Нове дослідження від членів медичної мережі Mount Sinai, опубліковане у рецензованому виданні „Журнал медичних інтернет-досліджень” (Journal of Medical Internet Research) визначили, що цифрові пристрої-аксесуари, зокрема Apple Watch, можуть досить точно передбачити позитивний діагноз COVID-19 майже на тиждень раніше, ніж ПЛР-тести.

Під час дослідів куратори наслідували схему Warrior Watch Study, використовуючи Apple Watch та відповідний застосунок для iPhone і залучаючи членів центру Mount Sinai. Учасники мали за допомогою застосунку відстежувати й збирати необхідні дані, а також проходити щоденне опитування, спрямоване на виявлення можливих симптомів COVID-19 та інших чинників, у тому числі стресу.

У процесі дослідження команда залучила до проєкту „декілька сотень працівників у сфері здоров’я” та збирала дані з квітня по вересень минулого року. Найбільше увагу було приділено варіабельності серцевого ритму (ВСР, наш великий матеріал про те що те що таке HRV за посиланням), оскільки саме цей біометричний параметр найточніше засвідчує напруження у нервовій системі. Зафіксовану інформацію було поєднано з даними щодо інших симптомів, пов’язаних із COVID-19, як-от лихоманка, болі, сухий кашель, проблеми зі шлунково-кишковим трактом, а також зокрема з утратою смаку й запаху.
Warrior Watch Study не тільки змогли передбачити інфекцію майже за тиждень до того, як ПЛР-тести підтвердили діагноз, а й виявили, що показники ВСР учасників швидко приходять у норму після встановлення діагнозу – десь протягом 1–2 тижнів після отримання результатів тесту.

Стосовно перспектив дослідження і як можна ними послуговуватися автори дослідження відмічають, що його результати допоможуть запобігти очевидним наслідкам та ізолювати хворих від тих, хто знаходиться у групі риску. І, що найголовніше, ця наукова розвідка пропонує спосіб робити це дистанційно. Таким чином, відповідальні особи матимуть змогу передбачити чи виявити випадок COVID-19 без фізичного обстеження чи ПЛР-тесту. Це, у свою чергу, допоможе вжити необхідних запобіжних заходів у разі дуже ризикованого випадку хвороби, які зупинять її поширення до того, як інфікований стане надто небезпечним.

Наразі дослідження продовжується й у майбутньому залучить більше об’єктів для вивчення. Необхідно визначити, які дані можуть ще зафіксувати сенсори аксесуарів по типу Apple Watch про вплив COVID-19 на здоров’я працівників у сфері послуг. Якість сну й рівень фізичної актичності теж буде розглянуто у контексті хвороби як імовірні впливові чинники.

Замовляйте нові Apple Watch в компанії iLand і ми продовжимо інформаувати вас про нові можливості розумного годинника — телефонуйте зараз +380443230609

Універсальна бізнес форма