Не знаєте, що зробити з новеньким Apple Watch? Ми створили список з 41 порадою щодо цього спеціально для вас!

Тож, ви отримали свій новенький Apple Watch Series 3 з мобільним зв’язком, або надали перевагу більш доступному Series 1, або купили Watch Series 2. Ви в захопленні, але в той же час хочете якось пропустити перший етап нерозуміння, що з цим робити, і одразу перейти до справи.

Хороші новини – watchOS 4, операційна система смарт-годинника Apple, одна з найбільш всеохопних на ринку. Це полегшує освоєння пристрою, але попереду ще багато можливостей для налаштування. І все буде тільки рухатися вперед разом із появою watchOS 5, скоріш за все на WWDC у червні 2018.

Ми створили 41 важливий лайфхак щодо того, як краще підлаштувати Apple Watch „під себе”, не забуваючи про апдейти, представлені в watchOS 4 та наступних оновлених версіях. Від додавання музики до вимкнення небажаних сповіщень й навіть скріншотів, ваш досвід стане багатшим після наших порад.

Виникли якісь питання? Напишіть їх у коментарях нижче.

Samsung Gear S2 - save $100+

Організуйте та використовуйте панель Dock

Apple прибрав функцію «огляд» ще на watchOS 3, і зараз можна переглянути всі поточні відкриті вкладки, просто натиснувши на кнопку збоку. Вам точно варто використовувати Dock й заповнювати панель найбільш актуальними додатками. Чому? Бо дані саме цих додатків годинник буде зберігати першими за оновлення системи.

Можна налаштувати панель з додатка-компаньйона Watch. Його можна запрограмувати так, щоб він групував усі нещодавно відкриті додатки, тобто це працює трошки як багатозадачність на iPhone. Або можете організувати її як звичайну панель, куди моджна додати всі ваші найулюбленіші додатки. Якщо вам більше до вподоби останній варіант, то ви легко зможете налаштувати список тих із них, що з’являютимуться першими.

А якщо ви вирішили створити панель власне з годинника, для цього потрібно клікнути на кнопку з боку, потім торкнутися іконки додатка та натиснути „Додати до Dock”.

Відслідковуйте свій сон

39 Apple Watch tips and tricks

Apple не пропонує власного вбудованого режиму моніторингу сну, а це значить, що до вотча не підходять Fitbit, Garmin та інші додатки для фітнес-трекінгу. На щастя, існує купа інших, що дозволять слідкувати за своїм графіком сну з Apple Watch. Ми склали список таких додатких, що підійдуть до смарт-годинника, тож вам не потрібно полювати на них по всьому App Store.

 

Перевіряйте час „акуратно”

Якщо хочете перевірити час, не піднімаючи руки, ви можете повільно повернути верхнє коліщатко Digital Crown вверх, і за його допомогою екран поступово засвітиться, показучи цифри всього дисплея годинника. Вибачте,  найдавніші користувачі Apple Watch, але з вами це не спрацює.

Контролюйте відтворення музики

Якщо ви оновили девайс до watchOS 4.3, то здатні контролювати відтворення музики на Apple HomePod та iPhone прямо з годинника. Звісно, користувачі iPhone могли протягом короткого часу робити це після першого запуску watchOS 4, хоча й опцію було швидко видалено після додавання музичних стрімів до watchOS 4.1.

Тож, тепер окрім можливості контролювати відтворення музики, користувачі можуть тепер обирати композиції, пропускати їх та змінювати гучність, при чому все це – із зап’ястя.

Змінюйте гучність AirPods

35 Apple Watch tips and tricks

Якщо хочете змінити гучність AirPods і при цьому не виймати iPhone, просто попросіть Siri. Досить складна схема, м’яко кажучи, але якщо у вас є Apple Watch, то вам пощастило.

Коли ви крутите музику з годинника й на watchOS 4 чи пізнішій версії, неважливо, чи то вона з вашого iPhone, чи то з Watch, ви можете глянути на годинник та дізнатися, що грає на даний момент. Все, що треба зробити – це покрутити Digital Crown, щоб збільшити чи зменшити гучність. Не може бути зручніше.

