Часто відволікаєтеся від важливих справ на соціальні мережі? Пропонуємо список 10 найкращих додатків та програм, які допоможуть сконцентруватися та не переключати увагу на несуттєві речі.

Інтернет завжди дуже сильно відволікає від справ. От зараз я інтенсивно виконую всі задачі по списку, а вже в наступний момент мене втягнуло в опитування „Хто ви з персонажів „Гаррі Поттера” (Рон). Сповіщення від Facebook, Slack та Skype, не кажучи вже про повідомлення на телефоні, відвертають увагу від того, що мені потрібно зробити. Коли мені потрібно зменшити подразники при роботі та сфокусуватися на справах, я можу звернутися до деяких додвтків по допомогу.

Додатки по-різному допомагають зосередитися на роботі. Одні являють собою розширення для браузерів, що забороняють вам доступ до певних сайтів. Інші є комп’ютерними програмами, які ховають з поля зору все, крім активного вікна. Одні додаткі ненав’язливо спрямовують вашу роботу в правильне русло, а інші агресивно не дають вам звалитись у глибоку кролячу нору байдикування. Що ви оберете, залежить головним чином від того, який рівень суворості вам потрібний.

Поки ми думаємо, що відволікання при роботі трохи виходить за рамки поганої звички, це ще й витрата грошей. У 2010 році дослідники вирахували, що працівники, які багато відволікаються, коштують компаніям 650 більйонів доларів на рік. До того ж, вчений Метт Кіллінгсворт виявив, що подразники роблять нас менш щасливими. Люди, які здатні повністю сфокусуватися на одному завданні, більш задоволені життям, ніж ті, кому це не вдається. Тож, подразники при роботі мають руйнівний ефект.

Список найкращих додатків, що допоможуть вам зосередитися та позбавитися подразників розглядає тільки технологічні рішення. Це означає, що немає нічого поганого в тому, аби взяти ручку та листок і відволіктися від комп’ютера. Чорт, да ви могли б написати заяву чи лекцію від руки, а як закінчите, відсканувати їх за допомогою мобільного сканера чи програми OCR і майже моментально конвертувати ваш написаний варіант у цифровий текст.

Хоча запобігти абсолютно всім подразникам буває важко, ми, щонайменш, маємо засоби, що можуть стати в нагоді, коли наша сила волі починає нам зраджувати. Спробуйте одну із цих програм, які допоможуть вам зосередитися, і гайда до важливих справ.

10 найкращих додатків, що допомагають фокусуватися та не відволікатися

  • Brain.fm (Android, iOS, Web) надає музичний супроводу для концентрації
  • Cold Turkey Blocker (macOS, Windows) допомагає ізолюватися від комп’ютера
  • Focus@Will (Android, iOS, Web) забезпечує інструментальними треками, а також відстеженням вашої продуктивності
  • Hocus Focus (для Мас) використовують для перегляду одного вікна за раз
  • Freedom (Chrome, Firefox, iOS, macOS, Opera, Windows) блокує все що завгодно і де завгодно
  • LeechBlock (Chrome, Firefox) використовує таймери, щоб блокувати чи дозволяти доступ до вебсайтів
  • Mindful Browsing (Chrome) ненав’язливо уникає сайтів, що марнують час
  • RescueTime (Android, iOS, Linux, macOS, Web, Windows) моніторить продуктивність та блокує сайти-подразники
  • Self Control (macOS) – безкоштова програма на Мас для налаштування й концентрації
  • StayFocusd (Chrome) блокує сайти в браузері Chrome