Управлінню продовольства і медикаментів (США) розгляне гаджет для дослідження роботи серця, який працюватиме на Apple Watch.

Apple Watch може поповнитись медичним приладом

В Apple роботу серцево-судинної системи вивчає ціла група дослідників. Зараз вони працюють над виявленням нерегулярних серцевих ритмів, використовуючи сенсори Apple Watch та пов’язані алгоритми.

На початку лютого стало відомо, що зібрані дослідниками дані компанія подасть до американської організації Управління продовольства і медикаментів (УПМ) для схвалення свого нового досліджуваного пристрою. Про це повідомляє FierceBiotech.

Повної інформації про гаджет ще немає, але нещодавня комунікація між головним офісом Apple і працівниками з ResearchKit окреслює наміри компанії. Зокрема, в одному із документів йдеться:

“Це дослідження є частиною розвитку нового дослідного пристрою і певні дослідницькі дані будуть використані для подання до УПМ на схвалення пристрою”.

Досліджуваний пристрій, згаданий у документах, буде додатком, а не спеціальним шматком “заліза”. Це відповідає попереднім коментарям генерального директора Тіма Кука, який заперечував ідею затвердження Apple Watch організацією УПМ як медичного девайсу, але залишив відкритим питання схвалення програмного забезпечення, пов’язаного зі смартгодинником.

Ймовірно, Apple готує програмне забезпечення, що складатиметься з алгоритмів для аналізу зібраних Apple Watch даних. Алгоритми аналізуватимуть серцевий ритм і битимуть на сполох у разі його порушення.

Якщо Apple заявить про затвердження додатку, це означатиме значний успіх у її тривалому флірті зі сферою охорони здоров’я. Технологічний гігант продемонстрував свою зацікавленість у цій сфері випуском Watch у 2015 році та розгортанням роботи ResearchKit.

Поки, продовжуються переговори компанії з Купертіно з УМП та участь у пілотній програмі передсертифікації нового гаджету.

Нагадаємо, що Apple Watch вже має гаджет, визнаний медичним приладом.