Робіть скріншоти

На всіх Apple Watch можна робити скріншоти, якщо втримувати Digital Crown та головну кнопку одночасно. Зображення зберігаються в галереї вашого iPhone. Але, однак, але це не функція за замовчуванням. Щоб активувати її, на пристрої-супутникові знайдіть розділ „Загальне”. Там ви зможете вмикати й вимикати функцію „Дозволити скріншоти”.

Придбайте ремінці

34 Apple Watch tips and tricks

Одна з речей, які Apple активно просуває разом із Apple Watch – це ремінці. Нові ремінці до годинників випускають кожні кілька місяців і в нових кольорах, аби пасувати вашому гардеробу й сезонові. Тому ми радимо звернути увагу на останні новинки й скористатися пропозицією.

А якщо вам не хочеться витрачати гроші на ремінці від Apple, завжди є інші варіанти. Але попереджаємо, так добре ці вже не пасуватимуть.

Розблоковуйте годинник разом із iPhone

Якщо ви не встановили цю опцію на першому етапі налаштування, ви все ще можете знімати блок з iPhone та Apple Watch одночасно без потреби вводити всюди окремо код доступу (якщо встановлювали його). Для цього потрібно на смартфоні активувати функцію „Розблокування” та синхронізувати цей процес з iPhone. Однак потрібно носити годинник, аби все спрацювало належним чином.

Ввімкніть сповіщення про підвищене серцебиття

35 Apple Watch tips and tricks

Apple ставиться до здоров’я вашого серця серйозно, тому одна й найновіших фіч – як і відображення нормального серцевого ритму – це сповіщення про те, що ваше серцебиття зараз вище за норму. Ви можете ввімкнути цю функцію в розділі „серцевий ритм” на додатку-компаньйонові.

Коли ви активуєте її, то вас просять обрати поріг між 100 ударів/хв та 150 ударів/хв. Ваш Apple Watch попередить вас про це, коли ви перевищите цей поріг чи є неактивними десь 10 хвилин. Більше того, система також спробує визначити, чи такий серцевий ритм – довгострокова проблема, а не просто тимчасовим підвищенням через щось лякаюче, наприклад, фільм жахів.

Об’єднайте всі типи фізичних вправ в один комплекс

37 Apple Watch tips and tricks

Так, це для вас, триатлети. Apple Watch стає все кращим, тому з watchOS 4 ви зможете об’єднати в один комплекс всі фізичні вправи, а це значить, що ви менше витрачатимете часу на затирання екрану спітнілими пальцями. Якщо ви хочете швидко змінити один тип вправи на інший, і не зупиняти при цьому поточного, пальцем проведіть направо та натисніть кнопку „+”, аби додати новий вид.

Розблоковуйте Мас з годинника

Якщо ви користуєтеся всіма видами продукції Apple, ви зможете оминути введення пароля доступу на Мас, якщо у вас версія середини 2013 року чи новіша, що підтримує macOS Sierra 10.12 тощо. Якщо ви  хочете їх з’єднати, спершу потрібно перевірити, чи зареєстровані обидва девайси в акаунті iCloud.

Наступний крок – вже на Мас (переконайтеся, що він підтримує macOS Sierra й новіші версії) та оберіть „Параметри системи”, потім – Захист & конфіденційність” і натисніть на розділ „Загальне”. Тут ви зможете налаштувати все так, щоб з Apple Watch можна було розблокувати Мас. Перевірте, щоб двофакторна автентифікація була активована і там, і на Мас (перейдіть до Параметри системи > iCloud > Деталі акаунту > Захист).

