Компанія iLand дуже часто і раніше (а зараз це показник взагалі виріс) стикалася з відгуками клієнтів, що вони або знають когось, або самі нещодавно втратили дані. Більшість із них були фізичними особами. Але якщо врахувати скільки компаній мають обладнання, яке втрачається або викрадається щороку, загальна кількість втраченого обладнання, і відповідно, даних, щороку — вражає ( і це тільки наші спостереження).

Крім того, наші спеціалісти дійшли до висновку, що навіть з урахуванням цих втрат з усіх зверненнь від компаній «дві третини не користуються перевагами навіть базових методів безпеки, таких як шифрування, резервне копіювання та технології захисту від крадіжки». І хоча ми не можемо допомогти з комп’ютерним шифруванням або технологіями захисту від крадіжки (хоча ми можемо підказати як знайти комп’ютер після крадіжки за допомогою інструментів ABM), ми можемо допомогти з резервним копіюванням, і саме на цьому ми у цій статті збираємось зосередитися сьогодні.

Що таке правило 3-2-1?

Вперше правило 3-2-1 було розроблено американським фотографом Пітером Крогом. Це було досить важливе нововведення для світу фотографії, яке має глибокі наслідки для інших технологічних дисциплін і залишається позачасовим донині. Незважаючи на те, що це правило є гнучким і позачасовим, ось що сам Пітер говорить про нього:

«Хоча я зосереджуюсь переважно на цифрових медіа, принципи 3-2-1 є досить універсальними. Насправді, саме «правило» було лише синопсисом практик, які я знайшов серед ІТ-фахівців, коли писав свою першу книгу. Я просто дав йому привабливу назву.

Протягом майже 20 років 3-2-1 був чудовим інструментом для оцінки ризику даних. Це почалося в епоху жорстких дисків ємністю 30 ГБ і резервних копій компакт-дисків і добре розширилося до світу дисків ємністю 18 ТБ і повсюдного хмарного сховища. Оскільки велика частина нашого життя та засобів до існування зберігається в цифровій формі, а загрози зловмисного програмного забезпечення зростають, для кожного важливо мати систему для оцінки вразливостей».

Пітер Крог каже:

“Правило 3-2-1, як я люблю це пояснювати, стверджує наступне:

Повинно бути 3 копії даних
На 2 різних “фізичних носіях”
Обов’язково 1 копія — поза майданчиком

Завдяки цьому базовому правилу тепер ми можемо оновити 3-2-1 для роботи з сучасними критично важливими даними. Однак не забуваймо про найкращі атрибути базового правила:

– Воно не має жодних специфічних вимог до технології чи обладнання
– Воно може вирішити або попередити практично будь-який сценарій невдачі.

Отже, УВАГА!!

Деякі постачальники хмарних послуг припускають, що заохочення людей зберігати кілька копій своїх даних відображає брак віри в їх продукт, але резервні, безпечні пристрої завжди повинні бути частиною вашого плану. Правда в тому, що все може провалитися.

Резервні жорсткі диски виходять з ладу. Хороші працівники роблять погані помилки. Погані працівники роблять ще гірші помилки.

І незалежно від того, чи то відключення Amazon Web Services принесло велику втрату частини Інтернету-трафіку, чи відключення Google Cloud Storage, яке вплинуло на такі платформи, як Snapchat, Shopify та Discord, навіть такі найбільші постачальники “резервного копіювання” можуть підвести вас у потрібний час. Тому існує стратегія 3-2-1.

Тож, що таке стратегія резервного копіювання 3-2-1?

Ця стратегія означає наявність принаймні трьох загальних копій ваших даних, дві з яких локальні, але на різних носіях, і принаймні одна копія за межами вашого розташування. Ми будемо використовувати «kitten.jpg» як приклад для цього сценарію. Kitten.jpg знаходиться на вашому комп’ютері вдома. Це була фотографія, яку ви зробили зі своїм котом у 2012 році. Це одна копія даних. У вас також є зовнішній жорсткий диск, який ви використовуєте для резервного копіювання комп’ютера, а якщо ви використовуєте Mac, ви можете використовувати його як диск Time Machine.

