29 травня 1992 року: Apple вперше демонструє Newton MessagePad, показуючи, як майбутній КПК можна використовувати для замовлення піци та інших трюків, що заощаджують час.

Названий генеральним директором Apple Джоном Скаллі “нічим іншим, як революцією”, Newton став першим великим новим продуктом Apple з часів Macintosh вісьмома роками раніше. Під час демонстрації Newton на виставці споживчої електроніки в Чикаго, Apple показала, як люди можуть налаштувати піцу, переміщуючи іконки начинки на символічному пирозі, а потім відправити замовлення факсом прямо з пристрою.

Перша демонстрація Newton MessagePad

Newton часто розглядався як всередині Apple, так і за її межами, як відповідь Скаллі на Mac. Мобільний пристрій став його першою спробою запустити нову лінійку продуктів, що змінила правила гри, під час його перебування на посаді генерального директора

“Це був Macintosh Скаллі, – сказав мені Френк О’Махоуні, менеджер з маркетингу Apple, який працював над Newton, коли я брав у нього інтерв’ю для своєї книги “Революція Apple”. “Це була можливість для Скаллі зробити те, що зробив Стів, але у своїй власній категорії продуктів”.

Стів Сакоман: Батько “Ньютона

Newton був дітищем інженера Apple Стіва Сакомана (Steve Sakoman). Пристрасно відданий портативним комп’ютерам, Сакоман раніше створив HP 110, перший у світі портативний комп’ютер з операційною системою MS-DOS на батарейках, коли працював у Hewlett-Packard у 1980-х роках.

Він розпочав проект Apple skunkworks, який став Newton у 1987 році. Він швидко став громіздким. Сакоман почав додавати до свого списку побажань всі передові технології портативних комп’ютерів, що з’являлися в дослідницьких лабораторіях. Це включало в себе сенсорний екран, розпізнавання рукописного тексту, жорсткий диск, велику батарею та інфрачервоний порт, який дозволив би Ньютонам спілкуватися один з одним. (Майте на увазі, що все це було наприкінці 1980-х!)

Сакоман залишив Apple у 1990 році. На початку 1991 року Скаллі побачив концепцію – і в цей момент Newton перейшов від проекту Skunkworks до повномасштабної розробки. Одним із головних внесків Скаллі був вислів “персональний цифровий асистент”, або КПК. Цей термін лаконічно описував те, що “Ньютон” насправді робитиме для клієнтів.

Дата відвантаження “Ньютона” починає сповзати

Спочатку планувалося, що “Ньютон” буде відправлений споживачам у квітні 1992 року. Однак швидко стало зрозуміло, що це видавання бажаного за дійсне має мало підстав.

Замість того, щоб чекати на завершення проекту, Скаллі розповів світові про Newton у січні 1992 року на виставці споживчої електроніки в Лас-Вегасі. Однак Apple не представила продукт належним чином до травня того ж року.

Перша демонстрація Newton одразу ж зацікавила світ новим баченням Apple щодо мобільних комп’ютерів. Це сталося невдовзі після того, як Apple випустила ноутбуки PowerBook 100, які стали масовими хітами. Озираючись назад, можна сказати, що ажіотаж навколо PowerBook, можливо, занадто завищив очікування людей.

Неспокійний розвиток КПК “Ньютон

Хоча проект Newton виглядав чудово ззовні, всередині все було трохи заплутано. Затримки в проекті означали, що перше покоління Newton не було відправлено більше року після демонстрації в Чикаго в цей день у 1992 році.

Першим каменем спотикання стала розбіжність щодо форм-фактору Newton. Розробляючи iPad, який з’явився на ринку майже через два десятиліття, одна група всередині Apple наполягала на більшому Newton (“Senior” або “Newt Plus”), який мав би розмір 9 дюймів на 12 дюймів.

Інші інженери вважали, що менший Newton, який отримав назву “Молодший” або “Кишеньковий тритон”, був би правильним рішенням, навіть якщо це означало б, що він буде менш потужним порівняно з більшим пристроєм. Ця група врешті-решт перемогла. Менший Newton став продуктом, на якому Apple зосередила свою увагу – хоча й не без участі офісної політики.

Newton повторює шлях Mac

Розробка Newton мала багато паралелей з оригінальним Macintosh. Команда виконувала неймовірно важку роботу і працювала довгі години, підживлювана майже культовою вірою в технологію, яка набагато випереджала все інше у світі технологій.

Інтенсивні зусилля призвели до трагічного самогубства одного з членів команди, коли 30-річний Ко Ісоно застрелився у власному будинку. Тижнем пізніше інший програміст Newton зазнав зриву та опинився у в’язниці після нападу на свого сусіда по кімнаті.

Newton MessagePad все ж був запущений у серпні 1993 року. Однак на той момент Скаллі вже не був генеральним директором Apple.

КПК Apple випередив свій час

Сьогодні люди розглядають оригінальний КПК Apple як продукт, що значно випередив свій час. Протягом наступних кількох років наступні покоління пристрою вдосконалювали такі недоліки, як слабкі інструменти розпізнавання рукописного вводу.

На жаль, КПК став однією з жертв повернення Стіва Джобса в Apple. Він скасував Newton і законсервував ідею мобільного пристрою, керованого додатками, доки у 2007 році на світову арену не увірвався iPhone.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com