Діліться своїми Activity rings

40 Apple Watch tips and tricks

Відповідь Apple всім Fitbit, Garmin та іншим виробникам фітнес-трекерів – її платформа Activity. Там зберігаються дані про всі рухи, які ви робите щодня. В останній версії у вас є можливість поділитися з іншими юзерами Apple Watch своїм прогресом. Для цього вам потрібно додати друзів, що можна зробити за допомогою додатка Activity на iPhone. Там ви обираєте опцію „Поділитися”, натискаєте „+” в кутку та додаєте контакти.

Потім вже на Apple Watch, оберіть розділ Activity та проведіть вправо по екрану, аби побачити дані своїх друзів. Також можна коментувати, аби мотивувати їх робити більше чи покепкувати з них. Це вже на ваш розсуд.

Увімкніть автоматичну паузу під час пробіжки

Так само, як і на Samsung Gear S3, Apple також дозволяє припинити відстеження пробіжки, тільки-но вас переривають чи потрібно затриматися на перехресті перед світлофором. Відтепер можна активувати автоматичну паузу в додатку Apple Watch на iPhone і для цього перейти до розділу My Watch та обрати „Вправи”. Потім треба натиснути на Running Auto Pause.

Перевіряйте графік використання даних

35 Apple Watch tips and tricks

Якщо ви власник Series 3 з LTE, можливо, вам знадобиться слідкувати за використанням даних. Ніколи не знаєш, що може спричинити перевищення місячного ліміту. З іншого боку, приємно бачити, наскільки мало даних використовує насправді Apple Watch.

Вам потрібно звернутися до додатка-компаньйона й проглянути інформацію в меню сотових даних. Так ви дізнаєтеся, скільки даних ви витратили протягом певного періоду і які додатки їх використовують.

Перевіряйте кількість внутрішньої пам’яті

В Apple Watch достаньо пам’яті для оперування додатками, електронною поштою та музикою. Якщо хочете перевірити, скільки ще залишилося пам’яті, зверніться до додатку Apple Watch на смартфоні, потім оберіть „Загальне”, а після – „Використання”. Тут ви побачите, скільки пам’яті займає кожний додаток.

Змініть дію Wrist Raise

34 Apple Watch tips and tricks

Цей трюк з’явився після скарги розробника додатку гри в гольф Hole19 на те, що йому доводиться постійно перезапускати додаток, поки він на курсах. Відчували ми себе дурниками.

У меню налаштувань Apple Watch увімкніть функцію Wrist Raise. Нижче буде видно кілька варіантів під „Після підняття екрану показувати останній додаток”. Ви можете обрати так, щоб вам демонстрували додаток після останніх двох хвилин використання, однієї години або незалежно від часу. Тепер ви зможете підняти зап’ястя й побачити останній відкритий додаток.

Ви також можете зробити це суто з додатка Apple Watch на iPhone. Перейдіть до „Загальне”, потім до „Розбудити екран”, і матимете ті ж самі варіанти для вибору.

Змінюйте розмір тексту

Якщо ви помітили, що постійно мружитеся, коли читаєте сповіщення годинника, змініть розмір тексту. Просто перейдіть до Налаштування > Яскравість та розмір тексту, а потім підлаштуйте так, як хочете.

Видаляйте воду з годинника після плавання

35 Apple Watch tips and tricks

Після випуску Series 2, Apple Watch водонепроникний і має режим видалення води, що залишилася після плавання. Якщо ви бажаєте управляти вручну цією функцією, то перейдіть з домашньої сторінки до Apple Watch контроль-центру. Знайдіть іконку у вигляді краплі води та натисніть на неї. Потім вам потрібно буде повернути коліщатко digital crown, щоб видалити воду.

Ще хороша ідея – одразу натиснути на кнопку з крапелькою перед тим, як ви йдете в душ чи в басейн (не хвилюйтеся, якщо забули про неї), бо вона ще й блокує екран і, таким чином, не дозволяє переплутати краплі води з доторком пальців.

