Додаток Health має декілька помічників, які допомагають не з’їсти зайвого.

Nutrition(харчування) — одна з чотирьох головних категорій Health App

Програма Health в iOS 10 помітно виділяє Nutrition (Харчування) як одну з чотирьох головних категорій у своєму інтерфейсі, але введення детальної інформації харчів у даний час вимагає окремої програми із підтримкою HealthKit. Apple рекомендує різноманітні рішення, які добре працюють, включаючи Lifesum і MyFitnessPal, але в кінцевому підсумку, рідна фіча по харчуванню і збережена база даних продуктів, зробили б додаток Health набагато кориснішим. До такого рішення прийшов Зак Хол, автор 9to5mac. Він використовував MyFitnessPal як ключовий інструмент у процесі  оздоровлення за допомогою Apple Watch. Зак ділиться своїми враженнями.

«Я особисто використовую додаток Health регулярно, щоб моніторити тенденції з часом, на зразок Activity який має Apple Watch і Weight, який є на моєму Smart Body Analyzer, але не відкриваюю Health щодня. Щодня я відкриваю MyFitnessPal, аби ввести мої страви і захопити дані для категорії харчування у Health.

Загалом, досвід користування додатком є хорошим. Враховуючи вашу теперішню вагу і рівні активності, MyFitnessPal пропонує денну норму калорій і автоматично віднімає калорії, які Apple Watch зафіксував як спалені.»

MyFitnessPal і подібні додатки також є цінними тому, що вони мають величезну базу даних продуктів з інформацією поживності. Введення нових страв зазвичай вимагає сканування штрих-коду або пошуку елемента у базі даних.

«Але мої враження не бездоганні. MyFitnessPal був куплений компанією UnderArmour (за 475 мільйонів доларів!) два роки тому і UnderArmour не дає вам про це забути. Додаток рекламує своє апаратне забезпечення та має багато вмісту на зразок публікацій у блозі в додатку, які я б не бажав би бачити.

MyFitnessPal - прекрасний ресурс із використанням HealthKit

Тепер, коли я добре розумію, як зробити своє харчування більш корисним та підтримувати свою ідеальну вагу, я, переважно, зацікавлений в обліку їжі, введенні страв для отримання інформації про їх поживність і заповненні додатку Health даними.»

MyFitnessPal і схожі додатки є досі прекрасними ресурсами для використання HealthKit, щоб підключити дані у додаток Health, але ліцензування чи створення першої бази даних продуктів та додавання власних фічів по відстеженню харчування у Health, зробила б його більш важливим.

Також MyFitnessPal має можливість «трекати» і українські продукти. Просто відскануйте штрих-код — і інформація про булочки/рогалики буде у обліку додатку Health.

Принцип обліку продуктів

Після сканування вам (і додатку Health) стане доступна вичерпна інформація про даний продукт.

Приклад даних про продукт

MyFitnessPal відома не лише їжа))

На цьому місці міг бути кефір

Харчування (Nutrition) вже стало основною категорією після активності (Activity), уважності (Mindfulness) і сну (Sleep). Apple Watch вже відстежує і активність, і уважність, а відстеження сну, схоже, матиме підтримку у майбутньому (додаток Clock вже підтримує базове відстеження сну).

Що позбавляє дієтологію місця як головної категорії, то це те, що досі потрібне стороннє рішення для легкого запису даних. Ви можете вручну вводити дієтичну дані у додаток Health, але процес є швидше недозрілим. Введення будь-яких великих значень поживності, використувуючи лише додаток Health, сьогодні вимагає десятків кроків, які не можна уявити, що хтось дійсно робить.

Нинішня модель, з опорою на HealthKit в оновленні даних у додатку Health і заповненні інформаційної панелі, — це чудовий підхід через варіативність рішень. Та оскільки Health розвивається, то це може бути також головним кроком до того, аби журнал харчування і вбудована база даних продуктів були включені в додаток у майбутньому.