За нашими пристроями можна слідкувати через WiFi-роутери, навіть якщо ми до них не під’єднуємося. І таким чином можна аналізувати наприклад як ми рухаємося торгівельним центром. Який маршрут, як довго де знаходимося і так далі. Це все відслідковується через  MAC-адресу нашого пристроя, яка є унікальною та незмінною.

Щоб припинити таке слідкування та ускладнити життя маректологам, а також підсилити privacy, компанія Apple починаючи з iOS 14 використовує так звані тимчасові “фейкові” MAC-адреси. І тепер коли ви прогулюєтеся торгівельним центром ваш пристрій видно як купу різних пристроїв, і вас вже не можна так просто ідентифікувати. Чудова технологія для захисту privacy.

Але почали звертатися клієнти, які працюють в офісах та учбових закладах у мережах з підсиленим захистом. В таких мережах системні адміністратори зазвичай окрім складного пароля доступу до WiFi роблять також прив’язку по MAC-адресам. Це робиться для того, щоб стороння людина яка дізналася пароль WiFi все одно не могла потрапити у мережу.

Приклад: я вчитель з iPad, оновив собі iPadOS до версії 14 і маю пароль WiFi але не можу потрапити в закриту шкільну мережу, бо вона мене “не впізнає”.

Щоб все працювало як раніше, треба зайти у Параметри, WiFi. Напроти мережи з потрібною назвою треба натиснути літеру i обведену колом і перейти на екран Засторога та приватність і вимкнути перемикач “Приватна адреса”

Якщо бажаєте долучитися до закритої групи Apple-системних адміністраторів, залиште будь ласка свою заявку у формі нижче

Універсальна бізнес форма

Tags: ,