До Ventura контроль над елементами входу був рудиментарним і обмеженим.

 

Більшість з них взагалі не були доступні користувачеві, а ті, які ви могли бачити, були заховані у вкладці, яка відображалася лише для користувачів з правами адміністратора на панелі налаштувань “Користувачі та групи”. Ventura змінює це, надаючи більш повний доступ, але для багатьох з перерахованих елементів це тільки ще більше розчаровує. Це ще гірше для деяких користувачів, яких постійно турбують помилкові сповіщення про додавання елементів для входу або фонових елементів при кожному запуску. Ця стаття пояснює, що відбувається, і як ви можете відновити контроль.

Нові елементи входу у Ventura від самого початку названо неправильно, оскільки вони також включають фонові елементи. Якщо ви бачите багато сповіщень одразу після входу до системи, ті з них, які визначено як Елементи входу або Фонові елементи, походять з цих налаштувань у Системних налаштуваннях > Загальні > Елементи входу.

Елементи входу – це програми, які запускаються автоматично, коли користувач входить до системи, і продовжують працювати, доки ви не завершите роботу програми вручну або не вийдете з системи знову. Зазвичай вони допомагають системі автоматично запускати інші, часто невидимі, програми і служби.

Фонові об’єкти – це процеси, які запускаються і керуються launchd відповідно до списків властивостей, зазвичай (але не виключно) встановлених у теках LaunchAgents і LaunchDaemons або у теці бібліотеки верхнього рівня, або у теці Home. Це мають бути безликі служби, які взаємодіють із програмами та іншим програмним забезпеченням, включно з елементами входу, для надання їм послуг. Наприклад, якщо програма має виконувати завдання від імені користувача root, для цього у фоновому режимі може бути запущено відповідний привілейований помічник.

Хоча ви можете додавати власні програми та інше як Елементи входу і налаштовувати задачі для виконання у фоновому режимі, більшість з них встановлюються звичайними програмами, які ви інсталюєте до основної папки “Програми”. Коли ви запускаєте їх уперше, вони налаштовують потрібні їм файли підтримки, а потім з’являються як Елементи входу і Фонові елементи. У Ventura спосіб, у який програми роблять це, змінився, і останні версії мають почати використовувати ці нові методи. Наразі, однак, більшість програм продовжуватимуть використовувати традиційний і складний підхід. Ця зміна може пояснити деякі проблеми, що виникають зараз.

Системні налаштування

 

У налаштуваннях елементів входу є два окремі розділи: вгорі – список усіх розпізнаних елементів входу, а нижче – список фонових елементів.

 

Елементи входу

 

Щоб додати програму як новий Елемент входу, натисніть кнопку + і виберіть її. Щоб видалити елемент входу, виберіть його у списку і натисніть кнопку -, щоб видалити його. Це дійсно так просто, хоча видалення елемента входу, встановленого програмою, може вплинути на те, що вона може робити і як вона працює. У цьому випадку показаний елемент входу запускає допоміжну програму для Carbon Copy Cloner; без неї програма втрачає частину своєї функціональності.

 

Якщо ви хочете увійти в систему без автоматичного запуску елементів входу, натисніть і утримуйте клавішу Shift, коли натиснете на кнопку “Увійти”при логіні в систему, і утримуйте її, доки не з’явиться док. Існуючі елементи не будуть відкриті, доки ви не ввійдете в систему знову.

Фонові елементи

 

Якщо ваш Mac використовується вже кілька років або був перенесений зі старої системи, ви, ймовірно, побачите багато фонових елементів, перелічених тут. Однак ваш контроль над ними обмежений і може бути навіть ілюзорним. Немає зручних кнопок “+” або “-” для зміни списку, і все, що ви можете зробити – це вимкнути або увімкнути їх. Якщо ви спробуєте вимкнути деякі з них, то побачите, що вони автоматично вмикаються знову. Також не допоможе вирішити проблему з усіма цими сповіщеннями і виправляння з елементами керування.

 

Що ще гірше, багато з перелічених програм неможливо ідентифікувати. Деякі з них мають кнопки “Інформація”, які повинні принаймні показати, де вони знаходяться на вашому комп’ютері, але це часто не дуже допомагає, а найзагадковіші не мають такої розкоші.

Якщо ви з’ясуєте, якій програмі належить фоновий елемент, і зможете деінсталювати або видалити його, ви також помітите, що фоновий елемент не буде видалено зі списку. Це пов’язано з тим, що видалені об’єкти видаляються лише під час планового обслуговування, яке виконується службою Service Management, а це зазвичай відбувається вночі, за умови, що ваш комп’ютер Mac не вимкнений і не спить. Якщо ви внесли зміни до списку фонових об’єктів, не сподівайтеся побачити їх раніше наступного ранку.

