Кількість чуток про нові смартфони від компанії Apple невгамовно збільшується.

Вже традиційно у вересні компанія зі штаб-квартирою у Купертіно, презентує новий iPhone, і послідовно щороку навколо його появи виникають здогадки, прогнози і плітки. Все це протікає у пресу за декілька місяців до фактичного випуску смартфону. Деякі з чуток підтверджуються, інші залишають нас розчарованими.

Варіант зовнішнього вигляду iPhone 7

Маємо попередити: з пліток і складається ця стаття, але навмисно. У ній ми об’єднали найбільш резонансні повідомленнями у змі і найпопулярніші чутки про iPhone 7 і iPhone 7 Plus, отже ви можете згодом порівняти, що вони нам принесли.

Дата релізу

Перепрошуємо, але те, що iPhone 7 і iPhone 7 Plus з’являться вже у вересні — чутка. Компанія Apple нічого не оголошувала і не підтверджувала. Можемо тільки здогадуватись.

Як правило, Apple знайомить з новим iPhone незадовго після Берлінської міжнародної радіовиставки (IFA). Цього року виставка пройде з 2-го по 7 вересня 2016 року. До речі, Apple ніколи не відвідувала шоу і не використовувала його в якості стартової платформи.

Смартфони iPhone 6S і iPhone 6S Plus були презентовані 9 вересня – в останній день IFA 2015. Якщо Apple буде послідовною, то середу 7 вересня нам варто позначити у своєму органайзері.

Дизайн

Щодо вигляду нових Айфонів розмов значно більше. Що два роки дизайн смартфонів змінюється, якщо 2015-й був роком S, можливо ми побачимо більші відмінності у дизайні iPhone 7 та iPhone 7 Plus від iPhone 6S та iPhone 6S Plus. Однак, це лише припущення.

Раніше чутки стверджували, що iPhone 7 буде тоншим, ніж його попередники, але деякі зображення, опубліковані китайський сайтом MyDrivers, свідчать про зворотнє. На них зображений Айфон 7 7,2 мм завтовшки і Айфон 7 Плюс – 7,3 мм, що не значно відрізняється від попередників. Також на сайті були зображення iPhone 7 Pro – третього загадкового пристрою, який може з’явитись пізніше вересня.

Можливий дизайн лінійки iPhone 7

Раніше повідомлялось, що Apple у новому смартфоні позбавиться міні-джека. Вірогідно, 3,5 мм простір від роз’єму заповнять додатковим адаптером, який дозволить поточним навушникам працювати з новим пристроєм, або ж простір може бути заповнений додатковим динаміком. Велика кількість джерел радять прощатись з міні-джеком і висловлюють свої припущення щодо альтернатив йому.

Міні-джека, скоріш за все, не буде

Корпус у iPhone 7 відрізнятиметься від того, який є у iPhone 6S, що виготовлений з алюмінію 7000 серії (сплаву алюмінію та цинку). Йому прогнозують водостійкість і пилозахисні властивості. Хоча Apple випускав Айфони з неметалевим корпусом, проте радикальна зміна матеріалу малоймовірною. Побачимо.

Є повідомлення, що кнопка Home у класичному вигляді попрощається з нами і перейде у Touch ID вже на дисплеї. Також є ідея, що домашня кнопка матиме вигляд ємнісної сенсорної кнопки, яка буде розташована на одному рівні з поверхнею телефону. Можливо, Home нададуть технологію Force Touch.

Сенсорна кнопка Home

Плітки щодо дизайну пристрою витікають, як правило, із зображень з мережі. Сайт MacRumors показав вигляд задньої частини нібито очікуваного iPhone. На них антенні смуги перемістилися до верхнього і нижнього країв, що робить зовнішній вигляд пристрою більш обтічним. Отвір камери виступає не занадто. Пам’ятаємо, що ці зображення можуть легко бути фальшивкою.

Згідно інших чуток, iPhone 7 Plus з’явиться з подвійною камерою і зі смарт-роз’ємом, останній з яких знаходиться на IPad Pro.

Дисплей

Смартфони iPhone 6S і iPhone 6S Plus з’явились із новою технологією, яку назвали 3D Touch. Цілком розраховуємо побачити цю технологію в iPhone 7. Ймовірно, у новому смартфоні це може перерости у Multi-Force Touch, що реагує на дві і більше точок дотику.

Щодо розміру смартфона: сьогодні iPhone 6S має діагональ 4,7-дюймів (11,938 см), iPhone 6S Plus хизується 5,5-дюймовим (13,97 см) дисплеєм. Очевидно, такі розміри збережуться, дисплей більший за 5,5 дюймів видається малоймовірним навіть тим, хто поширює плітки.

