Ось і з’явився у продажу iPhone Х, і перші відгуки. Стівен Леві – один з перших, хто потестив новинку. Пропонуємо вашій увазі переклад його вражень від iPhone X.

 

JUSTIN SULLIVAN/GETTY IMAGES

 

Як би ви презентували найбільш очікуваний продукт року? Така дилема у мене виникла з iPhone X. Відколи мій об’єкт був одним із перших, які вийшли в дику природу, він, природно, викликав велику цікавість, коли я витягнув його з кишені та взяв з емоційним поглядом, щоб розбудити від сну.

Так, це – айфон, який прискорить мільйон оновлень, який змусить вас ігнорувати навряд чи знаний би iPhone 8, оголошений у той самий день, що й він. Після вияву власного захоплення яскравим екраном і тонким корпусом, люди запитають мене, “Що він може?” і мені доведеться обрати таке, що може пояснити, чому Apple вказала 1000 доларів за цього малого.

Я міг показати їм прекрасний екран високої роздільної здатності, який охоплює майже всю поверхню пристрою. Я міг зробити деякі фотографії, демонструючи, як тепер можна використовувати режим портрета у дружній до селфі фронтальній камері. Чи показати як повільно оволодів новою м’язовою пам’яттю, попередньо оптимізованою для кнопки home, прикраси, якої явно не вистачало скляному покриттю X. Але те, що я нарешті обрав, це анімована купа.

Правильно — від оновлень знакових анімодзі бігають мурашки по шкірі. iPhone X (промовляється як “десять,”, а не як Х-проміні) містить цей злегка бешкетний характер як один із 12 можливих анімодзі у додатку iMessage. Коли набирається текст, можете обрати один з них, записуючи ваше повідомлення за допомогою аудіо та відео. iPhone X підбирає ваші міміки та голос, а також перетворює їх на анімодзі й робить це так, ніби Еллен Дедженерес озвучує Дорі. Хоча й здаються легковажними — і, принаймні до того моменту як стихне новизна, дещо жартівливими, ці анімодзі насправді ґрунтуються на деяких технологічно складних досягнень iPhone X, на особливостях, які роблять його унікальним: розпізнавання обличчя, екзотичні датчики, прогресивну камеру та потужні чіпи, які залучають графіку та машинне вивчення. (З типовою пихатістю, Apple своїм інноваціям присвоїла імена: TrueDepth камера, A11 Біонічна мікросхема, нейронний двигун.) На даний момент апофеозом цих анімодзій є перенесення якоїсь персони у зображення робота, курки, іншопланетянина, панди … або фекального аватара. Та це тільки початок.

Просто анімодзі

У мене був цей телефон з минулого вівторка (кінець жовтня 2017 року – ред.). Компанія Apple дала мені його на ранній огляд, оскільки я був одним з перших попередніх рецензентів першого iPhone. Враховуючи це, всі ми думали отримати враження від переконаності компанії Apple у тому, що iPhone Х – це наступна віха у подорожі, яка значно змінила взаємини людей з технологією. Звичайно, з кожною ітерацією iPhone Apple стверджувала, що це найкращий продукт, який будь-коли випускався. Але цього ювілейного разу, в той час, коли критики впевнені, що компанія впала в інноваційну смугу, Apple прагне чогось більшого. Тім Кук називає iPhone X “майбутнім смартфона.”

Але перший iPhone був чорним лебедем. Виклик і захоплення під час першого користування ним з’явилися від того, як чудово продуманий кишеньковий комп’ютер міг виконувати безліч завдань, у тому числі, якщо AT&T хоче, завершити телефонний дзвінок. Що iPhone також встановив бар для зміни ігор, що ні одна корпорація насправді не могла осягнути. Отже, як може iPhone X бути більшим, аніж доповненою версією свого попередника? Зрештою, це ще досі смартфон. Ось що я вирішив подумати – і що змусило мене так уважно зосередитись на цьому рейтингу анімодзі.

Багато чим можна захоплюватись в iPhone X починаючи з моменту розпакування. Найбільша зміна, яка впадає в око: цей екран, цей екран. Мені подобаються більші дисплеї у лінійки iPhone Plus і в Android одиницях на зразок Google’s Pixel 2 XL, але ж ці телефони до біса великі. Вони громіздкі у моїй кишені, і роблять дзвінки схожими на прикладання розігрітої пательні до щоки. iPhone X – це великий екран у компактному формфакторі, це Синерама у телефонній будці. Хоча сам пристрій є трохи більшим, ніж стандартний iPhone 8, його екран має приблизно такий розмір, як і в iPhone 8 Plus. Коли ви берете до уваги можливості його “Super Retina” (чергове ім’я вигадане маркетологами Apple), цей екран наполегливо заспокоює покупців, що звільнення гаманців заради iPhone X не було дурницею. Я виявив, що дисплей помітний і надзвичайно приємний, кращий за мій “старий” на iPhone 7, чи то під час перегляду фільму “Любов-хвороба” (The Big Sick), чи під час живої трансляції футбольного матчу або просто скролення Instagram.