Проблеми з фоновими елементами

 

Фонові елементи навряд чи спричинять проблеми на новому комп’ютері Apple, налаштованому з нуля, де юзера не було перенесено з попередньої системи. Якщо тільки ви не встановите не відповідне програмне забезпечення, яке не відповідає правилам та вимогам останніх ОС. Тоді найкращим рішенням буде ретельне видалення цього програмного забезпечення та встановлення чогось сучаснішого і більш коректного.

Комп’ютери Mac з довшою історією, можливо, успадкованою в результаті міграції, з більшою ймовірністю будуть дратувати вас помилковими сповіщеннями і містити химерні та неідентифіковані фонові елементи.

Ядерне рішення – видалити все і почати з нуля, але якщо ви не видалите старі програми та їхні компоненти, зокрема списки властивостей і файли підтримки, заховані у папках Application Support, LaunchAgents і LaunchDaemons у теках бібліотеки, то багато з них повернуться і будуть переслідувати вас. Щоб видалити всі сторонні елементи входу і скинути налаштування за замовчуванням, ви можете скористатися недокументованою командою

sudo sfltool resetbtm

Ця команда використовує командний інструмент, первісно призначений для керування списком спільних файлів, який, схоже, отримав додаткові можливості для керування службами, хоча його довідкова сторінка ще не встигла за ним, і найбільшу допомогу ви отримаєте з інформації про використання цього інструменту.

Кращим і більш систематичним підходом є отримання детального списку всіх цих фонових об’єктів і видалення або деінсталяція тих, які вам більше не потрібні, або просто застарілі і небажані. Для цього вам знадобиться дамп BTM за допомогою іншої недокументованої опції команди sfltool:

sudo sfltool dumpbtm > ~/Documents/btmdump.text

щоб записати його до текстового файлу btmdump.text у вашій теці Documents. Цей файл також є безцінним, якщо ви збираєтеся знищити елементи входу під час скидання, оскільки він містить запис того, що вам може знадобитися для подальшого відновлення.

Дамп BTM

 

Тут перелічено повну інформацію про управління службами для кожного елемента, яким наразі керують, за ідентифікатором користувача. Зазвичай двома важливими ідентифікаторами користувача є 0 для користувача root і 501 для основного користувача адміністратора, але тут перший список, з UID -2, схоже, є зведеним, що охоплює більшість фонових елементів. Вам також слід перевірити ті з них, що стосуються поточного користувача, наприклад, 501. Типовий запис може бути таким:

#28:
UUID: 58AA238A-CE72-4A09-BB6B-627A0D51CBC0
Name: com.microsoft.autoupdate.helper
Developer Name: Microsoft AutoUpdate
Team Identifier: UBF8T346G9
Type: curated legacy daemon (0x90010)
Disposition: [enabled, allowed, visible, notified] (11)
Identifier: com.microsoft.autoupdate.helper
URL: file:/// Library/LaunchDaemons/com.microsoft.autoupdate.helper.plist
Executable Path: /Library/PrivilegedHelperTools/com.microsoft.autoupdate.helper
Generation: 3
Assoc. Bundle IDs: [com.microsoft.autoupdate2 ]
Parent Identifier: Microsoft AutoUpdate

Якщо вилучити фонові елементи, буде вказано місце розташування списку властивостей, використаного launchd для їхнього завантаження, як URL-адресу, а також місце розташування виконуваного файла, який буде завантажено. Ім’я розробника взято із сертифіката підписання коду, і критикувалося як таке, що заплутує користувачів у діалогових вікнах.

Поле Disposition, ймовірно, є найбільш важливим для виявлення джерел проблем, оскільки воно має відображати статус цього запису у списку елементів входу, а також те, чи було повідомлено користувача про це. На жаль, немає жодного способу змінити або виправити ці дані, принаймні за допомогою наявних на даний момент інструментів.

Нарешті, пам’ятайте, що будь-які зміни, які ви внесете в ці елементи, не будуть відображені в списках елементів запуску, поки не буде виконано нічне обслуговування Service Management.

Хоча за допомогою BTM-дампу відсіяти старе програмне забезпечення та його фонові і запущені елементи стає набагато простіше, після завершення роботи ви все одно можете отримати деякі сповіщення про них після входу в систему. Принаймні, їх має бути менше.

 

Оригінал статті eclecticlight.co можна подивитись за посиланням