Утрата слуху відбувається з низки різних причин, зрештою ви можете чути ліпше якимось одним вухом, ніж іншим. Змінення ваших вух із віком, довготривалий вплив гучних звуків або якесь захворювання — все це може негативно позначитися на вашій здатності чути.

Однією з головних причин утрачання слуху є старіння. Як відомо, ви ліпше чуєте в молодшому віці та чимраз гірше із дорослішанням. Четверта частина людей віком за 50 і половина тих, кому понад 80, зазнають утрати слуху. У цілому це відбувається, коли ваше вухо поволі деградує, часто-густо внаслідок руйнування волоскових клітин у внутрішньому вусі, які відповідають за звукосприймання. Також утрата слуху може буті спадковою або ж бути наслідком певних хвороб, як от менінгіту, паротиту та вітряної віспи.

Утрата слуху через гучні звуки, як-от на концерті, зазвичай є тимчасовою, але може набути постійного характеру внаслідок повторюваного впливу. Ураження цілком можливе, якщо згодом вашому слуху не вистачає часу відновитися. У гучних середовищах варто захищати свій слух за допомогою вушних затичок або шумозахисних навушників. Якщо ви маєте Apple Watch, він може виявляти гучні звуки та сигналізувати, коли вони сягають шкідливих рівнів.

Крім того, люди чують звуки по-різному. Дехто ліпше чує низькочастотні звуки, як-от гуркіт грому або звучання труби. Інші краще розрізняють високочастотні звуки, як-от щебетання або свист. Тихий звук, який ідеально чує одна людина, хтось інший може почути, лише зробивши його гучнішим.

Симптоми того, що ви могли втратити слух певною мірою, включають:

  • Коли ви знайомитесь із кимось, вам важко розчути їхні імена.
  • У кіно доводиться дослухатися до діалогів й інших звуків.
  • Іншим здається, що телевізор або радіо занадто гучні, а для вас ні.
  • У шумних місцях, як от залюднений ресторан, ви недочуваєте частину бесіди.
  • Ви чуєте дзвін у вухах.

Перевірка вашого слуху

Утрату слуху можна перевірити за допомогою швидкого та безболісного тесту. У результаті ви маєте аудіограму або графік вашого слуху. Будь-які зміни вашого слугу вимірюють децибелах рівня слуху (дБРС), і вони зображають те, наскільки гучним має бути звук, аби ви його почули.

 

Статтю підготовано за матеріалами компанії Apple.

Універсальна бізнес форма