Шукайте iPhone за допомогою сигналу

Загубили iPhone? Добре, якщо з вами Apple Watch, бо тоді він допоможе моментально знайти смартфон. Пролистайте до Контроль-центра, відшукайте „Шукати iPhone за допомогою сигналу” та натисніть, щоб з’єднатися з iPhone. Якщо ви утримуватимете кнопку, то спалах iPhone LED блимне, аби дати візуальний сигнал, але це у випадку, коли динамік буде зовсім приглушений.

Використовуйте зображення як заставки годинника

37 Apple Watch tips and tricks

За замовчуванням Apple Watch обирає зображення з папки „Улюблене” на вашому iPhone – а ми й не думали до цього, що будемо це використовувати. Тож візьміть і відмітьте деякі зображення на iOS, застосовучи „сердечко”. Якщо користаєтеся папкою з фото для циферблата, годинник навмання обиратиме фото з неї. Щоб вручну пролистати галерею, доторкніться до поверхні екрана.

Крім того, з watchOS 4 можна тепер скомбінувати ці фото у примхливі візерунки, як у калейдоскопі. На iPhone тепер на кожному зображенні є опція „Створити циферблат”. Вона допомагає або закріпити фото на робочому столі в оригіналі, або в „змішаній” формі.

Відповідайте на дзвінки з зап’ястя

34 Apple Watch tips and tricks

Apple Watch все ще не має клавіатури (і наврядчи колись матиме), але є інші способи, за допомогою яких можна відповідати на повідомлення та імейли. Окрім використання „custom responses” можна натиснути на іконку мікрофона й диктувати повідомлення, або писати їх по літерах. Це трохи складно, але Siri вже все краще розпізнає голос, тому коли ви з’єднані по Bluetooth із навушниками, які мають мікрофон, процес стає швидшим і якіснішим.

Примусовий перезапуск

Apple радить робити це в останню чергу, коли у вас немає іншого виходу, ніж як утримувати Digital Crown та кнопку на панелі збоку протягом 10 секунд. Так само, як і перезапуск iPhone, на екрані потім з’явиться лого Apple та годинник знов запрацює.

Функція „Cover to mute”

Якщо ваш годинник налаштований так, щоб сповіщення приходили разом зі звуком, але ви якраз на зустрічі або взагалі в ситуації, де гучні гудки будуть неввічливими, можете включити ‘Cover to Mute’ в налаштуваннях Звук та Сенсорність. Потім просто накрийте рукою годинник на три секунди, щоб досягти потрібного ефекту.

Використовуйте другорядні додатки й розширення

34 Apple Watch tips and tricks

Додатково до міксу в watchOS 2 (нічого, якщо ви новенькі у цій справі), інформацію можна витягти з другорядних додатків на робочий стіл. Основною для цього є завжди вкладка „Модульне”, а також „Корисне” й „Хронограф” також мають кілька опцій, за допомогою яких можна додати інформацію з, наприклад, CityMapper або AccuWeather.

Натисніть і утримуйте, щоб пролистати всі вкладки, потім оберіть „Налаштувати” („Customize”) й активуйте режим редагування. Проведіть пальцем вправо, щоб всі доступні для налаштування опції. Клікніть на ту, які потрібно змінити, а потім покрутіть коліщатко, щоб переглянути всі варіанти – ось тут і можна додати різні другорядні додатки. Більшість із них можна вимкнути, якщо вам більше до вподоби мінімалізм.

Не хочете робити цього з малесенького дисплея смарт-годинника, цілком реально все налаштувати з iPhone за допомогою Face Gallery в додатку-компаньйонові.

Використовуйте режим „В кінотеатрі”

Бувало таке, що сидите в темному кінотеатрі, повертаєте руку, щоб влаштуватися комфортніше, а потім ліхтарик починає світитися у вас на зап’ясті? Оце ваш Apple Watch. Щоб запобігти незручних ситуацій в кінозалах, просто проведіть вверх по екрану годинника та натисніть на іконку театральних масок, щоб активувати режим „В кінотеатрі”, який не буде заважати вам під час перегляду фільму.

