Фільтруємо web-контент за допомоги MDM-рішення. У сьогоднішньому віці діти та підлітки мають доступ до Інтернету та всього, що він може запропонувати в будь-який час — від знань, які допомагають їм вчитися та розвивати важливі навички до небезпечних веб-сайтів і загроз їхній приватності та безпеці.

iPad у школі

iPad у школі

Оскільки сьогодні технологія йде пліч-о-пліч із освітою, школи повинні впоратися з цим важливим завданням — навчити дітей і підлітків використовувати Інтернет найкращим чином для цілей навчання, а також уникати небезпечних веб-сайтів.

Крім того, використання пристроїв Apple, таких як Apple TV, iPad і Mac у школах, може відволікати студентів від самого уроку, лекцій і всього досвіду навчання, якщо пристрої не керовані належним чином та не інтегровані, враховуючи цілі навчання та можливості технологій.

Ось чому так важливо керувати тим, до чого учні та студенти можуть мати доступ в Інтернеті, коли вони знаходяться в школі. У цій статті ми розглянемо, як ви можете вирішити цю проблему за допомогою ефективних інструментів управління рішеннями для мобільних пристроїв (MDM), таких як профіль керування веб-фільтрами, проксі-сервер і брандмауер. Ці інструменти можуть бути корисними для вивчення досвіду, допомагаючи студентам утримувати увагу і більше брати участь у уроці або лекції, та взагалі у навчальному процесі.

Як можна фільтрувати веб-вміст за допомогою рішення MDM

Фільтрація веб-контенту має важливе значення для захисту учнів та розуміння того, що вони зосереджені на уроках. Ви можете виконати цей процес через пристрої вашої школи, блокуючи різні типи невідповідного вмісту, який не підходить або може бути небезпечним для підлітків і студентів. Це успішно робиться за допомоги інструментів, до яких ви маєте доступ, або за допомогою рішення MDM чи інших програм.

Одним з інструментів, які можна безперечно використовувати для фільтрації вмісту з Інтернету, є профіль керування веб-фільтрами, доступний на рішеннях для керування мобільними пристроями(MDM). Це інструмент який доступний у складі рішення Mosyle Manager MDM, призначений тільки для шкіл — є дуже важливим інструментом для правильного фільтрування веб-вмісту.

Ця функція дозволяє дистанційно керувати доменами веб-сайтів, які можуть мати доступ до певних класів, курсів та/або конкретних учнів, або спільних iPad. Налаштування можна зробити шляхом створення двох різних профілів керування веб-фільтрами: “Дозволені домени” і “Заблоковані домени”. Ще раз — можна призначати фільтри на певні уроки, класи чи пристрої.

А як щодо використання проксі? Сам проксі виступає як свого роду «людина-у-середині» для запитів, що надходять з Інтернету. Проксі також додає більше конфіденційності та захищає підключення до школи. Однак це може вплинути на розгортання самого пристрою. Наприклад, чим більш просунутим і складним є проксі, тим складніше буде налаштувати автентифікацію WiFi на iPad.

Брандмауер — це ще один інструмент, який регулярно використовується. Сам брандмауер може блокувати певні сайти на пристроях, подібних до профілю керування веб-фільтрами, доступним для рішення MDM. Це дуже добре, якщо ви хочете застосувати ті ж самі обмеження до всіх пристроїв, які підключені до мережі. Тобто однакові налаштуватння геть для всіх учнів та вчителів.

Однак Брандмауер може блокувати домени — наприклад, новини або навіть соціальні медіа, які можуть бути інтегровані в уроки педагогами для того, щоб розвивати важливі навички. Оскільки вони застосовуються до мережевого підключення, вони не мають доступу до цих веб-сайтів. Але за допомогою веб-фільтру, доступного в MDM, ви можете дозволити доступ до цього веб-сайту для певних курсів і заблокувати їх для інших студентів.

Крім того, існує ймовірність того, що брандмауер і проксі-сервер будуть блокувати з’єднання між пристроями і самим MDM. Тому дуже важливо, щоб конфігурація мережі була налаштована належним чином. Використовуючи Mosyle Manager, ми рекомендуємо при обмеженні доменів дозволити доступ таким доменам, щоб Mosyle працював належним чином:

Wildcard: * .mosyle.com
Можна також налаштувати за допомогою FQDN:
146.20.52.101 – lbmanager.mosyle.com
104.239.226.174 – lbmdm.mosyle.com
104.130.239.58
104.130.29.79
104.130.29.230

Поєднуємо можливості MDM, щоб захистити ваших учнів ще більше

Поєднання цих інструментів і гарне рішення MDM дозволить забезпечити умови, коли учні зможуть продовжувати вивчати пристрої Apple, з якими вони знайомі, при цьому блокуючи доступ до будь-яких поганих сайтів або невідповідної інформації. Впевненість у тому що студенти захищені від будь-якої шкідливої інформації є абсолютно необхідною для продовження зростання, забезпечення допомоги освітньому середовищу.

Якщо ви вже використовуєте Mosyle Manager, є функція, яку ми хотіли б порекомендувати, щоб ви могли почати використовувати, яка називається Study Sites. Навчальні сайти дозволять вчителям налаштувати доступ до певних веб-сайтів на основі уроків. Коли ця функція ввімкнена, вона дозволить лише призначеним учням та їх пристроям Apple отримати доступ до веб-сайтів, перелічених у цій функції. Цю функцію можна застосувати за допомогою Mosyle Class Manager.

Ці інструменти потужне MDM-рішення дозволять адміністратору бути впевненими, що студенти зосереджені під час занять, уроків і лекцій. Блокуючи та захищаючи учнів від певних сайтів ми можемо продовжувати зосереджуватися на покращенні загального досвіду навчання.

Маєте запитання стосовно використання технологій MDM для освіти? Телефонуйте у відділ технічної підтримки iLand за номером (044)3230748.

Універсальна бізнес форма