Компанія Apple значно покращила використання не тільки Bluetooth-миші, а й звичайної дротової теж.

Коли Apple представила iPadOS 13.4, стало набагато легше підключати мишку до до iPad, ніж за часів випуску iPadOS 13, і загалом процес використання також поліпшився. Нарешті можна під’єднати власну еплівську Magic Mouse 2, не шукаючи цю функцію далеко в розділі Налаштувань, і не хвилюватися, що ви залишитеся без технічної підтримки після чергового оновлення iPadOS. У цій статті ми розкажемо, що вам потрібно знати.

iPad Pro мишка

iPad Pro + дротова мишка

Як під’єднати Bluetooth-мишу до iPad або iPhone

Найлегший спосіб використовувати мишку з iPad – з’єднати її з Bluetooth. Підійде будь-яка стара миша з таким типом зв’язку. До появи iPadOS 13.4 треба було шукати відповідну мишу в меню Доступності (Accessibility), але зараз усе це можна зробити зі звичайного інтерфейса Bluetooth. По-перше, перевірте, чи необхідна Bluetooth-миша не з’єднана з будь-якими іншими Mac чи ПК. Увійдіть у меню Налаштувань на Мас, натисніть Bluetooth, а потім за допомогою правого кліку мишкою оберіть опцію „Видалити”, і пристрій буде від’єнано.

Щоб підключити мишу до iPad, увімкніть Bluetooth і активуйте парний режим.

1. Відкрийте меню Налаштувань.
2. Натисніть на Bluetooth.
3. Якщо його ввімкнено, то кнопка зверху буде зеленого кольору.
4. Активуйте парний режим. Якщо Magic Mouse 2 не під’єднується, то просто вимкніть і ввімкніть її ще раз, щоб вона з’явилася в пошуку.
5. Ви побачите назву мишки в меню Bluetooth у розділі „Інші пристрої”.
6. Натисніть на неї.
7. Вам може надійти „Запит на створення пари Bluetooth”. Натисніть „Створити пару”.

Мишка одразу має запрацювати, і на екрані з’явиться новий курсор. Також є опція налаштувати роботу мишки згідно ваших потреб за адресою Налаштування — Загальні — Сенсорна панель і миша. У цьому розділі можна змінити швидкість тачпаду й обрати, з якого боку миші буде функція „правого кліку”, а також вимкнути „Природну прокрутку”, яка, по правді, ніколи не видавалася дуже природньою.

Як під’єднати дротову мишу до iPad

Є варіант використовувати дротову мишу з iPad, але налаштувати її зовсім не так зручно, як з Bluetooth. По-перше, буде важко підключити щось, окрім звичайної оптичної миші, до будь-чого нижчого за iPad Pro, і ви, швидше за все, отримаєте повідомлення, вказане вище. По друге, вам потрібно буде придбати перехідник USB-A Lightning (29 з fave.co/3bNsbww), перш ніж підключити більшість стандартних дротових мишей до iPhone, а також до давніших моделей iPad. Якщо у вас iPad 2018 Pro, вам знадобиться ключ USB-A до USB-C (17 з fave.co/3hfYsh2). Як тільки прикріпили ключ до миші, то зможете одразу підключити її та працювати – принаймні, якщо ви використовуєте iPad Pro.

На слабшій моделі iPad вам надійде попередження, як на зображенні, тільки якщо у вас не допотопна мишка типу HP N18ROU. Це була єдина модель під рукою, яка згодилася для роботи на останньому iPad mini. Як і з Bluetooth-мишею можна змінити швидкість панелі, розміщення „правого кліку”, і вимкнути „Природну прокрутку” за адресою Налаштування — Загальні — Сенсорна панель і миша.

Як під’єднати дротову мишу до iPhone

У цьому випадку так само доведеться використовувати досить незручний метод з’єднання, що й на моделях до iOS 13.4, якщо вам треба підключити її до iPhone. Вам точно знадобиться перехідник USB-A Lightning для будь-якого iPhone, сумісного з системою iOS 13, і згідно з нашими тестуваннями різних мишок, нормально працюватиме лише найтиповіша – навіть з такою машиною, як iPhone 11 Pro. Як тільки ви підключите перехідник та мишу до iPhone, зробіть наступне:

1. Відкрийте меню Налаштувань.
2. Гортайте вниз до розділу Доступність та натисніть на нього.
3. Оберіть розділ Touch.
4. У наступному меню зверху з’явиться варіант AssistiveTouch, яке, швидше за все, буде вимкненим. Натисніть на нього.
5. З’явиться ще одне меню. Увімкніть AssistiveTouch за допомогою верхньої кнопки – вона має стати зеленою.

Після цього ваша дротова миша повинна запрацювати, якщо вона досить проста й уникне попередження, яке ми бачили в розділі з iPad. Знову ж таки можна змінити швидкість панелі, розміщення „правого кліку” і вимкнути „природну прокрутку” за адресою Налаштування — Загальні — Сенсорна панель і миша.

Оскільки AssistiveTouch тепер увімкнено, з’явиться кругле вікно з меню, яке залишається на всіх екранах і містить ярлики для функцій, як-от Центр керування або Siri. Щоб приховати його, перейдіть за адресою Налаштування — Доступність — Touch — AssistiveTouch, а потім вимкніть опцію „Завжди показувати меню”. Навіть після цього меню залишиться видимим, якщо від’єднати мишу. Щоб прибрати його, доведеться вимкнути AssistiveTouch, повторивши перераховані вище кроки.

Універсальна бізнес форма

Tags: