Перезавантажити Mac: з’ясовуємо коли і навіщо це робити. Увага! Для системних адміністраторів важливе повідомлення наприкінці статті.

У спільноті досвідчених системних адміністраторів macOS склалися певні правила адміністрування парку техніи Apple. Серед них є роавила що стосуються регулярності перезавантаження комп’ютерів Mac. Ці спостереження ми почули від десятків системних адміністраторів і підтверджуємо своїми багаторічними спостереженнями нашого відділу технічної підтримки.

як перезавантажити macOS

як перезавантажити macOS

Навіщо взагалі робити перезавантаження Mac?

Операційна система macOS має певні особливості роботи та вміє дбати про себе. Напркилад під час щоденної робти формується великий файл віртуальної пам’яті, куди система записує всі програми, файли і процеси що не мають бути прямо зараз у оперативній пам’яті RAM, але мають бути “під рукою” для найшвидшого доступу. Прямо зараз на моємо комп’ютері цей файл має розмір 7,4 Gb.

Під час перезавантаження системи важливі дані з файлу віртуальної пам’яті записуються, і після перезвантаження він знову стає дуже невеликого розміру. Якщо ви вкладаєте ваш Mac спати, всі файли та процеси що були у роботі також записуються у невидимий для користувача файл віртуальної пам’яті. Також під час перезаватаження спрацьовують сервісні процеси macOS, які вичищають непотрібні кеш- та лог-файли. Є ще багато технічних пояснень чому корисно періодично перезавантажувати Mac (iPhone/iPad доречі також), але не будемо сильно заглублюватися.

Отже регулярність перезавантаження

  1. Щотижневе перезавантаження, раз на 7 днів. Це гарний тон, система буде знаходитися у найкращому для роботи та розваг стані
  2. Перезавантаження раз на 21 день. Це напевно найбільш реальний серед наших клієнтів сценарій — частіше люди у щоденному робочому режимі здебільшого не встигають робити перезавантаження
  3. Раз на 70 днів. Скажу відверто, це дуже не дуже добре для роботи вашого Mac. Окрім того що Mac буде повільно працювати, можуть вилізати дрібні неприємні історії з створенням чи зберіганням фалів, логіном на сайти та форуми, старт/закривання/зависання програм, приєднання до інших комп’ютерів по мережі або через AirDrop. При таком терміні uptime >70 днів негайно закрийте всі програми, зберіжіть потрібні документи та перезавантажте Mac

За більше ніж 20 років роботи ми бачили і Маки з часом роботи без перезавантаження більше 400 днів. Так, техника Apple може і так довго працювати.  Але це виключення, яке все одно підвтерджуе — стабільніше буде працювати якщо регулярно перезавантажувати.

У мережі можна знайти інструкції як самому слідкувати за часом uptime. Але можна отримати від нашого відділу технічної підтримки iLand спеціальний файл, який буде вам повідомляти про час uptime а також про інші корисні рутини для вашого Mac. Заповніть форму і ми повідомимо що треба зробити.

І для системних адміністраторів. Щоб не бігати по користувачах і руками не перезавантажувати кожен Mac, використовуйте рішення Mobile Device Management, наприклад Mosyle MDM. Є trial-версія та інструкції з використання, для отримання також заповніть будь ласка форму нижче.

Наш ведрикт: перезавантажити Mac потрібно принаймні щомісяця.

Універсальна бізнес форма