9 травня 2005 року: Apple непомітно починає продавати музичні відео в iTunes Music Store.

Ця функція з’являється в iTunes 4.8, спочатку пропонуючи бонусний контент для тих, хто купує альбоми через магазин. Мине кілька місяців, і Apple почне продавати окремі музичні кліпи, а також короткометражні фільми Pixar і добірку телешоу по 1,99 долара за штуку.

Музичний магазин iTunes додає музичні відео

Рішення Apple зайнятися відео було цілком логічним. YouTube був у зародковому стані (отже, люди платили гроші за музичні відео). Однак, завдяки зростанню проникнення високошвидкісного інтернету, потокове відео нарешті стало доступним для звичайних користувачів.

Намагаючись конкурувати з такими сервісами, як iTunes, деякі звукозаписні лейбли почали продавати розширені компакт-диски приблизно в цей час. Ці диски містили музичні кліпи, шпалери та інші додаткові матеріали, доступні за допомогою комп’ютера.

Однак цей формат так і не прижився через загальну незручність відтворення розширених компакт-дисків. Щоб отримати доступ до бонусних функцій, потрібно було вийняти диск з програвача, вставити його в комп’ютер, а потім за допомогою інтерфейсу (як правило, погано спроектованого) переглянути коротке відео у форматі MPEG.

З iTunes, з іншого боку, все було дуже просто. Завантаження відео працювало так само як і завантаження музики. Не було жодного зайвого кроку. Ця простота використання мала вирішальне значення.

Музичні відео в iTunes

Перші музичні відео, що з’явилися на iTunes, включали в себе мікс з сольних треків та альбомів з додатковими матеріалами: “Feel Good Inc.” гурту Gorillaz, “The Antidote” гурту Morcheeba ($9.90 за 10 пісень плюс одне відео), “Warning Shots” гурту Thievery Corporation ($1.98 за одну пісню та одне відео), “Stand Up” гурту Dave Matthews Band ($11.99 за 14 пісень, одне відео та один PDF) та “Pink Bullets” гурту The Shins ($1.98 за одну пісню та одне відео).

Якість відео не завжди була чудовою. На відміну від високої якості відео, яке сьогодні можна завантажити з iTunes або Apple TV+, деякі музичні кліпи мали жалюгідну роздільну здатність 480×360 пікселів. Однак, зробивши їх додатковим контентом, а не преміум-контентом, Apple змогла виправити недоліки, перш ніж стягувати гроші за завантаження відео.

На той час Apple випустила п’яте покоління iPod Classic. У цьому пристрої з’явилася функція відтворення відео, що підтвердило, що відео є надзвичайно важливою частиною контент-пропозицій Купертіно.

Apple Music TV

Сьогодні Apple глибоко занурилася в потокове мовлення. Створений на основі придбання компанії Beats за 3 мільярди доларів, сервіс підписки на музику Apple Music був запущений у 2015 році.

Відео завжди було в цьому міксі, оскільки в Купертіно додали до сервісу кілька музичних документальних фільмів, а в 2019 році з’явився Apple TV+. Рік по тому Apple запустила безкоштовний цілодобовий сервіс потокового музичного відео під назвою Apple Music TV.

Яке перше відео ви завантажили через iTunes? Залиште свій коментар нижче.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com