iOS 11 – чергове безкоштовне оновлення для користувачів iPhone, iPad та iPod touch. Пропонуємо короткий огляд свіжої iOS 11.

iOS 11 доступна для завантаження

Оскільки нова операційна система розрахована лише на 64-бітному архітектуру, iPhone 5, 5c та iPad (четвертого покоління) залишаються осторонь. Ось повний перелік пристроїв, на яких можна завантажити iOS 11:

• iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s

• 12.9-inch iPad Pro, 10.5-inch iPad Pro, 9.7-inch iPad Pro, iPad (п’ятого покоління), iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2

• iPod touch (шостого покоління).

Старі 32-бітні додатки та ігри не запустяться після оновлення операційної системи.

iOS 11 охоплює чимало нових функцій. Особливий акцент цього року – на iPad, де iOS враховує багатозадачність та великий екран. Але й для iPhone з’явилось багато цікавого. Про все по черзі.

Повноекранний Центр керування з новими прив’язками клавіш

3D Touch на музичній панелі розкриє обкладинки альбому, повзунок гучності та прогрес доріжки

Після переходу на трипанельний дизайн в iOS 10, Apple в iOS 11 повторно ввела повноекранний Центр керування. Віджети та клавіші швидкого доступу тепер з’являються як окремі панелі, якими можна керувати за допомогою 3D Touch.

Apple додала багато нових елементів керування, які раніше ніколи не були доступними, на зразок пульт Apple TV, кнопку розміру тексту, ярлик для карт Wallet.

З’явилась абсолютно нова функція – запис екрану, яка зберігає все, що ви бачите на екрані iPhone або iPad як відеофайл у Camera Roll. Запис екрану можна використовувати, додавши до Центру керування з налаштувань, оскільки він не включений по замовчуванню.

 

Свіжі іконки додатків та спрощений док

Просто, чи не так?

Цього разу Apple випустила дизайн домашнього екрана з новими іконками для додатків. Сам домашній екран отримав кілька дизайнерських оновлень, такі як новий шрифт та видалення назв у док.

Усі сповіщення можна переглядати на екрані блокування

Apple об’єднала блокування екрану та центр сповіщень, тепер це – Cover Sheet.

Нова Cover Sheet використовує блокування екрану і містить звичний швидкий доступ до віджетів та камери. Екран блокування показує лише останні сповіщення, Cover Sheet – повний їх список. Попри те, що об’єднання було спрямоване на спрощення двох пов’язаних концепцій iOS, виглядає це заплутано. Досвід користування покаже.

 

Оновлений App Store – для власних відкриттів

В оновленому App Store запропоновано більше попереднього перегляду відео

Apple в iOS 11 переосмислила кожне віконечко в App Store, аби покращити пошук. Тепер, нарешті, програми – окремо, ігри – окремо.

 

У Siri – новий голос

Siri розмовляє новим голосом

Віртуальний помічник підтримує переклад з англійської на китайську, французьку, німецьку, італійську та іспанську мови. Siri може допомогти у більшій кількості випадків та головне оновлення цього року – абсолютно новий синтезований голос, який звучить більш природно.

 

Фотофайли, які бережуть пам’ять та оновлений додаток Камера

Камера робить легкі фото та сканує QR-коди

Додаток Камера тепер містить набір з дев’яти художніх фільтрів для редагування знімків. Режим Портрет отримав нові ефекти. Крім того, у цьому режимі тепер підтримується оптична стабілізація зображення, функції HDR та True Tone.

Компанія перейшла від JPEG (joint photographic experts group) формату до HEIF (high-efficiency image format) в iOS 11. Фото та відео, зроблені за допомогою камери, тепер зможуть використовувати на диску вдвічі менше місця, аніж займав би попередній формат. За умовчанням, під час експорту зображення та відео будуть конвертовані у звичайні формати JPG та MP4 для сумісності.

Крім цього, оновлена Камера цьогоріч є і пристроєм для читання QR-кодів. Для цього немає інтерфейсу, але якщо камерою навести на QR-код, пристрій автоматично сканує код та покаже банер на екрані.

 

Нові спогади та анімовані гіфки у фотографіях

Програма Фотографії синхронізує обличчя в альбомі People на усіх пристроях за допомогою iCloud Photo Library, що дозволяє користувачам переглядати ті ж самі зображення на iPhone, iPad, Apple TV та Mac. Є також багато нових автоматичних Спогадів та нові інструменти редагування для Live фото.

Можливо, найцікавішим для багатьох користувачів буде те, що програма Фотографії тепер показує анімаційні GIF на повну славу.

 

Do Not Disturb While Driving

Такий вигляд екрану має бути під час перебування за кермом

Саме так. Apple піклується про своїх користувачів. З iOS 11 iPhone буде використовувати GPS та інші датчики, щоб з’ясувати, їде власник за кермом чи ні. Якщо смартфон визначить, що користувач їде за кермом, він відімкне екран, аби звести до мінімуму відволікання водія під час руху.

До того ж, IPhone може надсилати автоматичні текстові відповіді, якщо люди намагаються зв’язатися з вами у дорозі, якщо увімкнути цю опцію.

 

Карти

Apple додала кілька нових функцій для Карт. Карти тепер можуть показувати інформацію про маршрути проїзду та обмеження швидкості, надавати корисну інформацію при використанні покрокових вказівок на невідомих дорогах. Нова інформація може бути показана в навігаційному інтерфейсі Карт, або через CarPlay.

У деяких місцях, такі як наприклад, великі аеропорти та торгові центри, тепер показуватимуться внутрішні плани поверхів. Це означає, що Карти можуть спрямовувати у ваші ворота, а не тільки на загальний кампус аеропорту. Очевидно, що така функція покладається на резервні джерела даних, які надають цю інформацію.

