Протягом презентації на Всесвітній онлайн-конференції розробників Apple розповіли про цілий набір суттєвих, навіть інноваційних оновлень для watchOS 7, серед яких є довгоочікувані апгрейди: відстеження сну, поліпшені налаштування заставки циферблату; інші функції: визначення напрямку під час велосипедної їзди, переклад за допомогою Siri; а також декілька неочікуваних сюрпризів: танці як спортивна вправа та контроль миття рук, що дуже доречно в епоху коронавірусу.

Звісно, watchOS 7 зосереджується на фізичному здоров’ї, бо воно вже тривалий час є центром уваги Apple Watch. Саме тому частину презентації Apple, присвячену watchOS, відзняли у стильному спортзалі компанії.

Налаштування циферблату й функція поширення

Прихильники Apple Watch вже давно говорили про те, що варіантів заставок циферблату досить мало і у користувачів немає можливості створити дизайн для нього власноруч. І хоча watchOS 7 досі не дозволяє повністю стороннього втручання, ситуація з цим стала значно легшою.

Наприклад, тепер на одному циферблаті може відображатися більше одного ускладнення. Apple навела приклади: тема Glow Baby може показувати декілька ускладнень, які допомагають батькам контролювати дитяче годування з пляшки, грудне годування, зціджування молока та години сну. Dawn Patrol натомість здатний показувати серферу висоту припливу, швидкість вітру й температуру води в потрібному місці.

Також відтепер можна поширювати налаштування всіма до цього вже відомими методами. Якщо вам порекомендували якийсь циферблат, але на пристрої немає всіх актуальних для нього додатків, то вам порадять їх завантажити.

Apple продемонструвала свого дизайнера циферблатів, зробила його зовнішньо привабливішим і показала декілька нових заставок. Серед них є Фотозаставка, яка тепер містить кольорові фільтри, заставка X-large з опцією додати одне насичене ускладнення, а також варіант Chronograph Pro з тахометром для вимірювання шівидкості по відношенню до певної подоланої дистанції.

Новими ускладненнями від Apple є Дистанційне управління камерою, Сон та Ярлики.

Відстеження сну

Відстеження сну роками вже здавалося давно доступним з огляду на величезну кількість сторонніх додатків, і на нього (дарма) чекали від watchOS 6. Apple стверджує, що це їхня найбільш очікувана функція. Що ж, вона нарешті з’явилася!

Під відстеженням сну мають на увазі контроль „мікрорухів” за допомогою акселерометра Apple Watch, тож фіксує, коли й скільки ви спите щоночі. Вранці можна переглянути візуалізацію тієї ночі, враховуючи періоди сну й неспання. Діаграма додатково показує основні характеристики сну протягом тижня.

Крім того, Apple Watch готує вас до здорового сну. Режим Згортання можна налаштувати на iPhone і містить розслаблювальну домашню заставку й звуковий фон, а потім вмикає на додаток з медитацією разом із статусом „не турбувати”. Щойно ви задрімаєте, Apple Watch обирає режим сну, притлумлює екран і демонструє лише тьмяну заставку з часом, якщо натиснути на нього.

З огляду на конфіденційність Apple запевняє, що дані про сон зашифровані на пристрої або в iCloud із синхронізацією, тому завжди знаходяться під контролем користувача. Не хочеться, щоб монстри під ліжком знали, що ви прикидаєтеся!

Здоров’я й фітнес

„Тренування” є одним із найвідоміших додатків Apple Watch, тож Apple  постійно підігріває зацікавленість у ньому. Цьогорічний випуск не вик й представляє користувачам нові чотири тренувальні програми: „Основне тренування”, „Танці”, „Функційне силове тренування” й „Охолодження”.

Танці, напевно, найбільш цікава програма, бо пропонує кілька танцювальних стилів: болівуд, спортивні танці, хіп-хоп і латинські танці. Годинник моніторить кожний режим за допомогою сенсора серцебиття, акселерометра й використовує гіроскоп для того, щоб визначити рухи нижньої частини тіла й рук, які притаманні конкретному танцювальному стилю. Тож, всі до мамбо!

Apple також зробив кілька правок до додатку „Активність” (той, що показує три концентричні кола активності), і тепер він називається „Фітнес”. Він надає таблицю даних, де в одній вкладці висвітлює денну активність, тренування, нагороди й найпопулярніші активності, а в іншій колективне навантаження включно зі спільними активностями й змаганнями.

Додатку „Здоров’я” теж отримав свою порцію уваги, хоч і суто з професійно медицинської точки зору. Нові мобільні метрики містять низькоінтенсивне кардіотренування, швидкість ходи, підйому і спуску зі сходів, дистанцію шестихвилинної прогулянки, довжина кроку й асиметрію. Зазвичай ці метрики досліджують в лабораторії, але відтепер їх зможе вимірювати Apple Watch та iPhone і використовувати для розвитку медичних додатків. На жаль, нічого не було зазначено щодо визначення рівня кисню в крові, хоча це було б корисно для виявлення інфекцій COVID-19. Утім, ця функція ще очікує на схвалення УПМ (Управління продовольства і медикаментів)

Автоматичний контроль миття рук

Ми давно знаємо, що ретельне миття рук протягом не менше 20 секунд знищує небезпечні бактерії й віруси. Протягом пандемії COVID-19 воно стало ще важливішим, і Apple Watch готовий допомогти.

Для функції, яку Apple називає „унікальною інновацією для пристрою”, watchOS 7 використовує датчики руху й мікрофон вкупі з можливістю ідентифікувати основні ознаки миття рук. Активується двадцятисекундний відлік зі звуком і вібрацією, і якщо юзер зарано зупиняється, Apple Watch нагадує продовжувати.

Також, ви можете налаштувати watchOS 7 нагадування про те, що треба мити руки, коли прийшли додому.

На iPhone додаток „Здоров’я” показує частоту й продовжуваність кожного миття рук разом із інформацією про важливість миття рук для здоров’я. Звуки, які застосовано для контролю процесу, не записуються й не зберігаються в додатку „Здоров’я” чи на Apple Watch, тож не хвилюйтеся – ніхто не почує, як ви в цей час наспівуєте собі під ніс!

Слух

Слух є наступною ключовою метрикою для користувачів iPhone та Apple Watch. watchOS 6 засвідчив введення додатку „Шум”, який визначав рівні загального шуму та продовжуваність його впливу, що допомагало захистити чутливі вушні структури.

watchOS 7 розширює його функцію під назвою „сповіщення щодо гучності аудіо в навушниках”. Вона висвітлює рівень гучності навушників, на якому ви слухаєте музику й подкасти, і який показник може зашкодити слуху. Коли загальний об’єм прослуховувань вичерпує безпечний ліміт, Apple Watch попереджає про це.

Нова функція доступна на iPhone або iPod touch. Ви можете щотижня звірятися з додатком „Здоров’я” щодо даних про час прослуховування на високому рівні шумів. І знову Apple запевняє, що жодні аудіо не записуються чи зберігаються на Apple Watch чи в додатку.

Напрямок велосипеда

В оновленої версії Мап на інших пристроях Apple з’явився родич, за допомогою якого watchOS 7 дозволяє використовувати масштабні й зрозумілі підказки й таким чином планувати й втілювати велосипедні прогулянки. Ви отримуватимете інформацію про те, де необхідно пройти пішки, знайти сходи й зекономити час, які маршрути містять пагорби, де знайти велосипедні магазини і як найшвидше дістатися до пункту призначення найкоротшою дорогою.

Для завзятих велосипедистів це дуже крута функція. Втім, найважчим завданням буде одночасно їхати й взаємодіяти з годинником, тож цікаво, наскільки добре Apple впорався з цією проблемою.

Поліпшення Siri

Славнозвісний Всесвітній комунікатор зі Стар Треку все ще залишається науково-фантастичною мрією, але з новим watchOS 7 Apple Watch став до неї трохи ближче. Тепер можна отримувати озвучений переклад від Siri багатьма мовами, для цього треба підняти руку й запитати, наприклад „Як буде японською „привіт”?” Помічник надає аудіопереклад, на який можна клікнути й прослухати, а також демонструє його текстом.

Siri тепер може оголошувати вхідні повідомлення.

Гідний апгрейд?

Вдосконаливши усі незручності перших версій watchOS, Apple зосередився на покращенні функцій, які стали можливими завдяки датчикам Apple Watch та його тісного контакту з тілом. watchOS 7 продовжує цей тренд і отримує набір нових (хоч і не унікальних) функцій, завдяки яким Apple Watch стає ще більш корисним аксесуаром.

Універсальна бізнес форма