Розбираємося які переваги обіцяє перехід у “національний” iTunes.

На численні прохання, публікуємо інструкцію переходу на Український акаунт iTunes.

Перш за все слід знати, що перенести на новий акаунт усі ваші покупки з попереднього не вийде. Крім того, переконайтеся, що на старому акаунті у вас не залишилося заборгованостей або навпаки – залишку на рахунку.

Якщо у вас залишився борг у російському iTunes Store, тоді ось простий спосіб вирішення цієї проблеми.

Якщо все нормально, і ви хочете перейти на український акаунт, тоді дотримуйтесь наведеної нижче інструкції.

Відкрийте iTunes і натисніть на кнопку iTunes Store

Тепер натисніть на кнопку з вашим Apple ID і виберіть пункт: “Учетная запись”.

itunes

У вікні, що з’явиться виберіть: “Изменить страну или регион”.

Далі зі списку вибираємо Україну і тиснемо: “Изменить”.

У вікні привітання натискаємо: “Продолжить”.

За бажанням уважно читаємо угоду користувача з Apple і підтверджуємо “Agree”.

Тепер вводимо особисту інформацію і дані кредитної картки (без цього, на жаль, не обійтися), тиснемо “Continue”.

Вітаємо, ви змінили свій російський акаунт на український!


Згідно з угодою користувача з Apple, користувач має право створювати акаунт тільки в своєму регіональному iTunes Store. Якщо вашої країни немає у списку, то ми вас вітаємо – ви пролітаєте.

Це, втім, нікого ніколи не зупиняло. Тисячі людей у нашій країні “сидять” на американських, британських, російських і ще бозна-яких акаунтах, і Apple навіть не думає відключати їх від свого сервісу. Усі задоволені.

Але буквально минулого тижня Apple додала Україну до переліку країн, які офіційно підтримуються iTunes, тому постає питання про те, чи варто переходити зі старого, “закордонного” акаунту, на рідний український.

itunes ukraine

Щиро кажучи, жодних особливих переваг у цьому поки немає. Ба більше – у деяких випадках перехід на український акаунт несе за собою низку незручностей.

Придбану в нашому iTunes Store музику, можна завантажити лише один раз: при повторному завантаженні вам доведеться знову заплатити за покупку. Тобто користувач з України платить саме за завантаження музики на свій пристрій, а не за її покупку як таку.

Більш того, музика в українському магазині коштує майже втричі дорожче, ніж у російському. Це пояснюється тим, що Apple ставить для України “західні” розцінки, а для Росії регіональні “східні”. Ну, хоч у чомусь ми Європа.

Однак, не все так погано. Наприклад на старті українського iTunes у ньому навіть не було розділу з фільмами. Нещодавно він з’явився і там гарний асортимент з відносно нормальними цінами. Є шанс, що з часом Apple перегляне свою політику щодо нашої країни, знизивши ціни на музику і прибравши безглузде обмеження на завантаження.

itunes ukraine

Також варто відзначити ось що. Наразі, музична індустрія в нашій країні працює так, що музиканту немає жодного сенсу підписуватися на великий лейбл на кшталт Universal і Sony. Їхні позиції і в розвиненому світі досить хиткі, а про нашу країну, з усенародним рівнем піратства, і говорити не доводиться.

Тому, виконавцю (особливо якщо він молодий, перспективний, але не дуже відомий) варто піти не до мейджор-лейблу, а звернутися в iTunes, який зараз є головним музичним дистриб’ютором на планеті, який до того ж знає локальні ринки.

Звідси велика ймовірність того, що з часом в українському iTunes Store з’являться гідні виконавці, музику яких не купити з інших акаунтів.

Те саме стосується і літератури. Видавнича справа в Україні знаходиться в стадії перманентної коми через законодавство, що лобіює інтереси російських компаній. Тому письменникам доводиться або працювати на чистому ентузіазмі, видаючи у нас, або видаватися в Росії, але українською мовою там не читають.

book

Для багатьох з них iTunes може стати чудовим способом “видавати” твори для української аудиторії рідною мовою. Можна припустити, що аудиторія такої літератури буде цілком свідомою, а тому не пошкодує грошей на електронну копію гарної книжки. Головне, щоб вони коштували дешевше своїх паперових версій.

Підсумовуючи все вищесказане, можна порадити переходити на український iTunes людям з високою національною самосвідомістю і шанувальникам українського мистецтва рідною мовою.

Для інших переїзд у “рідній” iTunes особливого сенсу поки не має.