Do some gym-based cardio

39 Apple Watch tips and tricks

Apple GymKit нарешті з’являється у вільному доступі, і поки спортзалам ще тільки потрібно дістати необхідне обладнання, тут процес уже почався. По суті, GymKit дозволяє синхронізувати ваш смарт-годинник із NFC терміналом на кардіо обладнанні.

Подорожуйте в часі протягом дня

Прокрутивши коліщатко з відкритою вкладкою, яка підтримує календар (Modular або Utility) дозволяє прогортати майбутні чи минулі події в хронологічному порядку. Але ця функція за замовчуванням вимкнена. Щоб активувати її, зверніться до розділу „Годинник” в налаштуваннях у додатку Watch та натисніть в Time Travel „увімкнути”. Після цього ви зможете скролити списки подій, а коли натиснете на коліщатко, то повернетеся до поточної дати.

Перетворіть свій вотч на приліжковий годинник

34 Apple Watch tips and tricks

Нічний режим став доступним ще в watchOS 2. Тож, коли ви заряджаєте ваш Apple Watch, просто переверніть його на бік, і він одразу стане маленьким годинничком. Цю функцію оновлено на watchOS 4.3, аби цей режим активувався без необхідності повертати годинник – ідеальне рішення для тих, хто використовує док-станції для зарядки годинника вночі.

Стирайте зайві сповіщення

34 Apple Watch tips and tricks

Якщо сповіщень забагато, можна просто видалити їхню нещодавну історію – просто проведіть пальцем по екрану зверху вниз, щоб отримати доступ до хроніки. Як тільки вона з’явиться, можете позбутися усіх сповіщень, спочатку натиснувши на екран і довго його втримуючи, а потім клікніть на „Очистити все”.

Перенаправте дзвінок на ваш Phone

Прийняли дзвінок на годиннику, але хочете продовжити розмову на звичайному смартфоні? Без проблем. Відповідайте на дзвінок з годинника, а потім проведіть по екрану вверх, щоб перенаправити його на телефон. Бездоганно.

Відкривайте одразу той додаток, який ви використовували спочатку

Переключатися з одного дадатку на інший просто – переходьте на останній додаток, просто двічі натиснувши на Digital Crown.

Опануйте новий додаток Workout

35 Apple Watch tips and tricks

Додаток Workout від Apple отримав масштабне оновлення з watchOS 4. У нього, по-перше, тепер новий вигляд, а ще він містить у собі нові типи вправ, наприклад,  високоінтенсивне інтервальне тренування – навіть лижі та сноубординг отримали шанс з watchOS 4.2. А ще ним просто легше користуватися. Наприклад, якщо провести вліво по екрану, то можна створити комплекс наступних вправ, заблокувати екран для плавання, а також завершити чи призупинити тренування.

До речі, коли завершуєте тренування, система автоматично зберігає його. Не треба більше в кінці натискати „Зберегти”. Якщо свайпнути вправо, то отримаєте швидкий доступ до музики, включно з можливістю зміни трека, підвищенням та пониженням гучності. Клікніть на три крапочки у верхньому правому куті – і внесіть в своє тренування певні корективи, наприклад, змініть час чи кількість калорій.

Увімкніть режим енергозбереження

Годинник надто швидко використовує енергію? Проведіть вверх по екрану, поки вікрита основна вкладка, це викличе Контроль центр. Перша іконка означає поточний заряд батареї. Натисніть на неї, щоб клікнути кнопку „Енергозбереження”.

Відключайте сповіщення

34 Apple Watch tips and tricks

За замовчуванням, Apple Watch показуватиме будь-яке сповіщення, що з’являється на вашому iPhone, але ви можете вимкнути кожне з них індивідуально, аби було менше шуму. В меню додатка Apple Watch натисніть „Сповіщення” та пролистайте вниз до „відображувати сповіщення з iPhone від” та вимикайте всіх цих негідників.

Додавайте музику до смарт-годинника

Стріми в Apple Music відтепер транслюються прямо до вашого Apple Watch завдяки сотовому зв’язкові на Series 3. Також варіант із додаванням музики до Apple Watch є найвигіднішим, якщо вам треба з’єднати його з AirPods. Для цього треба в додатку-компаньйоні обрати розділ „Музика”.

