Ваші діти в захваті від Fortnite? Ось все, що потрібно знати про цю популярну відеоігру.

Fortnite

Fortnite

Масове захоплення Fortnite з’явилося, здавалося б, нізвідки – майже як гром серед ясного неба. І тепер багато батьків звертають увагу на цю гру, в якій гравці б’ються на смерть і яка наробила так багато галасу. Через раптовий успіх Fortnite і те, що в неї грають мільйони людей, ви, можливо, задумуєтеся: що це взагалі таке – і чи нормально впливає на моїх дітей? Це екшн-гра, де метою є виживання, і вона трохи схожа на гібрид «пісочниці» на кшталт Minecraft та екшен-шутера, як-от Call Of Duty. З одного боку, гра добре обігрує головні моменти у взаєминах батьків і дітей, допомагає їм організувати командну роботу та сприяє продуманій співпраці. З іншого боку, це бойова гра з купою гармат і насильства.

Що таке Fortnite?
Що таке Fortnite: Battle Royale?
У Fortnite: Battle Royale грають самостійно чи в команді?
Що робити, якщо я не готовий(а) до екшену в Battle Royale?
Що таке Save the World?
Чому моїй дитині так цікава Fortnite?
Чи підходить Fortnite дітям?
Діти якого віку можуть грати в Fortnite?
Скільки коштує Fortnite?
Чи є в Fortnite якісь мікротранзакції?
Що таке Сезони Fortnite?
На яких платформах можна грати у Fortnite?
Як Fortnite стосується Twitch?
Чи можуть гравці спілкуватися в Fortnite: Battle Royale?
Як вимкнути голосовий чат в Fortnite: Battle Royale?
Як довго йде матч в Fortnite: Battle Royale?
Як мені організувати екранний час для дітей, коли вони грають у Fortnite?
Чи викликає Fortnite залежність?

Що таке Fortnite?
Fortnite – це відеогра для PlayStation 4, Xbox One, Windows, Mac та мобільних, які беруть елементи ігор-«пісочниць» та додають швидкий екшн у вигляді сторонньої особи-стрілка. У грі є два режими: соло-версія під назвою Save the World та дуже популярна версія для багатьох гравців, що називається Battle Royale.

What is Fortnite: Battle Royale?
Якщо ваші діти кажуть, що грають в Fortnite, вони скоріш за все мають на увазі Battle Royale, безкоштовна версія Fortnite для багатьох гравців. В цій версії до ста людей можуть брати участь разом в одному матчі. Гравців висаджують на ігрову карту, де вони повинні змагатися за те, щоб стати останнім, хто на ногах, а для цього треба вбити кожного гравця. Протягом гри гравці збирають зброю, будують захисні споруди та намагаються уникнути Бурю, яка шкодить всім поза межами зони безпеки. На відміну від версії Save the World, там немає зомбі, тому ця версія не така лячна. Втім, гравці можуть купувати засоби, які зроблять їх схожими на зомбі чи інших страшних персонажів.

У Fortnite: Battle Royale треба грати самому чи в команді?
У Battle Royale існує три режими гри: Соло, Парний та Командний. У соло-режимі ви потрапляєте в гру одні. У парному режимі ви опиняєтеся в ній з партнером. У режимі команди ви граєте в групі чотирьох людей. Партнери в парному й командному режимах можуть бути друзями, що вирішили грати разом, або випадково вибраними гравцями. Всі гравці в матчі грають в однаковому режимі.

Що робити, якщо я не готовий(а) до екшену в Battle Royale?Не хвилюйтеся, якщо ніколи до цього не грали в Fortnite або Battle Royale. Режим майданчику дохволяє гравцям звикнути до механізмів гри без тиску потреби бійки з іншими гравцями. Тож, якщо ви не дуже вправні з якоюсь рушницею, потребуєте практики у побудуванні захисних споруд або навіть хочете випробувати транспортні засоби на кшталт машин для гольфу чи магазинних візків без риску отримати кулю, то це режим для вас. Тренування на майданчику обмежені максимум чотирма гравцями, і ви можете навіть усіх об’єднати в одній команді, щоб запобігти можливості дружньої перестрілки.

Що таке Save the World?
Save the World – традиційна соло-кампанія у Fortnite. На відміну від Battle Royale, де гравці змагаються один з одним, гравці у версії Save the World – це ті, хто залишился живими після апокаліптичної бурі, і вони мають об’єднатися, аби знищити схожих на зомбі страхітливих істот.

Чому моїй дитині так цікава Fortnite?
Існує багато причин, чому Fortnite так вибухнув серед дітей. Одна з них полягає в тому, що він об’єднує два інших жанри, що є дуже популярними серед молодих геймерів. Інша ж у тому, що гра має більш „мультяшний” вигляд, ніж деякі інші більш криваві відеоігри, тому до неї звертаються молодші гравці. Діти можуть грати з друзями в парному й командному режимах, створюючи більш соціальний елемент. (Читайте про маму, син якої завів друзів на Fortnite, коли переїхав до нового міста, тут.) І популярні геймери YouTube і Twitch, як DanTDM, також взяли участь у грі на стрімових сайтах. Плюс, у випадку з Battle Royale, це безкоштовно (хоча там є можливість покупки в самому додатку – більше про це читайте нижче).

Чи підходить Fortnite дітям?
В очах деяких батьків мультяшний, позбавлений кривавих сцен стиль екшену в Fortnite робить насильство менш проблематичним, ніж агресивні бійки в інших популярних іграх-шутерах. Але в онлайн-чаті гри – особливо в Battle Royale – молоді гравці можуть зіштовхнутися з образливим або дорослим конетнтом від випадкових незнайомців. iLand не рекомендує ігри з відкритим чатом для дітей у віці до 13 років, але за допомогою правильних засобів контролю та батьківського нагляду, це може стати дружньою альтернативою насильницьких шутерів від першої особи.

