Чи безпечний TikTok? Як він працює? І чи можете ви створити дует разом із дитиною? Тут ми розкажемо все, що вам потрібно знати про цей популярний музично-співочий та соціальний додаток.

TikTok огляд для батьків

TikTok огляд для батьків

З такою великою кількістю соцмереж, як зараз, недивно, що захопленість вашої дитини TikTok змушує вас спантеличено чухати потилицю. Тож, що ж воно по суті таке?

TikTok – Real Short Videos – додаток-соціальна мережа, яка дозволяє вам переглядати, створювати та ділитися відео (з найпопулярнішими музичними хітами в якості саундтреку) прямо з телефону. Спочатку він був доступний як musical.ly в США, але його перейменували після злиття двох додатків в серпні 2018. З більше, ніж ста мільйонами користувачів, Tik Tok зараз дуже популярний, частково завдяки комбінації фіч з інших улюблених дитячих додатків. Так само, як і в додатку Dubsmash, юзери можуть переглядати та записувати відео свого ліпсінку під популярну музику або якісь аудіоуривки. Як можна було робити на зараз неактивному Vine, діти записують короткі відео, що можуть бути смішними або серйозними і які можна поширити. І прямо як на YouTube, Tik Tok – це інтерактивний світ відео, що дозволяє встановлювати контакт з друзями та фанатами за допомогою лайків, коментарів чи навіть дуетів.

TikTok – Real Short Videos навіть породжує власних зірок. Майже за ніч сенсації з musical.ly, як-от Baby Ariel чи Джейкоб Сарторіус здобули визнання в інтернеті, особливо серед дітей та підлітків.

Але з такою кількістю інформації в зовнішьному світі, батькам буває складно визначити, чи справді цей додаток безпечний. Поки що відео на TikTok здебільшого нешкідливі, креативні й смішні, існує реальне занепокоєння щодо дітей, які користуються ним. Подібно до ситуацій з іншими соцмережами, треба звертатися до параметрів конфіденційності, щоб обмежувати кількість інформації, якою ділитеся ви та ваші діти. Вже навіть було кілька звітів про онлайн-збоченців, що використовують додаток, аби відстежувати молодших юзерів. А в 2019, TikTok довелося сплатити мільйони, щоб владнати справу з федеральними органами, які заявили, що додаток порушує закон дитячої конфіденційності.

Нижче читайте повний огляд TikTok – Real Short Videos від Common Sense Media та допоможіть вашим дітям користуватися ним за допомогою відповідей на найпопулярніші питання батьків про додаток.

Що таке TikTok – Real Short Videos?

TikTok – це соцмережа для поширення авторських відео, де люди здебільшого співають під відомі пісні. Спочатку він називався musical.ly (вимовляється як мью-зік-лі). Юзери можуть створювати та завантажувати власні відео, де вони співають, ліпсінкують, танцюють або просто розмовляють. Також можна шукати та взаємодіяти з контентом інших користувачів, який містить в собі величезний набір тем, пісень та стилів.

Наскільки безпечний TikTok?

Користування будь-якою соцмережою може бути ризикованим, але діти можуть безпечно це робити під наглядом дорослих (і на особистому закритому акаунті). Коли ви реєструєтеся на TikTok, ваш акаунт за замовчуванням є публічним, тобто всі можуть переглядати ваші відео, надсилати повідомлення та використовувати інформацію про ваше розташування. Батькам варто перевірити, чи ввімкнені всі параметри конфіденційності на акаунтах, якими користуються діти, тож тільки люди, яких ви знаєте, можуть взаємодіяти з вашими відео чи писати вам у межах додатку.

Чи підходить TikTok дітям?

Через наголос TikTok на популярній музиці, багато відео містять нецензурну лексику й сексуалізовані тексти, тому, з огляду на вік, дітям не бажано використовувати додаток самостійно. Також дуже легко знайти відео, де люди мають відкритий одяг та недвозначно танцюють, хоча TikTok і не дозволить пошук недружнього контенту, наприклад, за словами „секс” чи „порно”. Якщо ви наглядаєте за дітьми та обираєте пісні, які вже чули по радіо, TikTok сприяє нормальному досвідові дитини під час користування. В 2019 після владнання справи з Федеральною торгівельною комісією стосовно порушень дитячої конфіденційності, через перебування на сайті дітей віком до 13 років, розробники створили для них окремий розділ додатку, який даж доступ тільки до перевірених, цензурних відео. Також, вони не можуть самі коментувати, шукати чи викладати власні відео. Однак, щоб оминути цей розділ, достатньо лише вказати іншу дату народження.

Особам якого віку рекомендують TikTok?

Common Sense рекомендує додаток особам віком 16+, головним чином через проблеми з приватністю та дорослим контентом. TikTok вимагає, щоб юзерам були щонайменш 13 років і будь-хто молодший за 18 років, мав батьківський дозвіл або нагляд – але там повно юзерів-підлітків. Якщо молодша віком дитина чи підліток хочуть користуватися додатком, то акаунт має належати дорослому, який буде перевіряти історію пошуку дитини та контент, який вона поширює. Є розділ додатку, про який ми казали вище, розрахований на дітей молодше 13 років, і який обмежує доступ до дорослого контенту та коментарів, але через те, що вказати неправильну дату народження легко, TikTok все ще більше підходить підліткам.

Як зробити акаунт на TikTok приватним?

Щоб зробити ваш акаунт на TikTok, перейдіть на сторінку вашого профіля, оберіть іконку з трьома крапочками у верхньому правому кутку. Оберіть пункт Безпека & Конфіденційність. Там активуйте опцію „Приватний акаунт”. Ви так само можете обрати, хто може надсилати вам коментарі та повідомлення і хто може сторювати з вами дуети.

Як мені видалити відео на TikTok?

Для того, щоб видалити на TikTok відео, яке ви запостили на акаунті, оберіть відео, котре хочете прибрати зі свого профіля. Там же натисніть на іконку “…” в нижньому правому кутку та оберіть „Видалити” або іконку смітничка. Вас запитають, чи ви впевнені, що хочете видалити відео, і після цього його приберуть з вашого профіля.

Як мені видалити акаунт на TikTok?

Для того, щоб видалити акаунт на TikTok, зайдіть на свій профіль, оберіть іконку “…” у верхньому правому кутку. Оберіть „Управління акаунтом”. Там додайте номер телефону, якщо ви цього не зробили доти. Це має бути дійсний номер, бо вони надішлють вам повідомлення з кодом підтвердження номеру, а пізніше підтвердити видалений акаунт. Коли ви додасте номер телефону, внизу меню „Управління акаунтом” з’явиться опція „Думаєте видалити свій акаунт?” Натисніть на фразу, яка спрямує вас на нову сторінку, де вам потрібно ввести код підтвердження. Оберіть „Надіслати код”, щоб отримати текстове повідомлення. Введіть номер, потім оберіть „Продовжити”. Вам запропонують інформацію про все, пов’язане з видаленням акаунту. Оберіть знов „Продовжити” для остаточного підтвердження того, що ви хочете видалити ваш акаунт, потім клікніть на „Видалити акаунт”.

Як я можу користуватися TikTok разом із дітьми?

Ви можете захистити своїх дітей від підозрілого контенту, якщо дивитиметеся та створюватимете відео разом із ними. Запропонуйте допомогу з камерою, або ввімкніть фронтальну камеру, аби зробити селфі-дует. Ви можете запостити його або зберегти його як „приватне”, так що тільки ви можете його побачити. Додаток також дозволяє поділитися відео через електронну пошту, повідомлення чи інші соцмережі, де ви маєте більше контролю над тим, хто його побачить, тому діти можуть повиступати для друзів та родичів замість більшої аудиторії.

Як зробити дует на TikTok?

TikTok має функцію, що дозволяє двом юзерам, які не знаходяться поряд, створити дует. Обидва юзери повинні бути підписані один на одного, щоб могти створити дует. Один користувач створює та постить відео, а інший підписник може клікнути на іконку “…” у правому нижньому кутку відео й обрати „почати дует зараз!” Другий юзер потім може підспівувати першому на сусідньому екрані, або перемикаючи себе на першого юзера й навпаки.

Чи є можливість обмежити активність моєї дитини на TikTok?

Додатоково до заблокованих пошукових термінів, TikTok також пропонує функції „Онлайн-благополуччя”, які допомагають обмежити час, витрачений на додаток, і обмежити появу відео, що бувають недоречними. Аби ввімкнути ці функції, торкніться трьох точок у верхньому правому куті у профілі користувача. Потім оберіть “Онлайн-благополуччя” поруч із значком парасольки. Функції автоматично захищає чотиризначний код пропуску, тому діти не можуть їх вимкнути самостійно. Звідти, батьки можуть увімкнути режим „Керування екранного часу”, що обмежує користувачів до двох годин на день, проведених у додатку, і обмежений режим, який блокує певний контент. Майте на увазі, що режим обмеженого доступу ненадійний, і, навіть якщо фільтр увімкнено, діти, які використовують додаток самостійно, можуть зіткнутися з невідповідними їхному вікові відео.

Як я можу слідкувати за активністю моєї дитини на TikTok?

Окрім обмеженого режиму, можливості фільтрувати контент на TikTok немає, тому батькам рекомендовано моніторити обліковий запис дітей віком до 13 років. Батьки старших дітей, які є стійкішими щодо моніторингу, можуть запитати про їхніх улюблених відео-кріейторів і ознайомитися з їхніми відео (разом із вашою дитиною або без неї). Крім того, знайдіть час, щоб регулярно переглядати найпопулярніші пісні, відео та челенджі.

Що буде, якщо моя дитина стане популярною на TikTok?

 

Хоча найбезпечніше користуватися TikTok через приватний обліковий запис, соціальний характер додатка та швидкий успіх його зірок можуть змусити ваших діти просити зробити його публічним. Величезне бажання прославитися може заохотити дітей робити речі, які вони зазвичай би не робили для залучення більшої аудиторії. Вони також можуть розвинути залежність від “лайків” і віртуального схвалення. Заохочуйте та моделюйте безпечну поведінку, і переконайтеся, що встановлено обмеження щодо типу інформації, якою ділиться вашою дитиною.

Універсальна бізнес форма