На заході Apple, присвяченому iPhone 15, Apple Watch Series 9 отримав деякі оновлення. Ось як вони порівнюються на папері з Apple Watch Series 8.
У вересні 2022 року Apple представила Apple Watch Series 8 – пристрій, який отримав безліч функцій, включаючи новий додаток “Компас”, можливості вимірювання температури та додаток “Ліки”, що допомагає контролювати стан здоров’я.

12 вересня 2023 року Apple представила світу Apple Watch Series 9 – смарт-годинник, який обіцяє підняти користувацький досвід на новий рівень завдяки таким функціям, як більш яскравий та адаптивний дисплей, потужний 4-ядерний процесор S9 SiP та розширені функції Siri, які працюють на пристрої для швидших та надійніших відповідей.

Apple Watch Series 9 та Apple Watch Series 8 – розміри, матеріали та вага корпусу

Як Серія 8, так і Серія 9 доступні у двох розмірах: 41 мм та 45 мм, пропонуючи користувачам вибір відповідно до їхніх уподобань. Хоча обидві серії пропонують корпуси з алюмінію та нержавіючої сталі, в Series 9 з’явився новий рожевий відтінок для алюмінієвого корпусу.

У той час як Series 8 робить крок до екологічної стійкості завдяки використанню перероблених матеріалів, Apple Watch Series 9 йде ще далі. Новий пристрій є вуглецево-нейтральним, щоб зменшити викиди вуглецю від матеріалів, електроенергії та транспорту.

Вага – ще одна сфера, в якій обидві моделі мають однакові показники, хоча вони дещо відрізняються залежно від матеріалу та розміру. Наприклад, алюмінієвий варіант кожного Apple Watch важить 31,9 г для 41-міліметрової моделі та збільшується до 38,7 г для 45-міліметрового пристрою.

Аналогічно, Apple Watch Series 8 або Series 9 важить 42,3 г для моделі з нержавіючої сталі діаметром 41 мм і збільшується до 51,5 г для годинника з нержавіючої сталі діаметром 45 мм. Версія GPS + стільниковий зв’язок кожного Apple Watch трохи важча, але це не те, що користувачі помітять під час носіння пристрою.

Одним словом, ці дві моделі мають спільний дизайн, вагу та розміри.

Apple Watch Series 9 та Apple Watch Series 8 – дисплей

Що стосується дисплея, то та Apple Watch Series 8, і Series 9 пропонують видатні функції, які обіцяють значно покращити користувацький досвід. Роздільна здатність екрану 41-міліметрового Apple Watch Series 8 і Series 9 становить 352 на 430, тоді як 45-міліметровий варіант може похвалитися роздільною здатністю 396 на 484 на кожній моделі Apple Watch.

Дисплей Always-On Retina є спільною особливістю обох серій – технологія, яка дозволяє користувачам завжди бачити циферблат і час, не піднімаючи зап’ястя, пропонуючи більшу зручність і доступність. Однак Series 9 підіймається на щабель вище завдяки функції надвисокої яскравості, яка досягає пікової яскравості в 2 000 нт. , що вдвічі більше, ніж у Series 8.

Підвищена яскравість забезпечує кращу читабельність при яскравому сонячному світлі, обіцяючи більш яскраві враження від роботи з дисплеєм. Крім того, дисплей Series 9 може адаптуватися до різних умов освітлення, знижуючи яскравість до одного нт. в темних приміщеннях, щоб не заважати іншим людям.

Apple Watch Series 9 та Apple Watch Series 8 – процесор

В основі цих смарт-годинників лежить процесор – критичний компонент, який визначає продуктивність і можливості пристрою. Apple Watch Series 8 має 64-бітний двоядерний процесор S8.

З іншого боку, Series 9 працює на новому S9 SiP (System in Package – “Система в корпусі”), потужному процесорі, який містить 4 ядра. Він здатний обробляти завдання машинного навчання вдвічі швидше, ніж Series 8, забезпечуючи новий рівень швидкості та ефективності для користувачів.
Крім того, диктування на Apple Watch Series 9 стало на 25% точнішим порівняно з Series 8. Покращення гарантує більш точне перетворення голосу в текст, що покращує користувацький досвід, особливо в сценаріях, де потрібна швидка реакція.

