macOS: операційна система, яка відома своїми інноваційними можливостями та зручністю використання. Вона дійсно має безліч зручних функцій, які роблять роботу з комп’ютерами Apple приємнішою. Чого тільки вартий попередній перегляд будь-якого файлу при натискання клавіші ʼʼSpace / пробілʼʼ, але це далеко не все. Спеціально для вас підібрав п’ять функцій macOS, які роблять її набагато зручнішою.

 

 

Як вставити текст без форматування

 

Якщо вам багато доводиться працювати з текстом, то ви, напевно, зустрічалися з тим, що, якщо ви копіюєте його з якогось сайту і вставляєте у файл, то вихідне форматування зберігається і доводиться підлаштовувати його під свій документ вручну. Загалом, жодної проблеми в цьому немає, але певний час доводиться витратити. А можна зробити все набагато швидше:

 

 

 • Знайдіть текст, який ви хочете скопіювати, і виділіть його;
 • Скопіюйте його будь-яким зручним способом;
 • Відкрийте текстовий файл, у який ви хочете вставити текст;
 • Натисніть на клавіатурі поєднання клавіш Shift+Option+Command+V;

 

Як відкрити копію файлу

 

Багато років працюючи на різних девайсах від Apple, операційна система macOS виявилася справжнім спасінням для вирішення основних питань. Що ж робило її так корисною? Регулярно мені доводилося повертатися до попередніх версій документів і в macOS це було дуже зручно. Просто кожен раз, коли я зберігав файл, система автоматично створювала його копію. Я міг легко переглянути всі попередні версії в хронологічному порядку. У той час, як мої друзі на Windows витрачали час на ручне збереження кожної версії, я вже мав доступ до всіх своїх документів. macOS зробила процес управління версіями настільки простим, що я міг зосередитися на важливих завданнях, не втрачаючи часу на рутину.

 

 

 • Відкрийте Finder на комп’ютері Apple і знайдіть файл, копію якого ви хочете відкрити;
 • Натисніть на нього правою кнопкою миші або клік двома пальцями по трекпаду;
 • Оберіть пункт «Досье»;
 • У спливаючому меню поставте галку поруч зі словом «Шаблон»;
 • Відкрийте вибраний файл;

Ви одразу ж помітите, що оригінал файлу залишиться незмінним, а система відкриє його копію. Можете вносити будь-які зміни і вони збережуться саме в копії з новою назвою. Зверніть увагу, що для кожного документа цю функцію необхідно вмикати окремо.

 

Зберегти текст у файл

 

Є в macOS ще одна дуже корисна функція, пов’язана з текстом. Щоправда, про неї знає ще менше користувачів комп’ютерів Apple, ніж про вставку без форматування. Ви можете виділити якийсь фрагмент тексту і створити з нього окремий файл для подальшого використання у своїх документах. Працює це таким чином:

 

 

 • Знайдіть той текст, який ви хочете зберегти. Наприклад у браузері;
 • Виділіть його;
 • Затримайте на виділеному тексті ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, перетягніть текст на робочий стіл або у Finder;

На комп’ютері Apple з’явиться новий файл із розширенням .textclipping. Щоб ним скористатися, просто перетягніть цей документ у будь-який потрібний вам файл і текст підставиться туди, де перебуватиме курсор. Аналогічним чином його можна вставити навіть у пошуковий рядок браузера.

 

Відкрити файли за допомогою програми

 

Періодично дехто з нас стикається з ситуацією, коли один і той самий файл необхідно відкривати в різних додатках для подальшого редагування. Найчастіше проробляти цю операцію доводиться безпосередньо через саму програму, але є один цікавий лайфхак, який може спростити цю дію:

 

 

 • Запустіть потрібний застосунок і згорніть його за допомогою «-» у лівому верхньому кутку;
 • Через Finder знайдіть документ, який ви хочете відкрити в обраному додатку;
 • Утримуючи клавішу «Command», натисніть один раз клавішу «Tab»;
 • Продовжуйте утримувати «Command» і за допомогою миші перетягніть потрібний файл на запущений раніше додаток;

Ось так легко і швидко ви можете відкрити потрібний файл в обраному додатку. Найчастіше це набагато швидше, ніж виконувати дію з відкриття безпосередньо з програми. Раджу обов’язково спробувати.

 

Ярлики у Finder

 

Усі власники комп’ютерів Apple знають, що без Finder неможлива зручна робота з файлами і документами. Ось тільки далеко не всі знають, що в ньому можна розмістити ярлики для швидкого відкриття додатків. Наприклад, якщо вам часто треба відкривати калькулятор або отримати швидкий доступ до карт, то ви можете, крім Dock і Launchpad, скористатися ще й панеллю інструментів Finder:

 

 

 • Відкрийте Finder і відкрийте папку з додатками;
 • Затисніть іконку потрібної програми лівою кнопкою миші і почніть перетягувати її на панель інструментів Finder;
 • Затримайте клавішу «Command» на клавіатурі та відпустіть її, щойно розмістите іконку в потрібному місці панелі інструментів Finder;

 

Якщо вам потрібна консультація або порада щодо техніки Apple, заповнюйте анкету нижче, ми обовʼязково з вами звʼяжемось

 

Універсальна бізнес форма