Сьогоднішній ландшафт загроз є більш різноманітним і широким в порівнянні з будь-яким періодом з початку інформаційної епохи. Останні тенденції у сфері безпеки, такі як збільшення кількості зловмисних дій на 358% з липня 2019 року по липень 2020 року та 90% організацій охорони здоров’я, які повідомляють про порушення безпеки, свідчать про зростаючу небезпеку, з якою стикаються підприємства.

Для ефективного виявлення і пом’якшення факторів загрози для ІТ-інфраструктури необхідне розуміння різних особливостей, пов’язаних із забезпеченням кібербезпеки і мережевої безпеки … і так, між ними існують відмінності. Тут будуть описані відмінності, включаючи різноманітні інструменти безпеки, які можуть бути використані для захисту кіберінфраструктури і корпоративних мереж.

 

Кібербезпека – це процеси, які ви розгортаєте для захисту ІТ-архітектури вашої організації, що включає мережу, комп’ютери та дані, які вона виробляє, від несанкціонованого доступу та атак. Впровадження заходів кібербезпеки передбачає використання інструментів безпеки для забезпечення захисту вищезазначених активів.

Підприємства, які виробляють або зберігають велику кількість даних, більш схильні до інцидентів у сфері кібербезпеки. Оперативні центри безпеки, призначені для боротьби з інцидентами кібербезпеки, використовують інструменти, які відносяться до інструментів взаємодії, автоматизації та реагування на інциденти безпеки та/або рішень для управління інформацією та подіями в сфері безпеки.

Для ефективної протидії загрозам кібербезпеки розгортаються інструменти безпеки для прогнозування загрозливих подій, їх аналізу та застосування правильних заходів реагування для пом’якшення загроз. Очікується, що підприємства з функціонуючою ІТ- архітектурою будуть інвестувати в рішення з кібербезпеки для реагування на відповідні інциденти безпеки

 

Мережева безпека є частиною кібербезпеки, оскільки вона зосереджена на захисті даних, які надсилаються та отримуються через вашу ІТ-архітектуру або мережі. Впровадження мережевої безпеки для реагування на інциденти передбачає використання як апаратних, так і програмних рішень безпеки для захисту пристроїв, що мають доступ до ваших мереж. Інструменти безпеки, що використовуються для забезпечення мережевої безпеки, включають антивіруси, брандмауери, рішення для виявлення та запобігання вторгненням і віртуальні приватні мережі. Ці інструменти працюють разом, щоб обмежити несанкціонований доступ до ваших корпоративних мереж, а в разі успішного проникнення вони працюють над тим, щоб якомога швидше вивести зловмисника з ваших мереж.

 

 

Визначення обох процесів безпеки підкреслює найважливішу відмінність між кібербезпекою та мережевою безпекою. Використовуючи наведене вище визначення, мережева безпека – це частина кібербезпеки, яка зосереджена на захисті комп’ютерних мереж, даних, що передаються через них, і пристроїв, які мають доступ до цих даних.

 

 

Мережі схильні до таких атак, як шпигунське і рекламне програмне забезпечення, атаки на відмову в обслуговуванні, віруси і хробаки, а також атаки “нульового дня”. Кібербезпека має справу з атаками, що поширюються за допомогою фішингу, вигаданих приводів та приманок. Особистий підхід до інцидентів кібербезпеки є однією з причин, чому людські помилки є основною причиною успішних кібератак. Інструменти безпеки, що використовуються для забезпечення мережевої безпеки, включають брандмауери, рішення для запобігання вторгненням, інструменти моніторингу мережевої безпеки та віртуальні приватні мережі. Інструменти безпеки, що застосовуються для протидії загрозам кібербезпеки, включають інструменти SOAR та SIEM.

 

 

У багатьох випадках рішення мережевої безпеки інтегровані в апаратно-програмну інфраструктуру за замовчуванням і вимагають регулярних оновлень, в той час як необхідно докласти зусиль для вибору, придбання та розгортання правильних інструментів кібербезпеки. Але не все так погано, оскільки послуги з кібербезпеки можуть бути передані на аутсорсинг провайдерам, які допомагають з розгортанням інструментів кібербезпеки.

 

 

Кібербезпека проти мережевої безпеки – це навряд чи битва без розуміння диференціюючих факторів, оскільки від підприємств очікується розгортання інструментів кібербезпеки і мережевої безпеки для захисту ІТ-інфраструктури. Рішення, що використовуються для захисту як кібер, так і мережевих ресурсів, повинні бути інтегровані в SOC, якщо ви маєте намір бути готовими впоратися з різними ризиками, які можуть виникнути на вашому шляху.

 

Є додаткові питання с приводу безпеки? Заповніть, будь ласка, форму нижче, та отримайте відповіді:

Універсальна бізнес форма

Tags: , ,