Екран iPhone X відразу впадає в око

Покриття усієї поверхні екраном має свої наслідки. Йдеться не про той факт, що деякі з сенсорів, лінз камери, мікрофонів та динаміків повинні бути на передній частині корпусу; Apple посилається, що розміщення їх у затемнені вирізи поверх екрану — щось на зразок Зони 51 у новому iPhone. (Нотатка для теоретиків конспірології: коли робити скріншот, Notch зникає!) Це естетична відмова (щоб сказав Стів Джобс?), але ви звикнете до цього. Це можна порівняти зі спогляданням п’єси, коли попереду вас сидить глядач із високою зачіскою, зрештою, ви почнете ігнорувати перешкоду і вона не вплине на загальне враження від постановки.

Заповнення поверхні телефону екраном має інший ефект: для кнопки home, невіддільної частини інтерфейсу iPhone від самого початку, вже немає місця. Її раптове видалення є одним з тих, про які Apple попереджає і дає час, щоб переоцінити. Відсутність кнопки home необов’язково є поганим рішенням: будь-яке оновлення, яке не вимагає нової поведінки користувача, вже за означенням можна назвати не вельми драматичним.

Крім того, Apple ненавидить кнопки. У будь-якому випадку, компанія тепер вимагає, щоб ми провели пальцем вгору, аби перейти на головний екран. Це досить легко. Трохи складніше – це потягнути і зупинитися, щоб потрапити в карусель відкритих додатків; знадобилося мені деякий час, щоб зупинитись на зображенні необхідного мені додатку, щоб викликати знак мінус, який дозволив його закрити.

Я зрозумів, що освоїв жести, коли виявив, що намагаюся використовувати їх на своєму iPad. Ой! Мій палець більше не натискав кнопку home, а патетично плив вгору, безрезультатно. І тепер є такий незручний момент чекання, що iPad розблокується, коли камера дивиться на моє обличчя.

Це тому що на iPhone X Touch ID ідентифікація відбитків пальців замінюється ще однією великою зміною – Face ID, у якій характеристики вашого обличчя, після декількох мільярдів операцій біонічними мікросхемами та нейронними двигунами, стають фізіогномічним паролем. Чи це працює? Навіть дуже. Здається надійним, щоб уникнути вторгнень. Я показував телефону людські обличчя — хоча і значно менше, ніж мільйон лиць, про які говорить Apple, що я повинен був би спробувати, перш ніж потрапити на хибно позитивне — і він не відкрився нікому. Я навіть запропонував камері свій єдиний знімок голови: не йде. Як воно справилось з моїм справжнім обличчям це інша справа. Були часи, коли, хоч моє обличчя мало чіткий вигляд, iPhone X думав, що я примара. (Apple сказала мені, що можливо я уникав контакту камери з очима. Я б не хотів, щоб це включалося щоразу, коли моє обличчя перебуває в межах камерного діапазону, чи не так?)

Зрештою я розробив стратегію. Коли прокидаю свій iPhone, я думаю як дзеркало Роберта де Ніро у фільмі “Таксист”. Ти до мене говориш? Що ж, я тут лише один! Потім дивлюсь з’явилась на екрані маленьке зображення блокування. Крім того, хороший спосіб побачити, чи вас визнав телефон, – помітити загальні повідомлення на екрані блокування, яке повідомляє “у вас є повідомлення” з Facebook, Gmail чи іншого місця. Коли ви й ваш iPhone X зробите таке підключення, відбудеться конкретизація актуального контенту повідомлення. (Ця фіча — припинення приватності сповіщень, поки телефон не буде розблоковано — раніше була доступна як опція, а тепер – за замовчуванням.) У всякому разі, одного разу я зрозумів, що зможу набрати номер телефону Де Ніро і отримати його, щоб розблокувати свій iPhone більше природно. Хоча я все ще спантеличений, що іноді смартфон йде прямо до того місця, де я зупинився, і в інший раз просить мене провести пальцем угору. І мені справді до вподоби Apple Pay з iPhone X — торкніться двічі бічної кнопки і лише тоді використовуйте Face ID для більш чіткого способу здійснення транзакцій.

