AirTag

Що таке AirTags?

Apple AirTag – маленький персональний відстежувач, що допомагає знайти речі, які найлегше губляться. Якщо ви користувалися трекерами Tile, то вже маєте уявлення про його роботу. Його кріплять, наприклад, на ключі або всередину рюкзака, а якщо пристрій кудись подівся, можна за допомогою iPhone його відшукати. Хоч ідея й не нова, Apple додала кілька нових унікальних функцій, які виділятимуть AirTag з-поміж конкурентів. Нижче додаємо все, що потрібно про знати про новий трекер.

Як з’єднати iPhone та AirTag?

Створити Bluetooth-пару з AirTag дуже просто. Якщо маєте AirPods або навушники Beats, то їх процес з’єднання схожий з принципом трекера. Все, що необхідно зробити – це дістати їх із захисного пакування й піднести до iPhone. За кілька секунд зображення AirTag з’явиться на екрані, і можна натискати на кнопку „З’єднати”, аби утворити пару з пристроєм. Трекери AirTag вимагають Bluetooth-з’єднання, тож не забудьте ввімкнути його на смартфоні перед процедурою.

Потім потрібно встановити зв’язок між трекером та об’єктом, який ви хочете відстежувати. Apple пропонує заздалегідь створений список типових речей, у якому є, наприклад, рюкзак, велосипед, камера тощо, а також дозволяє створити власний варіант. Після встановлення пари, конкретний AirTag з’явиться в застосунку Find My поряд зі всіма іншими пристроями. За допомогою цієї програми ви й стежитимете за всіма трекерами.

як з'єднати AirTag

Як знайти AirTag

Знайти об’єкт із прикріпленим до нього трекером AirTag можна у застосунку Find My на iPhone. Спочатку оберіть розділ „Пристрої”, а вже в ньому – необхідний AirTag. Тут також є кілька варіантів дій. Якщо ви в курсі, що загублена річ поряд, але не розумієте, де саме, то можна дати команду ввімкнути звуковий сигнал на його трекері. Йдіть на звук рингтону, поки не відшукаєте джерело.
Якщо у вас iPhone 11 або новіші моделі, можете використати функцію Find Nearby. Вона застосовує технології смартфона й сканує навколишнє середовище у пошуках AirTag. На екрані з’являються стрілки, які вказують напрямки до загублених речей. Шкала дистанцій показує, наскільки далеко знаходиться трекер. Коли ви вже підходите дуже близько, він надсилатиме вібрації на смартфон для додаткового фідбеку.
Втім, буває, що речі губляться поза межами дому. Якщо ви забули сумку в ресторані або залишили ключі у друга вдома, трекер все одно можна знайти. Запустіть застосунок Find My, оберіть необхідний трекер зі списку й переведіть у Загублений режим (Lost Mode). Після його активації можна додати свою контактну інформацію. Для чого? Бо будь-хто зі смартфоном, який має технологію NFC може просканувати цей AirTag іпобачити вказані вами дані.

Якщо ж ніхто не знайде трекер, можна застосувати краудсорсинґ для його пошуку. Розумієте, один із найбільших плюсів технології Apple AirTag – це автоматичне залучення до мережі Find My. А це значить, що кожного разу, коли біля вашого трекера опиняється iPhone, то анонімно повідомляє Apple про своє місцезнаходження, а ви отримуєте сповіщення на власному смартфоні про останню зареєстровану локацію. Така система використовує наскрізне шифрування, тож ніхто не дізнається точне знаходження AirTag, навіть Apple. Коли ж ви опиняєтеся в зоні доступу трекера, можете використати Find My, щоб остаточно знайти його.

Як замінити батарею в AirTag

Не всі продукти Apple зараз мають замінні акумулятори, але AirTag це не стосується. Трекер має стандартну батарейку CR2032, яка має працювати близько одного року. Коли вона почне псуватися, ви отримаєте сповіщення на iPhone з рекомендацією про її заміну. Переверніть AirTag, потім, аби знайти акумулятор, натисніть на металевий корпус і поверніть його наліво, щоби розблокувати відділ для батареї. Після її заміни повторіть всі дії, поставте на місце цю частину корпусу й поверніть направо, аби знову заблокувати відділ.

замінити батарею у AirTag

Чи може хтось відстежити мене за допомогою трекерів?

Це слушне питання, але Apple вжив певних заходів, аби забезпечити конфіденційність і унеможливити відстеження людей через трекери AirTag. Якщо трекер зафіксує певний рух і від’єднання від першопочаткового пристрою, він спробує зв’язатися з людиною на найближчій відстані від себе. Якщо та має iPhone, то отримає сповіщення про те, що невідомий AirTag рухається разом із нею. Відповідне сповіщення на смартфоні міститиме подальшу інформацію з серійним номером трекера та інструкціями стосовно його деактивації. Серійні номери трекерів під’єднані до Apple ID користувача, який уперше зареєстрував AirTag. Тож ви зможете звернутися з цією інформацією в поліцію чи/або підтримку Apple.

Якщо відстежувана людина має Android, а трекер AirTag вже довгий час знаходиться далеко від пристрою власника, він почне видавати серію звукових сигналів, аби попередити про свою присутність. Наразі період виявлення трекера займає три дні, але, можливо, майбутні оновлення скоротять цей термін.

А якщо хтось вкраде мій AirTag?

Якщо ви раптом залишите десь AirTag, а хтось вирішить його вкрасти, тіштеся думкою про те, що цій людині буде з того мало користі. Apple додала до трекера унікальну технологію Pairing Lock, тобто після першого парного з’єднання з певним пристроєм AirTag не буде взаємодіяти з жодним іншим. Тож шахраї можуть скільки завгодно намагатися під’єднати трекер до власного смартфона. Ця технологія також має відвернути багатьох злодіїв, бо через володіння чужим трекером їх самих можна легко вистежити.

Чи водонепроникні трекери AirTag?

Хоч трекер не водонепроникний, він усе ж водостійкий і має ступінь захисту IP67 за стандартом IEC 60529. Це означає, що пристрій може витримати занурення на максимум один метр протягом 30 хвилин. IP67 також забезпечує трекерові певний захист від пилу й бруду. Хоч це й підвищує його стійкість, але якщо AirTag прикріплено до об’єкта, який впаде за борт і піде на дно озера, ви не зможете довго його відстежувати.

Повістка дня: AirTag. Чи варті вони того?

Трекер AirTag має ціну 999 грн, а набір із 4 штук AirTags коштує 3899 грн. Завдяки цьому AirTag і справді є доступним способом відстежувати речі, які часто губляться. Величезним плюсом є замінний акумулятор, бо трекери мають перспективу прослужити багато років вже з першої покупки. Все, що необхідно робити з вашого боку – це міняти раз на рік батарею, і трекер працюватиме, як новий. Шкіряні аксесуари від Apple ще накинуть ціну до першопочаткової ($29), але можна зекономити на неофіційних й дешевших варіантах, тож вартість пристрою прозора. Якщо ви не потребуєте трекера, він усе одно може стати гарним подарунком для друзів і рідних.

Універсальна бізнес форма