Ще в червні Apple оголосила про нові версії своїх операційних систем: macOS Monterey та iOS/iPadOS 15. Десь цієї осені ці нові операційні системи будуть офіційно випущені. Тим часом Apple зробила доступними для тестування попередні версії нових операційних систем.

Як ми вже говорили раніше, ми вважаємо, що це дійсно гарна ідея перевірити ці ОС до їх випуску, тому ви можете: (а) уявити, наскільки добре вони працюватимуть з вашою існуючою технологічною інфраструктурою та (б) дати відгуки для Apple та інших постачальників про нове програмне забезпечення та його сумісність із програмами та послугами, на які покладається ваша організація.

Але це лише наша думка. Нам було б цікаво дізнатися, що думають адміністратори Apple у реальному світі щодо питання тестування. Тому ми запитали вибрану групу читачів нашого блогу, яким був їхній режим тестування. Звісно, ​​їх відповіді анекдотичні. Але ми вважаємо, що вони проливають світло на те, що насправді відбувається, коли ми всі чекаємо офіційного випуску macOS Monterey та iOS/iPadOS 15.

Як ви тестуєте.

З 25-ти ІТ-адміністраторів, з якими ми спілкувалися, 15 сказали, що вони тестують бета-версії нових ОС. Решта сказали, що не планують цього робити. (Детальніше про останнє трохи пізніше.) З тих 15 , хто тестує, дев’ятеро сказали, що (станом на початок вересня) вони все ще в середині своїх програм тестування. П’ятеро сказали, що планують незабаром розпочати тестування, а один сказав, що він закінчив.

Кілька респондентів аргументували очікування перед тестуванням так:

“….Не починайте тестування, поки не буде оголошено про пізніші бета-версії. Перші кілька бета-версій — більше ніж за місяць до випуску – все ще мають помилки, які виправляються розробниками….”

Більшість адміністраторів нашого опитування зосереджені на macOS Monterey. Лише вісім сказали, що тестують iOS 15 або iPadOS 15. Більшість каже, що вони отримують ці попередні версії з сайту розробників Apple або публічної бета-програми, а не з AppleSeed для ІТ. Ми вважаємо, що це дуже погано, враховуючи, що AppleSeed має так багато чудових інструментів для тестувальників, включаючи зразки планів тестування та прості інструменти зворотного зв’язку.

Багато людей, з якими ми перевіряли, кажуть, що вони тестують як шляхом оновлення існуючих пристроїв, так і шляхом встановлення бета -версії програмного забезпечення на щойно очищені та стерті девайси. Лише деякі сказали, що вони тестують на віртуальних машинах, які не завжди дають найнадійніші результати.

Що стосується самого процесу тестування, респонденти очікували, що робота займе десь від чотирьох годин до 90. Приблизно половина очікувала, що їхні програми тестування вимагатимуть понад 20 годин тестів, інша половина очікувала, що це займе менше.

Серед наших респондентів неодноразово з’являлася одна порада: “…Не обмежуйте тестувальників лише ІТ -відділом.” Значна кількість рекомендує залучити інших(додаткових) співробітників для тестування та перевірки власних програм та систем. Як сказав один адміністратор:

«…Оскільки ми компанія, що займається розробкою програмного забезпечення, найбільшим випробуванням попереднього випуску ОС є те, чи може вона витримати навантаження в нашому середовищі розробників. Тому я зазвичай знаходжу старшого або головного інженера, щоб перевірити наші інструменти CLI, конфігурації VPN, IDE тощо…»

Чому деякі адміністратори чекають?

Як ми вже зазначали, ми вважаємо, що передвипускне тестування є гарною ідеєю. Але значна кількість адміністраторів, з якими ми спілкувалися, сказали, що не планують цього робити. Вони назвали дві основні причини.

Перша: обмеження ресурсів. Навіть мінімальна програма тестування вимагає вкладення часу, що не завжди є практичним для деяких організацій. Як написав один адміністратор: “Ми зайняті деякими серйозними змінами в нашому офісі, тому просто не маємо часу на тестування”.

Але більша причина – обережність. Багато організацій кажуть, що планують почекати три місяці або більше, перш ніж вони почнуть встановлювати нові операційні системи на пристрої своїх користувачів. Вони, по суті, є краудсорсингом першого раунду тестування. Як сказав один адміністратор: «Ми чекаємо і побачимо, як інші в спільноті Mac справляються з будь-якими сюрпризами».

Однак адміністратори, що чекають, все одно будуть перевіряти.

“Ми проводимо тестування, а не бета-версію”, – говорить Зак Ченгольді, директор з інформаційних технологій Ліги кредитних спілок Теннессі.

Його план: тримати всіх заблокованими на поточній версії ОС протягом трьох -шести місяців після нового випуску. За цей час він встановить новий macOS Monterey на старіший ноутбук і новіший Mac з процесором Apple Silicon і перевірить їх.

«Ми завжди чекаємо щонайменше три місяці, перш ніж приступити до тестування»,-каже Маджді Аль-Рамахі, технік з підтримки ІТ в Axonify. «Нам краще трохи затриматися, перш ніж ми зробимо перехід».

Після цих трьох місяців його співробітники в галузі ІТ проведуть приблизно два тижні на тестуванні на власних комп’ютерах, що належать компанії. Якщо нова ОС пройде ці випробування без жодних проблем, то вони дозволять по одному користувачу Mac з кожного відділу оновитися та протестувати протягом тижня. Якщо це тестування не виявить жодних проблем, вони потім розгорнуть нову ОС серед інших користувачів.

Один недолік підходу “очікування”: ви не зможете придбати нову модель Mac, iPhone або iPad, які будуть поставлятися з новими операційними системами на них, до тих пір, поки не буде зроблено належну перевірку. Якщо користувачам дозволено використовувати власні пристрої для роботи, ви все одно зможете знайти нові операційні системи у своїй мережі.

Переклад статті з блогу компанії Kanji

Універсальна бізнес форма