Діти якого віку можуть грати в Fortnite?
iLand рекомендує Fortnite підліткам від 13 років і старше, головним чином через відкритий чат та насильницький екшн.

Скільки коштує Fortnite?
На сьогодні гравці можуть завантажити Fortnite: Battle Royale безкоштовно. Поточна вартість повної версії Fortnite –  $39.99, хоча її розробник, Epic Games, запропонував зробити цю версію гри теж безкоштовною.

Чи є в Fortnite якісь мікротранзакції?
Для гравців існують часті можливості витрачати в грі справжні гроші на різні речі. Fortnite заохочує придбання покупок на кшталт оновлення до видань типу Deluxe і Super Deluxe, а також ігрової валюти під назвою V-Bucks для отримання бонусів. (Дізнайтеся, як онлайн-шахраї заманюють дітей на купівлю підроблених V-Bucks, тут.) Також існує преміальний Battle Pass, підписка за $10, що дозволяє гравцям змагатися на вищих рівнях і вигравати ексклюзивні ігрові скіни / костюми (хоча гравці тепер можуть змагатися в спеціальних акціях, щоб заробити безкоштовну Battle Pass).

Що таке Сезони Fortnite?
На відміну від інших ігор для великої кількості гравців, Battle Royale має сюжетну лінію, що виявляється частому додаванні до гри нового контенту. Багато з цих нових елементів, як-от скіни та костюми для персонажів, просто є засобом для підтримання свіжості й захопливості гри. Але деякі пропонують можливості, що повністю змінюють гру. Можливо, ви побачите абсолютно нову карту гри (без основних функцій, з якими ви звикли грати), нові розриви телепортації (щоб дозволити вам подорожувати по нових місцях), а також нові способи, за допомогою яких ви можете по-новому з’явитися перед іншими гравцями (наприклад, можливість стати невидимим). Сезони, здається, оновлюються приблизно кожні 10 тижнів, і ви почнете бачити певні ключі до оновлень протягом поточного сезону.

На яких платформах можна грати у Fortnite?
Fortnite доступний на Switch, PlayStation 4, Xbox One, Windows і Mac. Користувачі потребують підключення до Інтернету, щоб пограти. Мобільна версія також доступна для iOS і Android. Гравці можуть грати в режимі “cross-platform”, а це означає, що, наприклад, програвач Windows може бути в команді з консольним програвачем. Гравці також здатні створити обліковий запис на будь-якому пристрої та перенести свій прогрес у грі в іншу систему. Наприклад, ви можете почати з мобільного телефону, а потім взятися знов за гру на комп’ютері або консолі пізніше протягом дня і продовжити там, де ви зупинилися.

Як Fortnite стосується Twitch?
Деякі діти не тільки грають в Fortnite – вони спостерігають як інші люди, включно й знаменитості, як-от Дрейк, грають у неї на Twitch. Twitch – це платформа для соціальних мереж для геймерів, де вони можуть проводити онлайн-трансляції того, як вони грають у популярні відеоігри, і у Fortnite теж. Лайв-стріми бувають непередбачуваними, тому перевірте, яких геймерів дивляться діти, і якщо діти говорять, що вони хочуть самі провести трансляцію, уважно прорахуйте ризики.

Чи можуть гравці спілкуватися в Fortnite: Battle Royale?
Існує немодерований онлайн-чат для юзерів, що грають у Fortnite: Battle Royale для консолі або ПК. Також є можливості голосового чата й текстового екранного чата. Там гравці можуть зіштовхнутися з випадковими незнайомцями та ненормативною лексикою.

Як вимкнути голосовий чат в Fortnite: Battle Royale?
Відкрийте меню Налаштувань у верхньому правому кутку головної сторінки Fortnite: для цього натисніть на три риски, а потім на іконку коліщатка. Оберіть вкладку Аудіо у верхній частині екрану. Звідти ви можете налаштувати декілька функцій аудіо разом із голосовим чатом. Перемикніть налаштування з режиму „ввімкнено” на „вимкнено”, натискаючи на стрілочки.

Як довго йде матч в Fortnite: Battle Royale?
Кожний матч у Battle Royale продовжується приблизно 20 хвилин, хоча гравці, яких рано вбивають, грають меншу кількість часу.

Як мені організувати екранний час для дітей, коли вони грають у Fortnite?
Коли кожний матч займає лише 20 хвилин, тому легко потрапити в пастку “ну ще один і все” – схоже на те, як ви зрештою передивляєтеся весь сезон Stranger Things. Але ви можете скористатися швидкими матчами, використовуючи їх як природну межу в геймплеї, де ви остаточно зупиняєтеся. Деяким дітям йде на користь таймер, таким чином вони обмежують себе певною кількістю матчів на день, або використовують одну з цих порад для встановлення балансу між іграми та іншими видами діяльності.

Чи викликає Fortnite залежність?
У грі багато елементів, які роблять її привабливою: від персонажів з яскравим вбранням і танцями до зброї, ландшафтів і викликів, які постійно змінюються. А дітям, які грають з друзями, важко протистояти соціальним та конкурентним аспектам. Але справжня залежність – це інша історія. Багато дослідників вважають, що можна розвинути залежність від відеоігор. Американська психіатрична асоціація (АПА) і Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначили стан під назвою розлад інтернет-ігор (РІІ), який, за їх словами, може бути своєрідною залежністю, хоча все ще є необхідність у додаткових дослідженнях. Але РІІ рідкісний і його можна пов’язати з іншими станами, як-от депресією та СДУГ.

Універсальна бізнес форма