У рамках процесу резервного копіювання зовнішній жорсткий диск створить резервну копію kitten.jpg. Це друга копія на іншому пристрої чи носії. На додаток до зовнішнього жорсткого диска, у вас також є онлайн-рішення для резервного копіювання. Резервне копіювання в режимі онлайн безперервно сканує ваш комп’ютер і завантажує ваші дані за межі сайту в центр обробки даних. Kitten.jpg включено в це завантаження, і це стає третьою копією ваших даних.

Чому саме дві резервні копії на “фізичному місці” та одне на “хмарному”?

Незалежно від того, чи хочете ви створити резервну копію Mac чи ПК, резервне копіювання на “фізичному носії” — це простий спосіб отримати швидкий доступ до ваших даних, якщо з вашим комп’ютером щось трапиться. Якщо жорсткий диск вашого ноутбука або настільного комп’ютера виходить з ладу, а у вас є оновлений зовнішній жорсткий диск, ви можете швидко повернути більшість своїх даних або використовувати зовнішній диск на іншому комп’ютері, поки ваш буде виправлено або замінено. Якщо ви не будете забувати підтримувати цей зовнішній жорсткий диск в справному стані, ризик втрати даних буде досить мінімальним, оскільки ви можете втратити лише файли, які були на вашому ноутбуці, які ще не були скопійовані на зовнішній жорсткий диск.
Більшість зовнішніх HDD навіть поставляються з власним програмним забезпеченням, щоб гарантувати, що вони легко оновляться.

Резервне копіювання на “фізичному носії” — це чудовий початок, але резервне копіювання у “хмарі” — це ключовий компонент у повній стратегії резервного копіювання. Ми не хочемо бути песимістами, але повені, пожежі, затоплення будинків та офісів (а в наш час ще й війна та бомбардування) можуть виникнути в самий неочікуваний момент. Найчастіше, якщо два пристрої, які у вас є локальними копіями, знаходяться поруч, вони обидва постраждають, якщо трапиться нещастя. Але, якщо у вас є ще одна постійно оновлювана копія ваших даних, яка не знаходиться в тому самому фізичному місці, що й дві інші, вона має першорядне значення для захисту ваших файлів.

Чи ідеальна стратегія резервного копіювання 3-2-1?

Ми з впевненістю можемо сказати, що немає такого поняття, як ідеальна система резервного копіювання, але з нашого досвіду підхід 3-2-1 є чудовим початком для більшості людей і компаній.
Навіть уряд Сполучених Штатів рекомендує такий підхід. У статті 2012 року для US-CERT (група готовності до комп’ютерних аварій США) Карнегі Меллон рекомендував метод 3-2-1 у своїй публікації під назвою: «Параметри резервного копіювання даних».

Резервне копіювання – це як інвестування!

План 3-2-1 — чудовий початок для резервного копіювання ваших файлів. Якщо ви розглядаєте їх як свій інвестиційний капітал, ви хочете якомога більше диверсифікувати їх, щоб обмежити ваш ризик, якщо станеться якийсь форс-мажор. Ліквідність також має значення. Наявність локальної та зовнішньої резервної копії надає більше можливостей для відновлення ваших даних. Ось чому iLand рекомендує почати з підходу 3-2-1. І, з нашого досвіду, одне з найкращіх рішень для хмарного бекапу даних всього вашого комп’ютера надає компанія Backblaze.

Щоб отримати додаткову інформацію про різні методи резервного копіювання та рекомендації про ті, які можуть вам або вашій компанії підійти якнайкраще, звертайтесь до наших спеціалістів за номером +38044 323 0748.

Універсальна бізнес форма

Tags: