13 травня 1991 року: Apple випускає Mac OS 7, більш відому як System 7. Найдовша з класичних операційних систем Apple для комп’ютерів Mac, вона залишатиметься актуальною до тих пір, поки її не замінить System 8 у 1997 році.

Система 7 принесла найбільші зміни в Mac OS відтоді, як операційна система вперше з’явилася разом з оригінальним Mac у 1984 році. Нова версія була надзвичайно швидкою, гарною на вигляд і мала безліч інноваційних функцій.

 

Нові можливості System 7

Однією з головних нових функцій була справжня багатозадачність, яка дозволяла запускати кілька програм одночасно. Це означало, що вперше можна було виконувати обробку даних у фоновому режимі. Це дозволило користувачам Mac виконувати важкі для обробки завдання в одній програмі, одночасно використовуючи іншу. Сьогодні це може звучати (і звучить!) нормально, але в 1991 році це була революція.

Крім того, користувачі тепер мали доступ до “псевдонімів” – ідея, яку згодом скопіювали в Windows 95 від Microsoft у вигляді “ярликів” на робочому столі. Це полегшило доступ до окремих файлів без необхідності відстежувати програму-джерело.

Нова Mac OS також принесла значне покращення в плані обміну файлами. Якщо у вас була мережа AppleTalk, System 7 спростила обмін файлами та папками між системами за допомогою простої однорангової локальної мережі.

Можна було навіть співпрацювати над проектами за допомогою функцій “Опублікувати” та “Підписатися”. Це означало, що зміни, внесені до файлу на комп’ютері одного користувача, автоматично переносилися до всіх інших пов’язаних документів. Думаєте, Google Docs вражає? Mac OS 7 робила щось подібне чверть століття тому!

Велике поліпшення для Mac OS

Візуально Mac OS 7 виявилася набагато кращою за свою попередницю. Шрифти TrueType більше не страждали від їхнього попереднього нерівного вигляду. Система 7 також зробила робочий стіл Mac більш настроюваним. Операційна система підтримувала різні варіанти кольорів, а її зовнішній вигляд загалом став більш впорядкованим. (Нова функція “Balloon Help” прийшла на допомогу новачкам Mac).

Хоча System 7 постачалася з невеликою кількістю програм, вона швидко започаткувала цілу низку мультимедійних додатків. Пізніше, у 1991 році, на Mac з’явився QuickTime, який дозволив користувачам запускати відео та маніпулювати ним на своїх комп’ютерах.

System 7 була попередньо інстальована на нових комп’ютерах Mac. Для користувачів, які хотіли оновити систему, існував персональний комплект для оновлення, який коштував 99 доларів і включав 90 днів безкоштовної технічної підтримки. Групове оновлення для мереж коштувало 349 доларів.

Операційна система продовжувала працювати до 1997 року, коли Стів Джобс повернувся в Apple. Останнє оновлення System 7 вийшло у квітні 1997 року у вигляді Mac OS 7.6.1. Потім Apple замінила її на System 8.

Переживіть славу за допомогою цього емулятора System 7

Відчуваєте ностальгію? Перевірте цей емулятор System 7, який запускається у вікні вашого браузера.

Оригінал статті на cultofmac.com

Які ваші спогади пов’язані з використанням System 7? Чи були ви фанатом Mac в той час? Напишіть нам у коментарях нижче.