Ще декілька років тому в MacOS були доступні зручні інструменти для роботи з мережею.  Я б виділив три програми з графічним інтерфейсом:

Network Utility, заховану в /System/Library/CoreServices/Applications,

Wireless Diagnostics, доступ до якої здійснюється через меню WiFi,

Network Diagnostics, сховану у /System/Library/CoreServices.

Здається дивним, що з цих трьох файлів лише один зберігся в macOS Sonoma.

 

 

Мережева утиліта містила дружній інтерфейс для набору цінних інструментів, які допомагали діагностувати мережеві проблеми. Вона була закрита в Big Sur, а потім видалена, а користувачам порадили використовувати замість неї командні інструменти. У поточних документах підтримки Apple немає жодної згадки про діагностику мережевих проблем, окрім тих, що стосуються WiFi, хоча Apple продає три моделі комп’ютерів з портами Ethernet у стандартній комплектації (Mac mini, Mac Studio та Mac Pro).

 

 

Діагностику бездротового зв’язку досі приховано у каталозі /System/Library/CoreServices/Applications, хоча до неї можна отримати швидший доступ, якщо утримувати клавішу Option і відкрити пункт WiFi у рядку меню.

 

 

Здається, що діагностика мережі зникла з /System/Library/CoreServices дещо раніше.

Однак macOS Monterey приніс доповнення для перевірки швидкості передачі даних по висхідній і низхідній лініях Інтернету, швидкості відгуку і “затримки в режимі очікування”. Це не програма, а командний інструмент networkQuality.

Якщо ви не бажаєте відкривати Термінал і колупатися в його командних інструментах, найкращим варіантом є чудова програма WhatRoute від Брайана Крістіансона, яка включає в себе функції мережевої утиліти, а також значно розширені можливості відстеження та візуалізації маршрутів. Поточна версія також надає базовий доступ до networkQuality.

 

 

Проте, використання networkQuality у Терміналі є корисним кроком у спробі діагностувати проблеми, оскільки його опції містять одне цінне налаштування для користувачів iCloud+: воно може показати вплив Private Relay на швидкість з’єднання. Я проілюструю це за допомогою декількох вимірювань, зроблених тут.

Просто введіть команду networkQuality, і ви побачите такі результати

==== SUMMARY ====
Uplink capacity: 12.266 Mbps
Downlink capacity: 32.297 Mbps
Responsiveness: Low (869.565 milliseconds | 69 RPM)
Idle Latency: 15.125 milliseconds | 4000 RPM

Потім повторіть команду з опцією -p, так як networkQuality -p відображатиме ефект від використання iCloud+ Private Relay

==== SUMMARY ====
Uplink capacity: 13.780 Mbps
Downlink capacity: 10.025 Mbps
Responsiveness: Low (15.000 seconds | 4 RPM)
Idle Latency: 28.938 milliseconds | 2142 RPM

Хоча пропускна здатність висхідної лінії зв’язку дещо зросла, пропускна здатність низхідної лінії впала менш ніж на третину, а кількість циклів за хвилину зменшилася з 69 до жалюгідних 4 RPM.

Ці тести були проведені через мережевий інтерфейс за замовчуванням. Інша опція дозволяє вам вибрати, який інтерфейс використовувати, наприклад, коли ви хочете перевірити з’єднання Ethernet і WiFi окремо. Якщо ви вибрали Ethernet-з’єднання вашого Mac пріоритетним, то
networkQuality -I en0
перевірить його, а
networkQuality -I en1
перевірить друге, у моєму випадку WiFi. Цей варіант пропонується у програмі WhatRoute.

Зрештою, завжди варто перевіряти поточну доступність інтернет-сервісів, які ви намагаєтеся використовувати. Для загальних сервісів Apple вони відображаються на цій сторінці стану, а для сервісів для розробників – на цій сторінці. Враховуючи майже загальне використання багатьох з цих сервісів, чи не здавалося вам, що найпопулярніші з них, такі як різні сервіси iCloud, можуть бути включені до Системних налаштувань, або ж до справжньої мережевої утиліти?

Mosyle – це єдине рішення, яке повністю інтегрує п’ять різних додатків на єдиній платформі, призначеній лише для Apple, що дозволяє компаніям легко та автоматично розгортати, керувати та захищати всі свої пристрої Apple. Понад 38 000 організацій щодня використовують рішення Mosyle для автоматизації розгортання, управління та захисту мільйонів пристроїв Apple. Отримайте БЕЗПЛАТНИЙ обліковий запис сьогодні та дізнайтеся, як ви можете перевести свій парк Apple на автопілот за ціною, в яку важко повірити.Для отримання інструкції як зареєструвати компанію на безплатне користування більшою частиною сервісів Mosyle MDM для парку до 30 одиниць, заповніть, будь ласка, форму нижче

 

Універсальна бізнес форма