Apple перетворила MacBook Pro 2016 року на витвір краси. Це не просто чергове вдосконалення, а дещо, здатне докорінно змінити спосіб нашої взаємодії з комп’ютерами. Крім вражаючих хардверних поліпшень і витонченості, тонших і легших форм, найбільша перевага створеної Apple лінії MacBook Pro – панель швидкого запуску Touch Bar.

Користувачі можуть налаштовувати Touch Bar в залежності від своїх потреб

Touch Bar – це мультисенсорний OLED-дисплей, який повністю замінює ряд функціональних клавіш. Перевага такого дизайну у тому, що він дозволяє користувачам призначати спеціальне управління потрібними йому додатками. Найбільш інтригує те, що навіть стандартне розташування клавіш Touch Bar можна пристосувати так, щоб воно краще відповідало робочому процесу конкретного користувача.

Сьюзі Окс з Macworld ділиться позитивними враженнями:

Найкрутіше в Touch Bar те, наскільки швидко відбувається перемикання програм. Я використовувала його для прокрутки альбому повноекранних фотографій, а також для очищення таймлайну в Final Cut Pro. В обидвох випадках це було швидко і чутливо.

Інша «вбивча» особливість Touch Bar – пропозиції-прогнози в Mail. Якщо дивитися на список повідомлень у папці Вхідні, ви побачите кнопку на Touch Bar, що пропонує «Перемістити в …» папку, яка, на думку додатку, підходить. Таке враження, що пошта вгадує правильну дію, в залежності від контексту, відправника та змісту повідомлення. І я не можу дочекатися, щоб побачити, наскільки добре вона впорається з моїм щоденним обсягом електронних листів.

Брайан Хітер з TechCrunch також був вражений чутливістю Touch Bar:

Він швидкий і чуйний, реагує на мультитач і на силу натискання користувача. Він також швидко адаптується до того, як ви перемикаєтеся між різними додатками. Це справді круто – нове доповнення, що пристосовується до юзера. Немов маленький дисплей мобільного, вбудований безпосередньо в ноутбук.

Іна Фрайд з Recode пише:

Як і слід було очікувати, він суперлегкий, і Touch Bar виглядає як одна з тих речей, яку по-справжньому полюблять ті, хто проводить весь день за ноутбуком (хоча може виявитися надто дорогою «добре-б-мати» річчю для пересічного юзера).

AppleInsider також має низку позитивних вражень:

За час нашого короткого знайомства з Touch Bar ми були геть вражені тим, наскільки зручно мати на поверхні можливості і функції, які в інакшому випадку загубилися б у меню або в панелі палітри інструментів. Touch Bar також звільняє площі на екрані, дозволяючи користувачам використовувати повноекранний режим без зайвого візуального «шуму» під час роботи.

Інтеграція безпосередньо над клавіатурою робить природним одночасне використання Force Touch-трекпаду та TouchBar для роботи в повноекранному інтерфейсі. Контекстне наповнення робить використання MacBook все більш захоплюючим, додаючи, власне, юзабіліті, а не відволікаючи від нього. Користувачі мають змогу до певної межі модифікувати за своїм смаком панель інструментів в системі управління і додатках Apple, але більш потужні опції очікуються, коли сторонні розробники почнуть випускати оновлення з підтримкою нового «заліза».

Дітер Бон із The Verge пише:

Я також поміняв місцями кнопки (ви можете знайти цю опцію в меню), і усе працювало добре, як і обіцяли в рекламі. Що я з’ясував, перетягуючи кнопки вниз з екрану на Touch Bar, так це те, що ви можете продовжувати рухати їх мишею на другому маленькому екрані.

Остання приємна річ щодо Touch Bar: ви можете натиснути і утримувати більшість кнопок, щоб дістатися до певних функцій швидше. Тривале натискання на Reply – і ви можете прослизнути до Reply-All. Те саме стосується й інших кнопок – таких як регулятор гучності.

Wired пише:

Вся ідея у тім, щоб трохи звикнути: кожен додаток робить інакші речі, в інакший спосіб і призводить до інакшого ефекту. У Mail ви можете швидко натиснути на Touch Bar, щоб написати повідомлення; Pages – це супер-швидкий доступ до купи параметрів форматування. У Photos ви можете використовувати Touch Bar, щоб швидко прогорнути купу фотографій, крім того, це справді пречудовий спосіб рухати таймлайн у Final Cut.

На презентації Apple показала людей, які виконують на макбуці щось схоже на танок обома руками. Одна рука – на величезному тачпаді, друга – на тачбарі. Яким чином  використовувати цю річ та які функції та механізми при цьому застосовувати? Щоб розібратися у цьому, потрібен деякий час.