Якщо ви ще не відчуваєте втрату свідомості, як у Ріпа Ван Вінкла, ви вже повинні знати про захоплюючі новини у світі технологій від Apple! На початку 2023 року Apple представила свій Vision Pro та не менш вражаючу visionOS, які планується випустити на початку 2024 року. Це революційний “просторовий комп’ютер”, який має з’явитися у 2024 році, і добре це чи погано, але він обіцяє змінити те, як багато людей використовують те, що ми вважаємо комп’ютером, відтепер. Це справді революційно чи просто еволюційно? Виявляється, це не має значення. Важливо те, що зміни наближаються, і ці зміни вимагають, щоб люди в світі бездротових мереж задумалися про мережі, які вони підтримують сьогодні, ДО того, як ці речі почнуть з’являтися в офісах і будинках людей.

 

Тому для тих з нас, хто займається проектуванням і встановленням мереж WiFi, цей момент, можливо, і не є початком революції, але випуск Vision Pro стане каталізатором змін у бездротових мережах. Ця надсучасна гарнітура/комп’ютер змішаної реальності вартістю $3500 оснащена найвищою роздільною здатністю та найбільшою кількістю датчиків, які коли-небудь бачили в AR/VR-продуктах, переосмислюючи межі між 2D, AR та VR. Контент, який цей пристрій буде завантажувати і вивантажувати, буде величезним за обсягом і вимогливим з точки зору продуктивності в мережі. Не вірите мені? Погляньте на відео, пов’язані з Vision, з WWDC 23. Це багато, але після того, як ви побачите, що ця штука зробить з іграми, споживанням розваг, створенням медіа, навчанням і продуктивністю, ви, ймовірно, відчуєте той самий момент OMG, що і я, і поквапитеся з’ясувати, як підготувати свої мережі до цього.

 

Це перше покоління пристрою має деякі обмеження, і ці обмеження зосереджують увагу на потребах, пов’язаних з Wi-Fi аспектом пристрою – в той час як Vision Pro може похвалитися вбудованим Wi-Fi з’єднанням, він не має 5G для стільникового зв’язку, так що він буде працювати виключно на WiFi. Ще одним важливим моментом у використанні є те, що для тривалого використання понад 2 години потрібен зарядний шнур, тому гуляти по центру міста з цією штукою під час дзвінка по FaceTime, ймовірно, не вийде. Ця деталь має вирішальне значення для технічних ентузіастів і професіоналів, які планують інтегрувати цей пристрій у своє повсякденне життя або бізнес-операції. Де він буде використовуватися? Для чого?

 

Оскільки йому потрібен потужний WiFi, і оскільки йому потрібне прив’язане з’єднання з електромережею, щоб працювати довше, ніж просто короткі періоди, він буде використовуватися в основному в приміщенні, і він буде знаходитися в мережах WiFi в цих приміщеннях. Насправді, через відсутність 5G на пристрої, коли він повернеться до мережі WiFi, цілком ймовірно, що він робитиме те, що роблять інші пристрої Apple – синхронізуватиме всі останні зміни в iCloud, що означає величезний початковий сплеск завантажених даних, якщо користувач робив якісь просторові відео- чи аудіозаписи, перебуваючи поза мережею.

 

Використання Vision Pro через Wi-Fi означає, що ваша поточна мережа може потребувати капітального переоснащення, якщо ваша інфраструктура Wi-Fi старша за пару років. Розширені функції пристрою, такі як відтворення відео високої роздільної здатності, перегляд веб-сторінок, захоплення просторового відео та завантаження (синхронізація) цього просторового відео в iCloud, а також захоплюючий FaceTime, вимагають міцного та надійного з’єднання Wi-Fi, і це лише те, про що ми знаємо від Apple. Інші виробники ДУЖЕ ймовірно створять ультра круті речі, які будуть ще більш вимогливими. (Подумайте про онлайн-ігри у відкритому світі з надвисокою роздільною здатністю, які повністю занурюють і реалістичні. Так, такі ігри можуть з’явитися вже незабаром, і вони будуть шалено вимогливими як до покриття та потужності вашого Wi-Fi, так і до швидкості вашого інтернету). Це може означати, що вам також варто подумати про встановлення швидшого інтернет-з’єднання у всіх місцях, які ви адмініструєте.

