10 травня 1999 року: Третє покоління PowerBook G3 стало на 20% тоншим і на 2 фунти легшим за свого попередника, але більшість людей пам’ятають цей ноутбук завдяки його “бронзовій” клавіатурі.

Хоча він не отримав нової назви, яка б відрізняла його від попередніх ноутбуків лінійки, шанувальники називають його “Ломбард” за внутрішньою кодовою назвою Apple (або просто “PowerBook G3 Bronze Keyboard”).

Вдосконалення формули PowerBook G3

PowerBook G3 не є моїм особистим фаворитом у лінійці ноутбуків. (Це був би PowerBook “Pismo” наступного року, який досі залишається одним з найкращих ноутбуків Apple за всю історію). Однак, модель Lombard виявилася дуже популярною свого часу.

Як випливає з (власне) назви, вона була оснащена швидким процесором PowerPC 750 (G3) від Apple. Працюючи на частоті 333 або 400 МГц, Lombard був швидшим за своїх попередників. Однак Apple зменшила кеш L2, що означало, що іноді ноутбук працював трохи повільніше.

Однак ніхто не міг би причепитися до часу автономної роботи ноутбука, оскільки Apple значно покращила його порівняно з попередніми моделями. PowerBook G3 Lombard міг працювати п’ять годин на одному заряді. Крім того, власники могли додати другу батарею, відключивши оптичний привід у відсіку розширення. Це подвоювало час роботи від батареї до 10 годин.

Напівпрозора клавіатура, яка дала ноутбуку його загальну назву, була виготовлена з пластику бронзового відтінку, а не з металу. Привід для DVD-дисків пропонувався як додаткова опція для моделі з частотою 333 МГц або в стандартній комплектації для всіх версій з частотою 400 МГц.

PowerBook G3 Lombard нарешті отримав порти USB

Ломбард представив USB-порти в PowerBook, хоча ноутбук зберіг підтримку SCSI, як виявилося, востаннє. Він повністю відмовився від підтримки  шини Apple Desktop Bus і відмовився від одного зі слотів для PC Card, залишивши лише один.

За час існування PowerBook G3 Apple поступово відмовилася від ADB і SCSI на користь USB та інтерфейсу FireWire, відзначеного нагородою “Еммі”. Ці зміни зробили Lombard справді перехідним ноутбуком.

PowerBook G3 Lombard пропонував 64 МБ оперативної пам’яті, жорсткий диск на 4 ГБ, графіку ATI Rage LT Pro з 8 МБ SDRAM і 14,1-дюймовий кольоровий TFT-дисплей з активною матрицею. Він вимагав Mac OS 8.6 або новішої версії, але міг працювати з будь-якою операційною системою Apple до OS X 10.3.9.

1999: Великий рік для Apple

PowerBook G3 Lombard приніс компанії Apple ще один успіх. Це сталося через рік після того, як Купертіно повернулося до прибутковості, оскільки всі чекали, що компанія спіткнеться.

Зрештою, 1999 рік виявився переломним для компанії. Надпопулярний iMac G3 з’явився у нових кольорах, Apple випустила Mac OS 9, а світ вперше побачив OS X.

Хоча новий ультрасучасний iBook став найважливішим гравцем у лінійці ноутбуків Apple того ж року, PowerBook G3 Lombard, безумовно, не підвів команду в жодному разі. Ноутбук вартістю 2499 доларів США за своїми характеристиками значно випереджав конкурентів на той час.

У вас був саме цей ноутбук PowerBook G3? Залиште свої коментарі нижче.

 

Оригінал статті на сайті cultofmac.com