Назвати iPhone просто революційним девайсом – це не віддати йому належне. Культовий смартфон від Apple докорінно змінив безліч речей не лише в тому, як ми використовуємо мобільні пристрої, а й у тому, як ми спілкуємося і взаємодіємо зі світом взагалі. iPhone, безсумнівно, є девайсом, який трапляється раз на сто років, і чий далекосяжний вплив навряд чи хтось зможе повторити. Тож не дивно, що Time назвала його найвпливовішим гаджетом в історії.

Одна з причин, чому iPhone як інновація вирізняється з-поміж інших, це те, що він відразу ж перевернув цілу індустрію з ніг на голову. Коли Стів Джобс вперше представив пристрій, він хвалився, що на п’ять років випередив ринок. І, як з’ясувалося, саме стільки часу і знадобилося для того, щоб девайси Android змогли зрівнятися з iPhone.

Смартфони сьогодні – незалежно від того, користуєтеся ви iPhone чи Android – по суті, є мініатюрними командними і керівними центрами, які зачіпають усі аспекти нашого життя. В будь-який момент користувач смартфона може використати свій девайс для слухання музики, відео-чату з друзями, ігор, перегляду веб-сторінок, оплати товарів і послуг, замовлення їжі, реєстрації на рейс тощо.

Звісно, ми могли б нескінченно просторікувати про те, як iPhone вплинув на світ, але замість цього на честь дев’ятої річниці появи девайсу пригадаємо, що писали у перших оглядах культового смартфона Apple одразу після того, як він став хітом ринку 29 червня 2007 року.

Ars Technica

Нам дуже припала до душі концепція iPhone. Він надзвичайно простий у використанні і самобутній; інтерфейс виглядає краще, ніж на будь-якому іншому телефоні, незалежно від того, смартфон це чи ні. Ним просто цікаво користуватися. В досконалому світі iPhone отримав би 10 балів з 10. Втім, ні світ, ні iPhone не є досконалими.

Перший яскравий приклад недосконалості нашого світу – ексклюзивний контракт з AT&T (одна з найбільших американських телекомунікаційних компаній – ред.). Мати лише одного оператора мобільного зв’язку на вибір – відстій, особливо коли цього оператора ажніяк не назвеш найкращим навіть з натяжкою.

Будьмо відвертими і щодо вартості. $600 за 8 Гб-модель – задорого і скидається на азартну гру для тих, хто розраховує перейти на іншу мережу. За таку ціну нам мають надати більший вибір операторів зв’язку.

***

Айфон вбив всю концепцію «мобільного інтернету», на наш погляд: якщо мобільні пристрої можуть отак серфити, то нам не доведеться турбуватися про використання анемічної «мобільної версії» сторінки тільки для мобільного використання. О так, саме такої підтримки обміну данними ми прагнемо.

Чого хоче більшість людей, так це мобільного веб-браузінгу, і iPhone це прекрасно забезпечує. Єдине, в чому Safari пасе задніх (і марно чекати, що це виправлять в оновленні програмного забезпечення) – це EDGE замість 3G, і це дуже нас смутить.

CNET

На диво, більшість дискусій, що точилися навколо iPhone на наших сторінках, зовсім не стосувалися релігійних баталій з приводу безпеки чи антимонопольних гріхів Microsoft. Вони були про те, чого ж люди справді хочуть від мобільних девайсів. І це – більше ніж просто про Apple. Навіть якщо це провал – можливо, навіть більше, ніж провал, – iPhone змінить конструкцію мобільних пристроїв, які стануть ближчими до бачення компанії Apple або навпаки, далекими від нього.

***

Айфон справді може змінити майбутнє комп’ютерних технологій. Цілком можливо, що 29 червня 2007 року увійде в історію як день, коли середньостатистичний споживач зрозумів: це все було про комп’ютеризацію мобільного.

AnandTech

iPhone не є досконалим, тепер я можу це сказати (з кількох причин, не лише через підтримку EDGE замість 3G), але це величезний крок у правильному напрямку. Водночас це відмінний на сьогодні продукт, і хоча він не для всіх, його вплив на галузь буде величезним.

