Автор – Адам Енгст

AirPods and AirPods Pro
Я досить довго не був особливим прихильником AirPods. Зазвичай я йду на пробіжку з друзями, а коли тренуюся наодинці, то більше люблю подумати, ніж слухати інших. Навушники я зазвичай використовував, щоб слухати подкасти під час скошування трави, але вони трималися завдяки протишумним навушникам, чого не скажеш про AirPods.

Нарешті у 2017 році ми придбали по парі AirPods, і Тоня одразу почала активно ними користуватися. Хоча EarPods від Apple, як і декілька інших навушників, здалися їй дуже незручними, вона швидко призвичаїлася до AirPods і слухала в них музику під час пробіжок. Я отримав власну пару AirPods першої лінійки в подарунок у 2018 році, але в нагоді вони ставали не дуже часто – у літаку, наприклад.

Перейдемо одразу до 2020 року та пандемії COVID-19. У нас обох виникла потреба набагато частіше робити дзвінки у Zoom, тож AirPods різко знадобилися і для того, щоб брати участь у зв’язку, і для блокування чужих голосів. Утім, після чергової пробіжки один із Тоніних AirPods загубився (вона завжди носить один, щоб краще чути машини). Ми всюди шукали, але після декількох тижнів я все ж замовив собі пару AirPods Pro (бо зацікавився їхніми функціями придушення шумів), а їй віддав свої. Ще декількома тижнями пізніше сталося побутове чудо, і вона знайшла загублений навушник, що завалився в дальню шухляду. Тож, я отримав свої AirPods назад.

Я ніколи б навмисно не купив і AirPods, і AirPods Pro, але раз уже так сталося, то в мене виникла можливість обирати між ними. В результаті стихійного експерименту, тобто після місячного користування обома моделями, я можу оголосити переможця –щонайменше для моїх вух і потреб. Тож, от мій порівняльний аналіз!

Якість аудіо

Передовсім хочу сказати, що, хоч мені ведмідь на вуха не наступав, в мене вони не золоті. (Як застосування металу підвищує аудіочутливість? Можливо, в мене просто вуха з бронзи.) Тож, якщо говорити про звичайне використання, я не помітив особливої різниці між AirPods та AirPods Pro.

Для ретельної перевірки я з’єднав по одному навушнику до Маку і ввімкнув у них свою спеціальну музику для подібних перевірок – альбом Dire Straits “Brothers in Arms”. І хоч пісні грали в обох навушниках по черзі, я так і не зміг обрати переможця. Не було чутно різниці й після перемикання з режиму прозорості на придушення шумів у AirPods Pro, але я знаходився у тихому середовищі. Коли прямо за моїм кріслом почав працювати кондиціонер, завдяки режиму придушення шумів (активного й пасивного) AirPods Pro одразу виявився кращим, особливо на меншій гучності.

Я спробував на навушниках той самий трюк, коли порівнюєш нову пару взуття зі старою: вставив в одне вухо AirPod, а в інше – AirPod Pro і перевірив звук у меню гучності. У результаті цього підходу AirPods Pro впоралися краще за AirPods. Без другого навушника AirPod Pro створив ефект, що музика звучить у голові, а AirPod був більше схожий на маленький динамік у мене у вусі.

Тож, AirPods Pro отримують додатковий плюс у цьому питання, оосбливо якщо ви збираєтеся слухати музику в місцях, де можна активно користуватися режимом придушення звуку. Для менш гучного оточення різниці майже не буде.

Придушення звуку

Порівнювати в цьому аспекті AirPods і AirPods Pro було б навіть нечесно, бо тільки AirPods Pro мають цей режим. У випадку з AirPods все, що ви можете зробити – це підвищити гучність, щоб притлумити зовнішні звуки. Я так робив у літаках і не думаю, що це було безпечно для слуху.

А от режим придуження звуку на AirPods Pro, навпаки, іноді нагадує магію. Вперше я їх використав, коли пилососив, і це було схоже на прозріння – завдяки цій функції шум пилососу настільки зменшився, що без неї я не починаю прибиратися. Не знаю, коли наступного разу опинюся в літаку, але точно матиму з собою AirPods Pro.