Apple може застосувати роздільну здатність екрану, яка була ексклюзивною для iPhone 6 Plus і 6S Plus (401 пікселів на дюйм), і для всіх моделей в наступному поколінні.

Технології створення дисплею чутки називають такі: новий 2K AMOLED Force Touch, абсолютно плоский LSD дисплей та OLED дисплей. З останнім, органічним світлодіодним дисплеєм, найцікавіше. Деякі сайти стверджують, що Samsung витрачає $ 6,8 млрд цього року на OLED виробництво для поставок Apple. Нагадаємо, що Apple вже використовує OLED-дисплеї в своїх моделях Apple Watch. Технологія забезпечує більший коефіцієнт контрастності при використанні меншої кількості енергії, ніж LCD.

Серед пліток згадаємо ідею про 3D дисплей, а також “від краю до краю” (edge-to-edge) дисплей.

Камера

Apple нещодавно придбала компанію під назвою LinX, яка виготовляє 3D камери, які покликані відповідати дзеркальним камерам з точки зору продуктивності, незважаючи на їх розмір. Очевидно, ці камери мають таку роздільну здатність, яка робить їх корисними для розпізнавання особи, 3D сканування, ре-фокусування після зйомки.

Поширюються чутки про дивовижну конструкцію подвійного об’єктива. Говорять, що Айфон 7 матиме 12-мегапіксельний об’єктив і 12-мегапіксельний телеоб’єктив водночас. Якщо їх виготовлятиме LinX, технологія повинна дозволити камері розумно відчути глибину, яка була б ідеальна для 3D-сканування або смарт-доповненої реальності. Проте, більшість джерел прогнозують подвійну камеру саме для iPhone 7 Pro, а iPhone 7 – більш “традиційну” камеру.

Подвійна камера у iPhone 7?

Не забуваймо, що все це — лише чутки, їм важко довіряти.

Залізо

Дещо можна передбачити: з кожним новим Айфоном приходить новий процесор. Зараз всередині iPhone 6S, iPhone 6S Plus і iPhone SE – A9, таким чином, можна очікувати A10 процесор для iPhone 7.

Далі — чутки. Вони переважно стосуються співпроцесора М10 – нового чіпа, робота якого буде спрямована на поліпшення життя батареї.

Чутки дарують новому iPhone цілих шість ядер, замість двох ядер, які зараз є у процесорах iPhone 6S, iPhone 6S Plus і iPhone SE.

Кажуть, Apple збільшить оперативну пам’ять до 3 ГБ в iPhone 7. Нагадаємо, що iPhone 6S і iPhone 6S Plus мають 2 ГБ на борту.

Бездротова зарядка також обговорюється у чутках навколо iPhone 7. Можливо, дебютує смарт-коннектор, проте про нього писали лише для iPhone 7 Pro моделі. Ну що ж, це, принаймні, виправдало б “Pro” ім’я, якщо ця модель з’явиться.

Айфон 7 замість теперішніх версій із 16 ГБ пам’яті матиме 32ГБ пам’яті мінімум.

Деякі китайські сайти повідомляли, що об’єм зберігання виросте до 256 ГБ, а Айфон 7 Плюс вийде з двома сім-картами.

Програмне забезпечення

Тут — без пліток: іPhone 7 і iPhone 7 Plus вийдуть з iOS 10. Про це ми чули трохи більше у червні на WWDC. Чекаємо на кілька нових особливостей і функцій, як і в будь-якому іншому оновленні програмного забезпечення.

iOS 10

Висновки

Є тільки кілька речей, у яких ви можете бути впевнені.

По-перше, iPhone 7 і iPhone 7 Plus більш ніж ймовірно, з’являться у вересні 2016 року. По-друге, вони прийдуть з процесором під назвою А10. І по-третє, нові смартфони від Apple дебютуватимуть з операційною системою IOS 10.

На даний момент, все інше — чутки та вигадки, які протягом наступних місяців будуть нас інтригувати.

P.S. Учора з’явилися нові чутки. Щодо назви нового iPhone. Подейкують, що не буде iPhone 7, натомість нам запропонують iPhone 6SE та iPhone 6SE Plus. Що ж, непоганий хід. Але лише якщо хочеш заплутати користувачів, бо у назві нової моделі чути відлуння аж попередніх трьох. Сподіваюся, що це лише чутки. Як і більша частина цієї статті)