***

«Чи є екран настільки добрим, як виглядає у рекламі?»

Відповідь: однозначно так. Справді, в процесі зйомки для цієї статті мені довелося перезняти кілька фото, тому що камера вихоплює такі деталі на рідкокристалічному екрані, яких просто не видно неозброєним оком. Передати красу екрану справді важка робота, але він справді виглядає так само добре, як це показала Apple у власних рекламних роликах та відео.

***

На iPhone багато скаржаться – занадто повільний і дорогий, але його точно можна похвалити за потужність. iPhone удосконалив текстові повідомлення, зробив зручним мобільний веб-браузер, інтегрував смартфон і iPod, створив інтерфейс, який має сенс. Там немає заплутаних шарів меню, погано зробленої графіки з млявою взаємодією; iPhone працює як комп’ютер, але у вашій долоні.

New York Times

Як виявилося, більшість крикливої реклами та деякі критичні зауваження цілком виправдані. iPhone є революційним – і він має хиби. Він має змість – і має стиль. Він робить речі, які телефон ніколи не робив раніше – і йому не вистачає функцій, які можна знайти навіть у найпростіших базових моделях телефонів.

***

Телефон настільки гладкий і тонкий, що на його тлі Treos і BlackBerry виглядають товстунами. Скло брудниться – його можна протерти рукавом – але подряпати його не так вже й легко. Я носив iPhone у кишені протягом двох тижнів, без будь-якого захисту, і на ньому не виявилося жодної подряпини.

***

Але найбільшим досягненням є програмне забезпечення. Воно швидке, красиве, вільне від меню, і до дідька просте в експлуатації. Ви не загубитеся, бо одинока фізична кнопка внизу екрану завжди поверне на домашню сторінку, на якій зібрані іконки усіх 16 функцій смартфона.

Macworld

Фізична відсутність клавіатури, ймовірно, найсуперечливіша особливість iPhone, принаймні на перших порах. Доведеться трохи призвичаїтися до використання клавіатури в iPhone, особливо тим, кому зручно набирати на фізичній клавіатурі Blackberry, Treo, або іншого смартфона.

***

Я не можу сказати, що мій досвід набирання тексту на моєму попередньому телефоні, Palm Treo, був особливо вдалим. Я міг з ним впоратися, але ніколи не відчував, що можу досягти прийнятної швидкості друку. Тому мені важко уявити себе на місці досвідченого користувача Blackberry, який друкує великим пальцем і близько року вдосконалював свої навички. Але я переконаний, що більшість користувачів – навіть ті, що друкують великим пальцем – за умови готовності до цього і певних тренувань вважатимуть клавіатуру iPhone чудовою.

TIME

Електронна пошта і веб-браузинг неймовірно прекрасні. Те ж саме стосується відтворення музики та відео. Всі, кому я дзвонив за допомогою iPhone, зауважили чіткість і ясність звуку. Apple вийшла на ринок із революційно розумним девайсом із чутливим сенсорним екраном і створила абсолютно новий користувальницький інтерфейс, який повністю усьому цьому відповідає. І користування ним настільки проходить на одному диханні, що навіть моя трирічна дочка не мала ніяких проблем ні з розблокуванням iPhone,  ні з набором номера на ньому (хоча вона вважала, що грає на музичному інструменті).

SF Gate

Озираючись назад, iPhone можна назвати переломною точкою, яка спонукає загал дивитися на свій телефон, як на дещо більше, ніж простий мобільний. Смартфон від Apple викликав глибокі зміни в усьому, від особистого життя до громадської журналістики. Це може – припускаючи, що iPhone матиме успіх – допомогти запровадити нову еру мобільного життя.

USA Today

Найбільш чудове у iPhone – це відсутність фізичної клавіатури. Замість цього клавіатура з’являється на екрані iPhone, в залежності від того, що ви робите – вводите веб-адресу, наприклад, чи набираєте текстове повідомлення.

Джерело: BGR