Якщо у вас працює HomeKit, для цього треба щоб вдома в мережу була увімнена Apple TV чи HomePod, то розумна розетка може нанести невиправну користь — можна керувати гірляндами на балконі, вимикати бойлер коли він не потрібен. Знаю людину яка отримує пуш-повідомлення що пральна машина закінчила прання саме через спад споживання енергії на розумній розетці через яку включена пральна машина.

Отже спочатку я придбав дешевший варіант, розетку Koogeek. Відразу був не здивований якістю iOS-додатку — він виглядав не дуже якісно зробленим, а для під’єднання розетки до мого додатку Home чомусь вимагав реєстрації через e-mail на китайському сайті виробника. Дивно.

"розумна" розетка Koogeek

“розумна” розетка Koogeek

Пізніше під руку випадково потрапила розетка Eve від більш відомого та якісного виробника, Eve Energy.

Розумна розетка Eve

Дійсно розумна розетка Eve

І маю вам сказати, відчув на власному досвіді давнє прислів’я “Дешева рибка — погана юшка”. Для запуску розетки Eve не треба ніяких приватних даних, iOS-додаток виглядає на голову краще, інтеграція у розумний дім відбувається ідеально, оновлення прошивки для розетки також проходять рівно та передбачувано.

Дуже цікаве сталося з виходом iOS 15.0-15.01. Додаток Eve працює як слід, а от додаток Koogeek Home, через якій розетку було налаштовано при першому старті, вивалюється щоразу коли намагаєшся його запустити.

Відчуйте різницю, як то кажуть. Взагалі дешеві пристрої мають право на життя, звісно ж. Є сенс ставити такі на не критичні процеси, наприклад те саме автоматичне вмикання гірлянди на балконі або перед будинком. Та важливі елементи вашого розумного будинку все ж краще будувати на пристроях більш якісних виробників. Інша справа що ці якісні не дуже добре постачаються до України, складно знайти офіційні пристрої з гарантією. Але з часом їх стає все більше, тому спостерігаємо.

Універсальна бізнес форма

Tags: