Якщо ви придбали один з телефонів Apple кінця 2023 року, вам, напевно, цікаво дізнатися про новий порт на нижній панелі. Порт Lightning, який з’явився на iPhone 5 у 2012 році, нарешті був замінений на незапатентований стандарт USB-C, а це означає, що він сумісний з ширшим спектром кабелів, зарядних пристроїв та інших аксесуарів.

Але для чого конкретно можна використовувати новий порт USB-C? Яка швидкість заряджання та передачі даних? З якими іншими продуктами він сумісний і чи працює він краще з офіційними аксесуарами, сертифікованими Apple? У цій статті ми розповімо про можливості та обмеження USB-C в iPhone 15-ї серії.

 

Заряджання

 

Найчастіше порт USB-C вашого iPhone використовується для дротового заряджання, яке є швидшим та енергоефективнішим, ніж бездротове заряджання. MagSafe обмежений потужністю 15 Вт, тоді як зарядка за допомогою кабелю USB-C повинна досягати 20 Вт або більше (залежно від моделі вашого iPhone та інших вузьких місць).

Вам знадобиться кабель USB-C і сумісний адаптер живлення. (iPhone 15-ї серії постачаються з кабелем з USB-C на обох кінцях, але без адаптера живлення. Його потрібно придбати додатково). Нові iPhone здатні до швидкого заряджання – або того, що Apple називає швидким заряджанням, оскільки не існує загальноприйнятого стандарту, що означає це поняття, – але вам знадобиться адаптер живлення потужністю 20 Вт або вище. Якщо ви зможете його встановити, Apple стверджує, що iPhone 15 і 15 Pro заряджатимуться до 50 відсотків ємності за 30 хвилин, а iPhone 15 Plus і 15 Pro Max – за 35 хвилин.

Насправді, тестування Macworld (з використанням комплектного кабелю та потужного 67-ватного адаптера живлення для MacBook) свідчить про те, що Apple дещо скромно ставиться до обмеження швидкості заряджання: наш зразок iPhone 15 Plus досяг 64 відсотків заряду через зазначені 35 хвилин. Повна зарядка з нуля зайняла 92 хвилини.

Зворотне заряджання

 

Це нова функція для лінійки iPhone: телефони 15-ї серії можуть самі заряджати інші, менші за розміром, пристрої. Підключіть iPhone 15 до Apple Watch, кейса AirPods або іншого сумісного пристрою, і заряд потече в зворотному напрямку.

Для цієї функції вам, швидше за все, не знадобиться купувати додаткові кабелі. Поточні та останні моделі Apple Watch постачаються із зарядними шайбами, які мають USB-C на іншому кінці, і ви можете легко заряджати AirPods за допомогою USB-C до USB-C або USB-C до Lightning, залежно від того, який у вас кейс.

З технічної точки зору, зворотна зарядка відбувається повільніше, ніж звичайна. Apple каже, що вам знадобиться невеликий пристрій, який підтримує технологію USB Power Delivery потужністю до 4,5 Вт. Але з такими пристроями навіть відносно невелика передача заряду може мати вирішальне значення. Під час тестування ми виявили, що всього 15 хвилин зворотного заряджання достатньо, щоб підняти рівень заряду Apple Watch Series 8 з 53% до 68%, а підключеного iPhone 15 Plus – зі 100% до 97%. Ви отримуєте приблизно один пункт за хвилину, тоді як втрати на стороні iPhone пропорційно набагато менші.

Підключення до iPad, Mac або ПК

 

Передача даних, як і заряджання, відбувається швидше, якщо ви використовуєте кабель. AirDrop може бути зручнішим, але для пакетної передачі фотографій і відео з iPhone на Mac, наприклад, ми радимо підключати їх до комп’ютера. Більшість сучасних комп’ютерів Mac і всі сучасні iPad мають принаймні один порт USB-C, тому ви можете підключити iPhone за допомогою кабелю USB-C з комплекту поставки.

Швидкість передачі даних залежить від того, чи доплачували ви за модель Pro. iPhone 15 і 15 Plus підтримують стандарт USB 2, який має теоретичну межу 480 Мбіт/с. Моделі 15 Pro і 15 Pro Max підтримують USB 3 і, за умови використання USB 3 сумісного кабелю, можуть передавати дані зі швидкістю до 10 Гбіт/с. (Кабель, що постачається компанією Apple, забезпечує максимальну швидкість 480 Мбіт/с).

Додатковим бонусом є те, що ваш iPhone заряджатиметься під час підключення до одного з цих великих пристроїв.

Підключення до зовнішнього накопичувача

 

Подібно до передачі файлів на iPad або Mac, iPhone 15 також може підключатися до зовнішніх накопичувачів. Насправді, якщо у вас iPhone 15 Pro на 128 ГБ, вам доведеться записувати безпосередньо на зовнішній накопичувач, щоб записувати відео у форматі 4K ProRes, які займають багато гігабайт. Більш високі конфігурації не мають цього обмеження і можуть зберігати відео у форматі ProRes безпосередньо на пристрій.

Підключення до дисплеїв і телевізорів

 

Стандарт USB-C значно спрощує підключення iPhone до телевізора, монітора або іншого дисплея та перегляд фотографій і відео на великому екрані. Але це не обов’язково так само просто, як під’єднання кабелю.

Якщо це дисплей з інтерфейсом USB-C, звичайно, ви можете використовувати стандартний кабель USB-C для підключення iPhone до дисплея. (Apple заявляє, що iPhone 15-ї серії використовують DisplayPort для підтримки роздільної здатності до 4K і 60 Гц на сумісних дисплеях). Дисплей USB-C також може заряджати підключений iPhone, але це залежить від моделі.

Якщо дисплей або телевізор має інтерфейс HDMI, вам знадобиться адаптер або кабель USB-C до HDMI. Якщо ваш кабель/перехідник підтримує HDMI 2.0, iPhone зможе виводити відео з роздільною здатністю 4K і частотою 60 Гц.

У будь-якому випадку, при підключенні до зовнішнього дисплея iPhone за замовчуванням буде показувати те, що знаходиться на його власному екрані. Виняток становлять програми, які мають режим “другого екрану”, але такі програми набагато частіше зустрічаються на iPad.

Підключення до аудіопристроїв

 

До iPhone 15 можна під’єднати широкий спектр аудіопристроїв, сумісних з USB-C, як вхідних (наприклад, мікрофони), так і вихідних (наприклад, динаміки або навушники). Для деяких аудіопристроїв може знадобитися перехідник з USB-C на 3,5-мм.

Підключення до інших пристроїв

 

Стандарт USB-C є напрочуд поширеним, і ви можете бути здивовані асортиментом аксесуарів, які тепер можна підключати до вашого iPhone 15 без необхідності купувати сертифіковані Apple версії. Сюди входять зовнішні акумуляторні батареї, SD-адаптери і, відповідно, SD-карти, адаптери Ethernet і навіть автомобілі (хоча вони все ще повинні бути сумісними з CarPlay). У всіх цих випадках майте на увазі, що передача даних, якщо це можливо, буде швидшою, якщо ви використовуєте iPhone 15 Pro або Pro Max і кабель/перехідник/аксесуар, що підтримує USB 3.0.

Оригінал статті на сайті www.macworld.com

 

Універсальна бізнес форма