Стівен потестив камеру, фотографуючи вигляд з вікна

Камера iPhone X також презентувала велике оновлення. Оскільки я не фотограф, нехай хтось інший оцінить, чи є камера X кращою з-поміж тих, які претендують на мобільний корону. Я лише можу сказати, що фотографії, які я робив, виглядають надзвичайно чітко. Коли я робив серію фото, дивлячись у вікно офісу Backchannel у Всесвітньому торговому центрі, камера знімала чіткіші зображення, ніж у моїх попередніх телефонах. І, звісно, я спробував портретний режим у селфі — так, він працює.

На відміну від фотографії, я зацікавлений фанат підвищеного терміну служби батареї і, таким чином, ціную iPhone X за додаткові дві години роботи між заряджаннями (у порівнянні з iPhone 7). Я не мав часу оцінити це науково, але я міг перевірити, чи мій пристрій жив у звичному темпі й коли прийшов час для традиційного нічного заряджання, у нього ще були сили. Це заряджання відбулося на бездротовій панелі, хоча на даний момент, додавання ще одного гаджету в будинок, щоб позбутися підключення кабелем, видається сумнівним компромісом.

Після декількох днів з iPhone X, я можу почати розкривати свої основні думки. Цей телефон – крок на шляху до зникнення фізичного прояву технологій, це суцільний екран, який включається просто побачивши вас, той, який видаляє механіку кнопок і зарядні кабелі. Через десять років, коли буде час iPhone 20 (XX?), ми вже будемо на шляху до того, що прийде після ери смартфонів; X має бути на півдорозі до майбутнього. І тому, попри той факт, що iPhone X у даний час є нічим більшим аніж чудовим оновленням до флагманського пристрою цифрового століття, я не можу легко відпустити слова Тіма Кука, що це – не просто ще одна ітерація.

У Snapchat анімодзі мають чудернацький вигляд

Не випадково, що деякі з найбільш дивовижних особливостей нової технології телефона знаходяться у сфері розширеної реальності, де цифровий світ додає шарів на фізичний. Ми можемо отримати проблиск цього від чудових анімодзі — на зразок цього копрологічного допельгангера, про якого згадував на початку. Так само як і декілька перших додатків, які працюють на новій камері в X, із доповненою реальністю, так само як Apple ARKit для розробників. (Деякі з цих додатків, ті, що не використовують можливості розпізнавання обличчя, також працюють на iPhone 8.) Це гра під назвою Машини перетворюють ваш кухонний стіл на поле битви, в якій супергерої розбиваються. Додаток Ikea дозволить віртуально розташувати меблі у вашій вітальні. Додаток Heart дає змогу збільшити масштаб тіла віртуальної людини, а потім витягнути і дослідити величезне, що пульсує 3D серце, зупинене у вашій вітальні, як втікача з фільму жахів. Це найбільш прогресивна річ, яку я коли-небудь бачив на телефоні. І бета версія Snapchat використовує Face ID технологію, щоб вирівнювати маски та квіткову галантерею на вашому обличчі, роблячи анімодзі ще більш бурхливими.

Попри те, що наступний справді руйнівний пристрій буде чимось іншим, ніж чергова плита зі скла та кремнію — розумні окуляри, хтозна? Можливо, що iPhone X буде запам’ятовуватись як поштовх від нової хвилі додатків, які роблять крок назустріч невидимим технологіям. Вбудоване автоматичне навчання, розпізнавання обличчя та камери з вищою роздільною здатністю можуть розблокувати ідеї для раніше неприпустимих програм. Постійна, надійна ідентифікація особи може відкрити двері для персоналізації з додатками (і, можливо, злякають деяких активістів конфіденційності). Навіть бездротова зарядка, яку я вважаю здебільшого марною, трансформується, коли зарядні плити розростаються на стільницях у кожному ресторані та поверхнях у кожному конференц-залі.

Згадайте, так само круто було з першим iPhone, світ не змінювався, допоки Apple не дозволив стороннім розробникам скористатися своїми внутрішніми засобами, такими як камера, GPS та іншими. Можливо, щось подібне, хоч і не настільки масштабне, станеться з iPhone X. Ті, хто витратив кошти за цей пристрій, сьогодні можуть насолоджуватися екраном і роботою батареї. Але справжній виграш iPhone X може прийти, коли ми усвідомимо, що він може зробити завтра.

І вже відома дата початку продажів офіційного iPhone X в Україні. Це — 8 грудня 2017 року. Поспішайте залишити попередні замовлення на store.iland.ua