Клавіатура та друк однією рукою

Набір тексту на iOS 11 став зручнішим

Системна клавіатура iOS зазнала кілька змін. Користувачі iPhone можуть активувати режим односторонньої клавіатури, який стискає клавіші у менший простір на лівій або правій стороні дисплея, що полегшує друк одним пальцем при захопленні смартфону рукою.

Тепер користувачі iPad можуть перемикати клавіші з кількома символами для введення альтернативного символу. Це прискорює набір тексту, зменшуючи час, необхідний для перемикання контекстів клавіатури. На моделях на 9,7-дюймових та 10,5-дюймових iPad є нова фіча для набору тексту під назвою Keyboard Flicks

Додаток Files

Ніщо не копіюється та не переплутається у програмі Files

Це абсолютно новий додаток Apple, представлений в iOS 11. Він замінює крихкий браузер файлів iCloud Drive із набагато більшою і універсальною функціональністю. Додаток Файли інтегрується з iCloud Drive та сторонніми службами, такими як Dropbox або Google Диск. Додаткові сторонні додатки з часом оновлюватимуться.

Можна переглядати свої документи та теки, додавати мітки та бачити активні проекти в єдиному вікні, сортувати папи за назвою, датою тощо. Користувачі iPad можуть натискати значок на головному екрані та попередньо переглядайте його файли, навіть не запускаючи сам додаток.

 

Для iPad – новий Dock

Перша ексклюзивна особливість для iPad – новий Dock. Dock став більш місткий, коли додати більше додатків, піктограми зменшуються, звільняючи місце.

Зміни полягають також у тому, що Dock може з’являтись з будь-якого місця у системі. Це надзвичайно швидкий спосіб перемикання між улюбленими програмами без необхідності повертатись до головного екрана.

 

Для iPad: Новий Slide Over та Split View

Додаток Slide Over тепер зберігається як рухливе вікно

Додаток Slide Over тепер зберігається як рухливе вікно і його можна перетягнути на ліву або праву сторону екрана.

Split View підтримує лише два додатки одночасно, але тепер є набагато більше можливостей у їх розташуванні.

Переваги iPad дозволяють користувачам одночасно користуватись чотирма програмами: дві програми у Split View, додаток Slide Over і відео-вікно Picture-In-Picture. Використання Split View та багатозадачність на iPad нерозривно пов’язане з іншою новою програмою….

 

Drag and Drop для iPad

Drag and Drop можна використовувати для всіх різновидів програм

Значне оновлення для iPad – Drag and Drop.

Наприклад, уявіть, що ви використовуєте Safari у повноекранному режимі. Далі хочете відкрити додаток Календар, але він не входить до вашого док, тому доводиться прямувати на головний екран, щоб розпочати Split View. Натомість, зробіть ось що:

• Натисніть кнопку “Домашня сторінка”.

• Знайдіть значок календаря. Утримуйте натиснутою, щоб почати перетягувати його.

• За допомогою іншого пальця, ймовірно, за допомогою двох рук, знову відкрийте Safari, торкнувшись його значка. Не відпускайте й значка календаря.

• Потім перетягніть значок календаря до правого краю екрана та відпустіть його, коли побачите його відкритим. iOS буде вводити режим Split View із Safari ліворуч та календарем справа.

Це не просто багатозадачність. Drag and Drop можна використовувати для всіх різновидів програм, таким чином уникнути танцю пальців “Cut-Copy-Paste”. Організуйте свої електронні листи в окремі теки, просто перетягуючи їх. Зробіть скріншот і перетягніть вікно попереднього перегляду безпосередньо в ланцюжок повідомлень. Можете перетягувати кілька елементів одночасно, наприклад, перемістити кілька фотографій у новий альбом з однією дією.

Така система також існує на iPhone, але елементи не можуть бути переміщені між додатками так, як на iPad та не можна користуватись декількома програмами одночасно.

 

iPad: прекрасне поєднання Apple Pencil з Notes

Notes тепер підтримує вбудований малюнок

Не будемо багатослівними: Notes в iOS 11 має значно більшу інтеграцію з Apple Pencil, аніж будь-коли раніше.

 

Та багато іншого:

Окрім оновлень, які ми розглянули, IOS 11 має ще безліч. Ось деякі з найважливіших:

• Новий скріншот, щоб швидко редагувати, анотувати та показувати скріншоти.

• Розмітка документів, PDF-файлів, веб-сайтів в Safari та іншого.

Підтримка нових аксесуарів програмою HomeKit

Можливість подивитись, що слухають друзі з Apple Music.

• Швидка конфігурація нових пристроїв iOS за допомогою Автоматичної настройки.

• У надзвичайних ситуаціях можливо використати функцію SOS, аби зателефонувати екстреним службам та попередити вибрані контакти.

• AirPods отримують нові функції після оновлення iOS 11.

• У США компанія Apple Pay незабаром підтримає переказ коштів між користувачами за допомогою повідомлень.

• Можливо перевірити, чи затримується ваш літак, набравши номер рейсу в Spotlight.

• Захоплення Live-фото з відеодзвінка FaceTime.

Smart Invert Colors пропонує більш зручний адаптований режим для людей із вадами зору.

Можливість легкого обміну вашим Wi-Fi з друзями.

AirPlay 2 вперше підтримує багатоканальний аудіовихід на пристроях iOS (для цього потрібне сумісне залізо).

 

iOS 11 – це відмінне оновлення для iPhone та фантастичний стрибок для iPad з багатьма новими можливостями. До десяти років досвіду додалось безліч фіч та змін, які мають оцінити користувачі.