На медіа події 12 вересня Apple презентувала ряд новинок. Серед них – смарт-годинник Apple Watch Series 3 із підтримкою мобільного зв’язку.

Apple Watch Series 3 мають мобільний зв'язок, висотомір та голосову Siri. Фото: apple.com

Очевидно, що найбільшим потенціалом для Apple Watch Series 2 була б можливість підключатись до стільникових мереж, не залежачи від iPhone.

WatchOS 2.0 надав змогу девайсам підключатися до відомих мереж Wi-Fi без допомоги iPhone. Проте, підключення смарт-годинника до мобільних мереж потребує нового заліза та передбачає компроміси з розмірами та тривалістю роботи акумулятора.

Apple запровадила в Apple Watch Series 3 мобільний зв’язок. Тепер можна під’єднатися до мобільного оператора, використовуючи свій обліковий запис і номер телефону. Вхідні дзвінки можуть дзвонити на смарт-годинник. А також на Apple Watch Series 3 отримав голосову підтримку Siri, обмін повідомленнями, сповіщення та потокове передавання музики у хмарі за допомогою програми Apple Music або iTunes Match.

У Series 3 компанія Apple додала мобільний зв’язок, залишивши вагу та об’єм годинника, не зменшуючи терміну служби батареї, не позбавивши годинника водонепроникності.

3 це нові 2

Нові Series 3 замінять теперішні моделі Series 2. Apple також буде продовжувати продавати Series 1, розширену версію оригінальної моделі “Series 0”, за нижчою ціною від $ 249.

Нові Series 3 замінять теперішні моделі Series 2

Нова лінійка Series 3 пропонується у двох основних варіантах: “GPS”, який, як і в Series 2 має лише Wi-Fi та Bluetooth, а також “GPS + Cellular”, який має мобільний зв’язок.

Обидві моделі Series 3 також отримали альтиметр для вимірювання висоти підйому. Це функція, яка підтримується на iPhone 6 та смартфонах більш пізньої модифікації. Одягнувши лише годинник Series 3 тепер можна відстежити, наскільки піднялись східцями або як змінилась висота під час ходьби чи то бігу на вулиці й ці дані записуються у Health.

Нові смарт-годинники отримали переваги над Series 2: бездротовий чіп і нову подачу Siri, яка підтримує швидші відповіді та нові словесні звороти, на відміну від текстових реакцій та сигналів вібрації на попередніх моделях.

На додачу до мобільних даних, мобільна версія смарт-годинника є дорожчою на 70 доларів за GPS-модель, яка має більшу оперативну пам’ять (16 Гб проти 8 Гб) і керамічну, а не пластикову спинку.

Старти і фініші

Series 3 коштуватимуть 399 доларів, не стільниковий годинник Series 3 – 329 доларів і згадаємо про зниження ціни на Series 1 до 249 доларів.

Series 3 дозволяють своїм власникам залишати телефон

Series 3 ексклюзивно пропонує варіанти преміум-класу окрім алюмінієвого корпусу за ціну 399 доларів і вище. Можете обрати корпус з нержавіючої сталі вартістю 599 доларів (є варіанти сріблястого або чорного кольору) або ціну 1 299 доларів і вище з керамічним футляром (біле або нове сіре покриття). Обидві моделі мають сапфірове “обличчя”, на відміну від посиленого “іонного” скла, яке з’являється на усіх алюмінієвих моделях.

Apple продовжує пропонувати фірмові версії Apple Watch від Nike і Hermes також і у Series 3. Гермес пропонує особливо красиву групу “Noir Gala Leather One Tour Rallye”; Apple і Nike + тепер пропонують групу “Sport Loop”, яка є водонепроникною та еластичною для зручної фіксації на зап’ясті.

Вперед Series 3 чи лише watchOS 4?

Окрім мобільного зв’язку, висотоміра і голосовою Siri, підвищення продуктивності від апаратних удосконалень, Series 3 отримує велику користь від нової версії watchOS 4, яка також буде доступна для попередніх моделей Apple Watch.

Хоч Series 3 не є приголомшливим стрибком у технічному сенсі, ці моделі смарт-годинника дозволяють своїм власникам залишати телефон у час відпочинку чи тренувань. Нові Apple Watch дають змогу користувачам, які не користуються телефоном, наприклад, на роботі, все одно хочуть отримувати сповіщення, телефонні дзвінки або транслювати музику на вимогу.

Деталі мобільного плану

Series 3 ідентифікуються червоною крапкою на Digital Crown. Ці моделі також одержують ексклюзивний циферблат “Explorer”, який спрямовує увагу на потужність стільникового сигналу і за умовчанням містить теки для телефонних дзвінків та карт.

Смарт-годинник потрібно буде зареєструвати в оператора

Можливість підключення до мережі не змінюючи тарифний план, робить Series 3 особливо привабливими. Додавання пристрою до чинного мобільного плану iPhone коштує близько 10 доларів.

Однак, смарт-годинник вимагає реєстрації у провайдера, який використовується на вашому iPhone (це пов’язано із номером телефону, який буде використовуватись на двох пристроях), і оператор повинен підтримувати Apple Watch для отримання даних. Компанія Apple має список таких операторів, до складу якого входить 4 найбільші оператори у континентальній частині США та трійку найбільших у Китаї та Японії, але лише один або два оператори у деяких європейських країнах і обмежена підтримка в Канаді.

Примітно, що такі оператори, як T-Mobile, які надають безкоштовний роумінг для користувачів iPhone у багатьох інших країнах, не підтримують роумінг для Apple Watch.

Моделі Series 3 також вимагають наявності щонайменше iPhone 6 або пізнішої версії (iPhone SE включно).

Інформації про підтримку Apple Watch Series 3 українськими мобільними мережами немає.