Тут побачите кілька опцій. У вас може бути кілька плейлистів, що іноді оновлюються та автоматично синхронізуються з музикою на вашому смарт-годиннику, коли він заряджається. Є варіант вручну додавати пісні й сортувати за виконавцем, альбомом, плейлистом тощо. На щастя, Apple значно полегшив весь цей процес. Раніше потрібно було створити плейлист, перш ніж синхронізувати будь-яку музику.

Звісно, вам потрібна пара хороших навушників з Bluetooth, щоб мати здатність слухати її, тому AirPods – найкращий вибір. Насправді ж, коли пісня вмикається на Apple Watch і немає під’єднаних Bluetooth навушників, з’явиться маленьке вікно із запитом вставновити з’єднання з якимись навушниками.

Налаштування для лівшей

34 Apple Watch tips and tricks

Digital Crown знаходиться не в дуже зручному місці для лівшей, які зазвичай носять годинник на правій руці. Але Apple Watch може підлаштуватися так, щоб панель працювала, будучи зліва знизу, а не справа зверху. На додатку-компаньйоні на iPhone зверніться до Загальне > Координація годинника, а потім обрати, на який руці ви його носите й вказати розташування Digital Crown.

Реорганізуйте додатки

35 Apple Watch tips and tricks

На щастя, є кілька різних способів, як організувати свої додатки в watchOS 4. Можна залишити звичайну сітку і якщо ви так і зробили, то знайте, що набагато легше все організувати в розділі „Оформлення”. Якщо вам набридла стара схема, можете перейти до списків. На самому годиннику, натисніть на екран, коли відкрита вкладка зі списком додатків та оберіть опцію сітки.

Хай заговорять Міккі й Мінні

34 Apple Watch tips and tricks

Скажімо, вам трохи сумно і хочеться трохи підняти настрій. Знайдіть вкладку з Міккі й Мінні Маусами та клікніть на них, і почуєте, як вони розмовляють своїми всім знайомими голосами. Але треба перевірити, чи опція ввімкнена в розділі Звук і сенсорність на додатку-компаньйоні, де треба активувати функцію „Натисність для розмови”

Зменшіть кількість вкладок

Міккі Маус був обличчям маркетингової кампанії Apple, часу по його руках все одно не видно. Взагалі, є тільки максимум три вкладки, які можна постійно використовувати. Видаляйте усі інші, які не подобаються, а якщо хочете повернути один із них назад, натисніть + в кінці списку.

Видаляйте додаток Apple Stock

39 Apple Watch tips and tricks

Ви напевне або відкривали його, якщо справді робили внесок у фондову біржу, або взагалі ніколи не відкривали на iPhone. Тож, нащо він вам на Apple Watch?

На iOS 10, Apple додав можливість видаляти такі додатки з iPhone, і вам пощастило, що разом із цим вони видаляються і з Apple Watch.

Налаштуйте Apple Pay Cash

Apple Pay Cash – нововведення в watchOS 4.2 і, по суті, заздалегідь передоплачена дебетова картка, яка дозволяє сплачувати за покупки й платити людям. Тож, якщо ви заборгували друзями за той самий ланч або просто програли в парі, просто відкрийте месенджер на годиннику й заплатіть. Також там можна надіслати запит на гроші друзям, якщо вони уникають вас з цього приводу.

Налаштувати Apple Pay Cash просто. Якщо у вас є дебетова картка, з’єднана з акаунтом в Apple Pay, все, що потрібно – це звернутися до „Налаштувань” на смартфоні, потім до „Гаманець та Apple Pay”, а потім до „Apple Pay Cash”. Ви просто погоджуєтеся з умовами – і вуаля – у вас усе налаштовано.

Читайте також статтю про Apple Watch:
10 порад для новачків з Apple Watch
придбати вживані Apple Watch у гарному стані