Артем Кисляков

заступник директора з ІКТ в Ukrainian Global School

засновник проекту Tatozavr

 

Вдома я використовую перший iPad Air 2013 року, який попри свій поважний вік, майже не завдає мені клопоту та спокійно виконує свою головну функцію — споживання контенту. Головна проблема – 16 Гб пам’яті, тож іноді доводиться витрачати час на звільнення місця для нових додатків.

Тож, коли у мене в Ukrainian Global School з’явився iPad Pro, я відкрив для себе планшет з іншого боку – виявилось, що тепер можна не тільки зручно дивитись YouTube, читати електронні книжки та блукати Інтернетом, але й створювати та редагувати подібний контент власноруч, а великий розмір та повнорозмірна клавіатура майже повністю замінили ноутбук.

На першому екрані у мене розташовано все, що стосується роботи, як заступника директора з ІКТ. Щоб зекономити місце на екрані, я намагаюсь використовувати папки в яких зручно розташовувати однотипні додатки. А ті програми, які я використовую найчастіше, зберігаються прямо на робочому столі (якщо цей термін застосовується до iPad).

Папка Apple Apps містить стандартні додатки для iPad – деякі я використовую дуже рідко, а якісь взагалі ще не запускав.

“Параметри”, App Store, “Камера” та Chrome, мабуть, відкриваю найчастіше. Chrome використовую як основний браузер (вибач, Safari). 

Zoom, Skype та Teams використовую для відеоконференцій. До речі, Teams  дуже тішить можливістю зручної роботи з документами безпосередньо у додатку. 

Mosyle Manager користуюсь для моніторингу нашого невеликого парку техніки Apple — планшетів, iMac-ів та Apple TV. Зручно в одному місці отримувати інформацію про стан пристроїв. Користуюсь базовим безкоштовним планом, що зважаючи на невелику кількість пристроїв, мене цілком задовольняє. Проте, розумію, що чим більше пристроїв у закладі, тим більш зручно користуватись повноцінною MDM.

iPad Mosyle MDM

iPad Mosyle MDM

У школі ми використовуємо систему Microsoft 365 for Education, тож однойменний додаток дозволяє зручно адмініструвати облікові записи вчителів, керувати доступом та ліцензіями на продукти Microsoft.

iPad Microsoft

iPad Microsoft

Папка Microsoft містить, як би це дивно не виглядало, додатки від Microsoft – пошта, офісні програми, хмарне сховище тощо – все для роботи з документами та файлами.

Папка Google містить гуглівські додатки, які досить мирно співіснують зі своїми побратимами з попередньої теки – ”Discover Diversity”, як кажуть у народі. Найчастіше використовую Пошук, YouTube та Перекладач. Загалом, я активний користувач сервісів Google для особистих потреб, але на роботі намагаюсь не використовувати свій “домашній” акаунт.

iPad Google

iPad Google

Edmodo – закрита соціальна мережа для навчальних закладів. Її ми використовуємо для обміну інформацією з батьками наших учнів.

SMLS – система управління освітнім процесом, який ми почали використовувати цього навчального року та поступово переходимо туди з Edmodo. Є багато питань до функціонала та зручності використання цієї системи, проте головна відмінність від інших – розробники знаходяться в Україні та досить швидко реагують на звернення. Коли проблеми виникають з Edmodo – від техпідтримки майже неможливо нічого отримати крім стандартних відповідей.

ClassDojo – цікавий додаток, який має кілька корисних функцій для використання у класі – таймер, рандомний поділ учнів на групи заданої кількості, вимірювач рівню шуму у приміщенні, фонова музика тощо. 

На другому екрані – додатки, які використовуються в навчальному процесі, які я теж розсортував по теках за тематикою або компанії-розробника.

Scratch Jr – найкраще, що дорослі могли зробити для дітей. Цей додаток включає в себе графічний редактор та середовище для програмування. Діти можуть намалювати власних персонажів (чи додати своє фото), а потім створювати з ними інтерактивні історії чи прості ігри. Також, ця програма дозволяє вивчати основи програмування (послідовність дій, цикли, умови, тощо) за допомогою блоків. 

Playgrounds – додаток для інтерактивного вивчення мови програмування Swift. З дітьми ще не використовував, але сам із задоволенням вивчаю. Про свій досвід обов’язково напишу докладніше на tatozavr.xyz.

iPad Playground

iPad Playground

Minecraft Education Edition – значно доопрацьована версія популярної гри з можливістю роботи у класі. Діти в захваті, вчитель в роспечі, бо ще невідомо кто кого вчить у цій грі. А якщо серйозно, то це чудова програма, де діти “на своїй території” виконують незвичні речі – об’єднуються в команди для вирішення масштабного завдання (побудувати піраміду Хеопса), створюють власні проекти з архітектури чи програмування, експерементують з різними природними явищами (вода, лава, різні хімічні сполуки, тощо), а вчитель виступає глобальним адміністратором, який направляє процес у конструктивне русло. 

Futurio – додаток з доповненою реальністю від наших партнерів The Future, які розробляють уроки про новітні технології (віртуальна та доповнена реальність, розумне місто, інтернет речей тощо). З задоволенням користуємось цими матеріалами на уроках інформатики. 

Папка Алгоритми містить додатки для вивчення основ програмування, які ми використовуємо для роботи на уроках інформатики – Box Island, Code-a-pillar (один з найулюбленіших серед наших першокласників), Lightbot, Coding Safari, Spritebox, Daisy The Dinosaur, тощо. 

В теці Wonder Workshop розташовані додатки для керування роботами Wonder Dash & Dot. Частіше за інші використовуємо Go (для розваг) та Blockly (для навчання).

iPad Wonderdash

iPad Wonderdash

Тека Lego Education містить програми для роботи з робототехнічними наборами LEGO на кшталт WeDo 2.0 або Lego Boost.  

В теку Ability & Co збираю додатки від різних виробників (зазвичай, китайських) для програмування та керування роботами, які є у нас в школі.

Тека Makeblock – додатки до продуктів однойменної компанії. Поки що маємо лише два робота (mBot Ranger та AirBlock) та набір Neuron, проте в майбутньому плануємо збільшити кількість роботів. У цьому році ми навіть стали партнерами українського національного чемпіонату Make X  Ukraine від Makeblock. 

GarageBand – цей додаток я відкрив для себе після відвідування Apple Learning Event, зараз потрохи вивчаю його можливості для застосування у навчальному процесі.

Покладаючись на досвід, можу додати, що кращого рішення для використання у навчанні, ніж iPad, я ще не знайшов. Це відображається і у стабільності роботи і у можливостях самого пристрою.

 

Ще цікаві ідеї про домашні екрани iPad та iPhone читайте за тегом «homescreen». Сподобався матеріал? Поширте для друзів через кнопки соціальних мереж нижче