімальну пам’ять, яку ви хочете виділити під завантажену музику: від 4 GB (або 800 пісень) до 32 GB (близько 6 400 пісень).

Нова функція “час сну” (Bedtime) у годиннику

Якщо вам важко прокидатися вранці, Bedtime – нова можливість годинника, що допоможе організувати кращий нічний відпочинок. Ви можете обрати, о котрій годині хочете прокинутися і виставити, скільки годин хочете спати, щоб отримати нагадування про відхід до сну. Ця функція також відстежує ваш сон, так що ви зможете бути послідовним і розробити повноцінний графік сну.

Додаток Health підтримує донорство органів

Понад 120 000 осіб у в США, потребують трансплантації органів, яка може врятувати їх життя. Ось чому компанія Apple інтегрувала донорство органів у додаток Health. Коли ви вперше завантажуєте його, потрібно буде відповісти на питання, чи ви вже є донором органів – чи хочете ним стати, і тоді зможете зареєструватися у американському National Donate Life Registry. Ця інформація не буде надсилатися до Apple.

Використання камери не спиняє музику

Це може звучати дивно, проте до існування iOS 10 сфотографувати музичну вечірку було неможливо: завантаження камери автоматично зупиняло аудіо, яке програвав девайс. Зараз же музика не перерветься.

Зміна інтенсивності спалаху в Центрі управління

Забудьте про сліпуче світло. iOS 10 дозволяє змінювати інтенсивність спалаху: обирати між слабким, середнім і високим. Просто відкрийте Центр управління – і за допомогою 3D Touch натисніть на іконку ліхтарика.

Лінк на відмову від підписки – у верхній частині листа

Apple не перебудовувала електронну пошту в iOS 10, але включила декілька важливих функцій. Приміром, тепер кожного разу, коли ви отримаєте мейл зі списку розсилки, вам не доведеться прокручувати весь лист у пошуках, як відписатися від неї. Пошта автоматично згенерує посилання відмови від підписки угорі.

Джерело: macworld