 

 

 

Отже, що це означає для існуючих мереж WiFi і людей, які ними опікуються?

 

Багато існуючих мереж WiFi можуть не відповідати вимогам Vision Pro щодо високої пропускної здатності та низької затримки. Мережі, які відчувають перевантаження, мають обмежене покриття або використовують застарілу технологію, швидше за все, зіткнуться з проблемами продуктивності, що потенційно перешкоджає безшовному використанню, яке обіцяє Vision Pro.

 

Як підготувати вашу мережу WiFi до роботи з Apple Vision Pro?

 

  • Оновлення до WiFi 6 або 6E: Переконайтеся, що ваша мережа може одночасно працювати з кількома високошвидкісними пристроями. WiFi 6 і 6E – це новітні стандарти бездротового зв’язку, і хоча Apple не опублікувала інформацію про сумісність WiFi з Vision Pro, дуже ймовірно, що це будуть найкращі з доступних на даний момент, а саме WiFi 6 і 6E.
  • Розширення покриття: Розгляньте можливість використання дротових комірчастих систем WiFi для розширення покриття, особливо у великих приміщеннях. Серйозно розгляньте можливість усунення бездротових транзитів в існуючих комірчастих мережах, встановивши Ethernet-кабелі від мережевих комутаторів до бездротової інфраструктури. (У будь-якому серйозному мережевому середовищі вам все одно не слід виконувати бездротові транзитні маршрути, щоб уникнути забруднення радіочастотного простору прихованими транзитними мережами, які можуть засмітити ваш корисний радіопростір, але це вже інша стаття).
  • Підвищення потужності: Оскільки ми додаємо абсолютно новий клас комп’ютерних пристроїв, які не є заміною іншим пристроям, а призначені для покращення роботи з ними, ми збільшуємо щільність пристроїв у тому ж самому користувацькому просторі. Це означає, що нам потрібно збільшити пропускну здатність бездротової мережі в межах існуючої зони покриття. Замінюючи обладнання, зверніть увагу на кількість підтримуваних пристроїв і кількість радіоприймачів у кожному з них. Шукайте такі речі, як 4х4 MIMO замість 2х2 в зонах з більшою щільністю.
  • Дотримуйтесь найкращих практик від Apple, а НЕ від вашого постачальника обладнання WiFi: Зверніть увагу на рекомендації Apple щодо проектування мереж WiFi, щоб підвищити сумісність пристроїв Apple. Стаття за посиланням приведе вас туди, куди вам потрібно, і ви не можете довільно вибирати інформацію в ній. Зверніть увагу на все, це все важливо, і цього достатньо, щоб написати окрему іншу статтю. Зрозумійте найкращі практики Apple та унікальні особливості параметрів конфігурації мережевого обладнання ваших постачальників, пов’язаних з пристроями Apple. Це дуже заплутаний набір можливостей, тому не соромтеся звертатися за допомогою до професіоналів.

 

З наближенням 2024 року стає зрозуміло, що Apple Vision Pro – це не просто новий пристрій, а каталізатор змін у цифровій інфраструктурі кожного фізичного простору, де буде використовуватися Vision Pro. Незалежно від того, чи є ви технічним ентузіастом, професіоналом в ІТ-секторі або бізнес-лідером, прийшов час переосмислити і модернізувати свою мережу WiFi, щоб розкрити весь потенціал Vision Pro. Зробіть це зараз, розпочніть проєкт до кінця 2023 року, щоб ви могли запустити його до початку святкового/післясвяткового періоду роботи над проєктом.