Як і переважна більшість бізнесів компанія iLand виступає за “більше” — більше продажів, більше дзвінків, більше маркетингу, більше ремонтів. Звісно наше “більше” щоразу розумніше. Але цього недостатньо для якісної роботи, або навіть такий підхід може нашкодити. Потрібен інший спосіб виконувати роботу краще та розумніше. До вашої уваги переклад статті Doing nothing з WSJ,  сподіваємося у ці непрості часи “віддаленого” життя ідеї що викладені у статті стануть у нагоді.

Doing nothing

Останнім часом нам стає все складніше влаштовувати психологічні перерви, адже межі між роботою й домом вже поступово розмилися. У цій статті ми зібрали декілька способів спробувати заспокоїти власний мозок.

Навіть короткі перерви допомагають мозку підвищити продуктивність і налаштуватися на періоди тривалого навчання.

Секрет вищої продуктивності полягає в тому, аби знаходити час нічого не робити.

На фоні наших спроб не згаяти й зайвої секунди навряд чи видаються корисними пропозиції просто визирнути у вікно або постежити, як кипить кавник. Втім, нейрологічні дослідження вказують, що ваш мозок використовує такі розвантажені відрізки часу для необхідної інформаційної „чистки”. А через розмиті під час пандемії межі між робочим і особистим аспектами життя нам стало важче робити ментальні паузи.

Проте навіть короткі перерви допомагають мозку підвищити продуктивність і налаштуватися на періоди тривалого навчання. Завдяки кільком хвилинам бездіяльності ви відновлюєтеся й здатні запам’ятати більше, адже швидше вливаєтеся в навчальний процес. „Під час перерви вам здається, ніби необхідно зробити щось змістовне, щоби підживити мотивацію, але з технічної точки зору найкращі перерви завжди безглузді”, – каже Барбара Оклі, професорка інженерії в Оклендському університеті Мічиґану й авторка відомого онлайн-курсу про те, як відкрити свій розум для навчання.

Для того, щоб розслабитися й дозволити собі нічого не робити, почніть із чогось уже знайомого. Нижче запропонуємо декілька прийомів.

Прийміть довгий душ

Ванна кімната вже є частиною обов’язкового пункту в режимі дня, тож розслабитися там буде цілком природно. Навичка ж відпускати свої думки під час душу допоможе в майбутньому практикувати подібне й у більш напружених середовищах. Або спробуйте трохи „призупинити” час і визирнути у вікно. У своїй книзі „Як байдикувати: супротив економії уваги” письменниця Дженні Оделл описує, як спостерігання за птахами стало її улюбленим способом розслабитися. Вкотре працюючи всю ніч, вона близько ранку визирнула у вікно й побачила групу жовтих пташок: „Я почувалася вигорілою, але через те, що помітила їх, відчула ще й певну примусову розрядку”.

Зіграйте у якусь гру й не стежте за кількістю набраних балів

Доктор Оклі зазначає, що, може, наше тіло й заохочуватиме до таких задач, винагороджуючи дозою дофаміну, проте стежити за рахунком завжди є працею, а не відпочинком. Краще не змагайтеся у розв’язанні кросвордів на швидкість, а знайдіть якусь гру-пазл, де треба просто свайпати.

Прогуляйтеся наодинці

Залиште вдома Fitbit, звільніть одну годину у графіку й мовчки поспостерігайте за навколишнім світом. Перебування на природі позитивно впливає на купу психологічних і фізичних чинників. Але обережно – не перетворюйте прогулянку на змагання, бо це вже теж не буде відпочинком. „Ми зациклюємося на нормі 10 000 кроків, – каже пані Оделл, – і хоч гуляти корисно, це все ж не робота”. Також вона пропонує побродити, а не намагатися пробігти марафон.

Прогулянка на природі – особливо гарний спосіб дати собі відпочити.

Приготуйте великий обід

Італійці називають період відпочинку dolce far niente (солодке нічогонероблення), і справді – приготування їжі здатне підбадьорити розум. Утім, і тут є небезпека захотіти витворити кулінарний шедевр, аби витрачений час був того вартий, проте йдіть їй наперекір. Пані Оделл пропонує „не сприймати вільний від роботи час як чорну пустку, що залишилася після неї”. Спробуйте якийсь простий рецепт, що потребує повільного приготування. Це не тільки слугуватиме відпочинком, але й забезпечить перекусами між курсами.

Просто сядьте

Якщо вам важко достатньо відпочити вночі, спробуйте короткий денний сон: всядьтеся в якесь зручне крісло й подихайте. Пам’ятайте, що, ваш мозок постійно працює, навіть коли ви дрімаєте. За словами Мері Гелен Іммордіно-Янґ, професорки освіти, психології й нейрології з університету Южної Каліфорнії, відпочинок є одним із найважливіших способів підвищити нейрологічну гнучкість і вибудувати концепт власної ідентичності й життєвої мети. Вважайте цей факт офіційним дозволом перестати відчувати провину, коли ви робите необхідні перерви.

Діліться своїми думками

А як ви звільняєте час, аби „провітрити” голову, і як вам це допомагає?

Універсальна бізнес форма