Для більшості програм Microsoft є частиною їх основного інструментарію підвищення продуктивності. Багато робочих місць працюють у програмах Outlook та Office, а текстовий процесор та формати файлів електронної таблиці компанії настільки ж звичайні, як і альтернативи, які з радістю відкриють їх.

Однак просто підписатися на підписку, взяти “вічну” версію або перейти до складних схем ліцензування Microsoft(а потім встановити та забути про ці програми) – це не вихід. Потрібно все оновлювати, і користувачі Microsoft Windows уже давно оновлюють їх через Центр оновлення Windows та його розширення. А користувачі macOS? Ласкаво просимо до Microsoft AutoUpdate (MAU.)

Крім основних додатків: Word, Excel, PowerPoint та Outlook, MAU також підтримує оновлення для OneNote, OneDrive, Teams, Skype для бізнесу, портал Intune, віддалений робочий стіл, Defender ATP та Microsoft Браузер на базі Chrome, Edge.

Таке оновлення стало стандартною функцією Office останнім часом – Office 2019, Microsoft 365 і найновіший і найпопулярніший, Office 2021, усі використовують його. Microsoft також підтримує лише три останні версії macOS для оновлень. Сторінка «Завантаження Microsoft Mac», якою керує дивовижна команда Microsoft Office для Mac, містить детальну інформацію про підтримувані версії та є ресурсом, який потрібно обов’язково закладати для кожного адміністратора Apple.

Нарешті, MAU також може надати доступ до попереднього перегляду майбутніх функцій Office. Знову чудово підходить для адміністраторів та досвідчених користувачів, але ця функція зовсім буде не корисною, з точки зору адміністрування, для звичайних користувачів.

Видалення MAU є відносно простим процесом. Після виходу (або примусового виходу з процесів MAU) скидання folder/Library/Application Support/Microsoft/MAU2.0 у кошик має зробити свою справу. Можливо, вам також доведеться позбутися від /Library/PrivilegedHelperTools/com.microsoft.autoupdate.helper.

Однак, MAU (починаючи з версії 3.18) надає деякі зручніші для адміністратора функції за допомогою інструмента командного рядка msupdate, який дає кращий контроль над тим, коли застосовуються оновлення,-замість того, щоб чекати, коли служби підтримки запустять їх. Наприклад коли Word таємниче запускає аварійне завершення роботи, або Excel видає несподівану нову функцію.

Природно, командний рядок не повинен боятися досвідченого адміністратора, а msupdate дозволяє оновлювати окремі програми Office до певних версій, дозволяючи контрольоване розгортання. Можна отримати список доступних оновлень та налаштувати результати встановлення у читабельних форматах для цілей звітності та сповіщення. Пізніші версії (від MAU 4.24 і далі) також можуть зайняти більш привітнішу позицію щодо користувачів, закривши відкриті програми через встановлений час (і відобразивши банер, щоб ваші користувачі не могли сказати, що їх не попередили).

Але є й кілька недоліків, зокрема той факт, що Microsoft Teams зробить свою справу. Хоча MAU буде надавати оновлення Teams, Teams також має власні оновлення. На жаль, Teams не надає адміністраторам можливості керувати власним оновлювачем і прагне приблизно раз на два тижні застосовувати те, що Microsoft делікатно називає “оновленням якості та функцій”.

Як і багато інших речей у вашій конфігурації Mac, MAU може бути як поганим в тому, що знаходиться під ним(у командному рядку), але може бути й безцінним у поєднанні з гідним інструментом управління вашого підприємства чи організації.

Тільки пам’ятайте, що патч, який раптово з’являється на серверах Microsoft, не означає, що вам слід сліпо його розгортати. Тестуйте один раз. Часто перевіряйте. І тоді все буде добре.

Більше матеріалів з адміністрування парку техніки Apple можна отримати зареєструвавшись на участь у наступній конференції MacAdminsUA’22 на сайті конференції.

Універсальна бізнес форма

Tags: