Широкоекранний iPod для музики та відео, революційний мобільний телефон і проривний комунікативний інтернет-пристрій, який незабаром стане також нашим ліхтариком, гаманцем, паспортом, вимикачем світла і об’єктивом, який допомагає схоплювати і зберігати цінні спогади день за днем.

Apple змінив світ у 2007 році, коли Стів Джобс представив оригінальний iPhone. Для деяких з команди 9to5Mac айфон став знайомством з Apple і пристроєм, на якому вони виросли. Для інших – новою ерою для компанії, ерою мобільних комп’ютерів. Але для всіх нас iPhone став девайсом, який впливав на життя у багатьох відношеннях. Команда 9to5Mac згадує свої перші айфони і те, як сильно змінився цей пристрій.

Грег Барбоса

Мій перший iPhone з’явився після того, як мій класичний айпод вийшов з ладу, і я все сильніше прагнув придбати компактну камеру. Грошей у мене вистачало лише на один пристрій, не на обидва, тому я в кінцевому підсумку перескочив одразу на iPhone 3GS. Додаток iPod на iOS мав найкращий музичний плеєр UI, а камера була досить хороша, щоб я міг з її допомогою вчитися фотографії. Він також став першим комп’ютерним пристроєм, який справді допоміг мені здійснити стрибок уперед у продуктивності. Я буквально знайшов себе, використовуючи нотатки та календар майже щодня, і це допомогло внести організаційну розсудливість у мої шкільні роки.

Я почав стежити за кожним випуском продуктів Apple тільки для того, щоб дізнатися, що зробила ця захоплююча компанія. Незабаром після купівлі iPhone 3GS я зрозумів, що Apple – наступна компанія, на яку я хотів би працювати. Я зміг отримати роботу в місцевому Apple Store, де провів наступні чотири роки, вивчаючі усі тонкощі роздрібного бізнесу.

Джефф Бенджамін

iPhone був першим пристроєм, який дійсно змусив мене цінувати комп’ютери та їхній потенціал. Це був перший пристрій після оригінального NES, яким я був абсолютно захоплений з першого ж використання. Айфон змінив моє життя в ті чисельні способи, що він змінив життя всіх інших. Це фактор зручності: мати комп’ютер в кишені, куди б ви не пішли.

Але що справді найбільш визначне для мене – це те, що  iPhone відкрив мені ворота в світ Apple. До цього я був сертифікованим Apple-хейтером і фанатом Microsoft. Айфон допоміг мені зрозуміти, що залізо може бути бездоганним, а програмне забезпечення може бути вдумливим, простим у використанні, потужним і корисним.

З того часу я використовував виключно Маки, і моя любов до Mac підживлює моє задоволення від інших інтересів: відеомонтажу, фотографії, дизайну, писання та музики. Так що для мене iPhone був воротами в світ Apple, що, в свою чергу, допомогло мені краще усвідомити свою любов до мистецтва.

Зак Холл

Мені ледь виповнилося 16 років, коли Стів Джобс представив оригінальний iPhone на MacWorld в 2007 році. Я не випускав його з поля зору – як моя донька не випускатиме iPhone 8. Але після 10 років видається просто неймовірним те, який потужний вплив він на мене справив.

Моїм першим продуктом Apple був iPod Nano, який мені подарували. Перші мої три мобільні телефони працювали на Windows Mobile та Android (з темами, що виглядали як на айфонах), і лише потім я купив свій перший iPhone.

Один з найперших знімків Зака Холла на айфон

Білосніжний, мов єдиноріг, iPhone 4 я купив 4 травня 2011 року. Я витратив занадто багато грошей на депозит AT&T, але заклав початок своїй бібліотеці з 16 483 фотографій і 1375 відео. На той час камера дуже вражала (оригінальний iPhone не міг знімати відео і мав тільки 2-мегапіксельну камеру), і ставала лише кращою.

Я не знаю, яким буде найближче десятиліття для iPhone, але він все ще є моєю основною камерою і з ним пов’язані (і спарені) мої Apple Watch, без яких я (уже) не можу відпочивати та працювати.

Джордан Кхан

Першим у мене з’явився iPhone 3G. Це була перша міжнародна модель після оригінального запуску iPhone в США за рік до того – отже, перша яку я зміг придбати в Канаді. Я терпляче чекав і стежив за розвитком оригінального iPhone уже як завзятий користувач iPod і Mac. Ми з братом роками із задоволенням спостерігали знамениті ключові виступи Стіва Джобса – задовго до того, як це стало моєю роботою.

Я вирішив випробувати власну вдачу у день релізу iPhone 3G, дочекавшися, поки моя робота на півдня закінчиться, і обійшовши три чи чотири магазини, аж поки не знайшов останній примірник айфона, що ще залишався у продажу. Це було в 2008 році, мені було 18 років, і пристрасть до розвитку екосистеми додатків і розблокування iOS-пристроїв для відкриття повного доступу до файлової системи девайсів підживили мою любов до комп’ютерів і надихають мене знову і знову про них писати.

Айфон буквально змінив хід мого життя та кар’єри в той час, коли в мене було не так багато напрямків до розвитку. Кілька коротких років і купа повідомлень у блозі – і мене запросили на 9to5Mac, де я тепер пишу про Apple, iPhone і способи, в які пристрої міняють світ протягом понад 5 років.

Далі буде