Apple Watch Series 9 та Apple Watch Series 8 – здоров’я та фітнес

Обидві серії надають пріоритет здоров’ю та фітнесу, причому в Series 8 з’явилися інноваційні можливості вимірювання температури та функція, яка надаватиме інформацію про історію AFib у 2022 році. Серія 9 йде ще далі, представляючи інструменти для підтримки психічного здоров’я, включаючи реєстрацію стану розуму в додатку Mindfulness.

Apple Watch Series 9 вперше представляє нову функцію в лінійці Apple Watch. Siri може обробляти запити безпосередньо на пристрої, усуваючи необхідність підключення до Інтернету для таких завдань, як запуск тренування або налаштування таймера.

Користувачі Apple Watch Series 9 також можуть використовувати Siri для приватного та безпечного доступу до даних з програми “Здоров’я”. Наприклад, користувач може запитати про кількість годин, які він спав напередодні, перевірити стан заповнення кільця активності або отримати інформацію про рівень глюкози в крові, якщо він використовує сумісний монітор.

Apple Watch Series 9 та Apple Watch Series 8 – акумулятор і сховище даних

Як Series 8, так і Series 9 підтримують 18-годинний час автономної роботи протягом усього дня. У Series 8 з’явився режим низького енергоспоживання, який у поєднанні з iPhone може збільшити час роботи акумулятора до 36 годин, що дозволяє користувачам залишатися на зв’язку довше без частої підзарядки.

У Series 9 зберігається 18-годинний час роботи від акумулятора, але використовується ефективність нового чіпа S9 для оптимізації використання батареї, що гарантує, що, незважаючи на появу численних нових функцій і потужнішого процесора, час роботи від акумулятора залишається стабільним.

Новий Apple Watch також подвоює обсяг доступної пам’яті, пропонуючи користувачам 64 ГБ порівняно з 32 ГБ в Apple Watch Series 8.

Оновлення дозволяє зберігати більшу бібліотеку зображень з високою роздільною здатністю, великі списки відтворення музики та ширший спектр додатків, гарантуючи, що користувачі матимуть усі необхідні дані під рукою.

Apple Watch Series 9 та Apple Watch Series 8 – інші особливості

Окрім основних функцій, Apple Watch Series 8 та Series 9 оснащені низкою додаткових можливостей, які значно покращують користувацький досвід.

У Series 9 з’явилася функція жесту подвійного дотику. Ця функція дозволяє користувачам керувати годинником однією рукою, не торкаючись дисплея, пропонуючи зручний спосіб виконувати звичайні дії, такі як зупинка таймера або відповідь на телефонні дзвінки.

Apple Watch Series 9 також забезпечує більш глибоку інтеграцію з HomePod, пропонуючи такі функції, як управління “Грає зараз” та пропозиції медіа, що покращує досвід домашньої автоматизації. Крім того, Series 9 полегшує “Точний пошук” для сімейства iPhone 15, визначаючи відстань і напрямок, а також візуальні, тактильні та звукові підказки для пошуку загубленого iPhone.

Потужний процесор S9 також забезпечує роботу вбудованої Siri, яка може отримувати доступ до даних про стан здоров’я та реєструвати їх у приватному та безпечному режимі.

Apple Watch Series 9 та Apple Watch Series 8 – що купити

Для користувачів, яким потрібен яскравий та адаптивний дисплей у поєднанні з потужним процесором, що обіцяє швидшу та інтуїтивно зрозумілішу роботу, Series 9 є безсумнівним переможцем.

Працюючи на новому S9 SiP з 4-ядерним нейронним процесором, Apple Watch Series 9 обіцяє швидшу та ефективнішу обробку даних, що забезпечує роботу таких функцій, як Siri на пристрої, для швидших та надійніших відповідей. У Series 9 також з’явився жест подвійного дотику, що дозволяє зручно керувати годинником однією рукою, не торкаючись дисплея.

Однак ті, хто шукає смарт-годинник, який пропонує суттєві функції за потенційно нижчою ціною, враховуючи те, що він на рік старший, можуть розглянути можливість придбання Apple Watch Series 8.

Оригінал статті на appleinsider.com