AirPods Pro мають коротші корпуси, тож я можу їх сховати під навушниками від холоду й піти косити траву. Хоч я і сподівався, що вони трохи придушать звук газонокосарки, який за гучністю майже збігається з пилососом, але нічого не вийшло. З іншого боку, режим пасивного придушення шуму вкупі з протишумними навушниками покращив ситуацію. Але їх все одно складно утримувати у вухах навіть за допомогою останніх, тож, коли я їх знімаю, треба стежити, щоб AirPods Pro не випали.

Зручність і корситування

Ось тут мене спіткало найбільше здивування – приємно вразило, наскільки AirPods зручні. Я не такий активний противник навушників, як Тоня, але вони теж перестають бути зручними для мене деякий час. Утім, AirPods не заважають вухам, і хоч я не хотів би носити їх увесь день, але в мене не виникає бажання якнайшвидше вийняти їх.

Як на мене, цікаво, що зручністю AirPods завдячують довжині корпусів, що допомагає їм триматися у вухах. Вони добре пасують і залишаються в одному місці попри фізичну активність. Хоча дротові навушники були б легше, дроти постійно псують баланс, навіть якщо не смикати їх надто часто.

Зручність AirPods задала високу планку для AirPods Pro. Після кількох років відгуків і розвитку Apple, на мою думку, зміг зробити їх ще комфортнішими. На жаль, у моєму випадку так не сталося.

Головна проблема – силіконові насадки. Щоб AirPods Pro тримався у вусі, треба помістити їхні насадки у вушний канал, такий вже у них дизайн. Мені не подобається постійний тиск у вухах та відчуття ізольованості від навколишніх звуків. Тестове прослуховування через iPhone показало, що насадки середнього розміру підійдуть найкраще, хоча з лівого боку мені вдається досягти ефекту звукової ізоляції, тільки притримуючи пальцем навушник. Перехід на AirPods Pro з маленькими насадками ніяк не поліпшив ситуацію (виймати їх теж проблематично). Режим прозорості допомагає послабити відчуття відрізаності від зовнішнього світу, але все одно здається, що вуха повсякчас заповнені водою. Носити AirPods Pro не боляче, проте я помітив, що завжди полегшено зітхаю, коли знімаю їх.

Наступне ускладнення з силіконовими насадками полягає в тому, що через них AirPods Pro постійно ніби провисають. В мене ніколи вони не випадали з вух, але я все одно інстинктивно намагаюся надійніше „закріпити” їх у вусі.

Важливо відмітити, що структура вух у кожного своя. Я чув багато відгуків, що співзвучні з моїм щодо зручності AirPods, але так само достатньо відгуків, що AirPods Pro комфортніші. Ваші вподобання можуть мінятися, тож, якщо не підходить один варіант, спробуйте інший – не всі вони однакові.

Отже, щодо аспектів зручності й користування, AirPods мені сподобалися більше. Я не очікував, що різниця буде великою, проте коли дзвонить телефон і переді мною два кейси, я завжди обираю AirPods.

Керування

AirPods першої лінійки можна управляти за допомогою подвійного натискання, але треба обрати дві команди, по одній на кожний навушники. Серед команд: Siri, Грати/Пауза, Наступний трек, Попередній трек і Вимкнути. На лівому навушнику в мене команда виклику Siri, а на правому – Грати/Пауза. Хоч це і не найбільш зручний механізм, він добре працює, особливо під час руху.

З AirPods другої лінійки (які я не тестував) і AirPods Pro Apple постаралася й надала їм можливість реагувати на „Привіт, Siri”. Це дозволяє вмикати й ставити на паузу аудіо, перемикати треки, змінювати гучність тощо. Іноді такий режим спрацьовує добре, як-от, наприклад, коли я їхав велосипедом. (Після однієї з поїздок я, правда, вирішив, що буває незручно через шум машин за мною.) Але мені було б страшенно некомфортно звертатися до Siri в літаку чи просто серед людей.

На щастя, AirPods Pro також мають маленькі силові датчики на коротких корпусах. Достатньо одного натискання, щоб запустити чи призупинити аудіо. Подвійне натискання перемикає на наступний трек, а потрійний переміщає на початок поточного треку. Якщо натиснути й потримати, то можна викликати Siri (що не має сенсу, тільки якщо люди не люблять пожартувати й сказати вашим AirPods Pro „Привіт, Siri”) або перемикати шумові режими (придушення шуму, прозорість та „вимкнути”).

AirPods Pro force sensor location

Трохи соромно визнавати, що мені довелося читати сторінку підтримки Apple, щоб відшукати силові датчики, і навіть тепер вдається натиснути правильно тільки після кількох спроб. Можливо, якщо я носив би їх частіше, то все стало б очевидно, але у моємо випадку поки що ні.

Тут я ніяк не можу вирішити: модулі AirPods Pro мають зручніше розташування, але треба постійно керувати вручну. Але якщо мене змусили б обирати, я взяв би AirPods, вони просто легший варіант.

Дизайн кейсу

Я не очікував, що зверну увагу на оформлення кейсу. Через коротші корпуси й силіконові насадки кейс для AirPods Pro так само коротший і ширший за кейс звичайних AirPods. Навіть якщо повернути їх під кутом 90°, він усе ж більший в обох вимірах плюс дещо товщий. Це не погано, але якщо Apple вдалося зробити ідеальний чохол  для AirPods, то кейс для AirPods Pro по відчуттях трохи… дивний.

Впевнений, що все залежить від розміру долоні, але я помітив, що кейс AirPods хочеться крутити в руках: він ніби гладкий камінчик на пляжі, який ніяк не хочеться облишити. А от чохол AirPods Pro, з іншого боку, дещо завеликий для кишені і його не хочеться потримати.

Аналогічно з кришкою кейсів – у AirPods він закривається з дуже приємним остаточним кліком, а в AirPods Pro просто закривається. Теж нічого особливого, вам, може, навіть непомітно, якщо ви не клацали його кілька разів, але це все одно не зовсім те, що треба.

Нарешті (і, може, ви вже здогадуєтеся, про що я скажу), AirPods ідеально входять у свій кейс завдяки магнітам, через які здається, що навушники встрибують на місце. У чохлі AirPods Pro теж є магніт, але силіконові насадки нейтралізують ефект і відчуття, що навушники встали на місце. Знову ж, це не велика проблема, проте різницю помітна.

Чи пов’язані ці незначні зміни з тим, що AirPods Pro спроєктували після відставки Джонатана Айва? Чи цей варіант дизайну зумовлений функціями AirPods Pro?

Отже, хоч і дещо несправедливо стільки уваги приділяти кейсам, я помітив, що чохол AirPods мені все ж більше подобається, бо часто я беру їх просто через те, що вони кращі на дотик.

Що обрати?

На щастя, я можу обирати між AirPods і AirPods Pro залежно від роду діяльності. Якщо важливо притлумити зовнішній шум, як-от під час користування пилососом чи газонокосаркою, я надаю перевагу AirPods Pro. З iOS 14 навушники створюють звуковий 3D-ефект, що може стати цікавим експериментом. Утім, я сумніваюся в цьому, бо просто люблю послухати музику й подкасти.

Але майже в усіх інших аспектах я схильний до AirPods. Хоч вони трохи стирчать з вух через довші корпуси, вони все ж зручніші, а їхній чохол – просто чудо сучасного дизайну на межі з мистецтвом. Тримають заряд обидва типи навушників майже однаково, хоча в мене AirPods з’явилися раніше за Pro, тому втрачають заряд швидше.

Тож не дивуйтеся, що я здебільшого раджу придбати AirPods. Частково порада спирається на різницю в ціні: AirPods з чохлом, що має звичайну зарядку Lightning, коштує $159. Якщо вам необхідний кейс із бездротовою зарядкою (я таким не користувався), ціна підвищується до $199. Думаю, що під час розпродажів AirPods коштують навіть менше. Тож, просто немає сенсу сплачувати $249 за AirPods Prо, хіба що вам потрібно регулярно блокувати зовнішній шум моторів у літаку, наприклад, або звук промислових машин.

Універсальна бізнес форма