5 липня 2006 року: Apple припиняє випуск бюджетної лінійки комп’ютерів eMac. Ця подія сигналізує про кінець ери електронно-променевих трубок для комп’ютерів Mac.

Після більш ніж чверті століття використання ЕПТ-моніторів, Apple переходить на більш досконалу технологію LCD, яка використовується в комп’ютерах Mac і сьогодні. Коли справа доходить до екранів, то тонкий екран, безумовно, в тренді!

Зліт і падіння ЕПТ-моніторів

Apple почала продавати ЕПТ-монітори у 1980 році з 12-дюймового Monitor III. Він постачався як частина нещасливого бізнес-комп’ютера Apple III.

Під керівництвом Роберта Бруннера, який очолював відділ дизайну Apple з 1989 по 1996 рік, компанія досліджувала LCD-дисплеї. Однак лише в середині 2000-х років Apple остаточно відмовилася від ЕПТ-моніторів. Компанія відкрила нову еру з випуском iMac G4 у 2002 році. Клієнти прозвали комп’ютер “iLamp” через його незвичний дизайн.

Хоча LCD-дисплеї коштують дорожче, вони мають ряд значних переваг над ЕПТ-моніторами. До них відносяться знижене енергоспоживання, підвищена яскравість і зменшення ефекту мерехтіння, спричиненого повільною частотою оновлення ЕПТ-дисплеїв.

LCD означає тонші дисплеї для комп’ютерів Mac

Однак найбільшим наслідком переходу від ЕПТ до РК-дисплеїв стало те, що ця технологія дозволила Apple розробити тонші дисплеї для комп’ютерів Mac. Це вивело комп’ютерну індустрію з епохи “великої бежевої коробки”, в якій вона застрягла з 1980-х років.

Як для великих комп’ютерів, схожих на коробки, eMac, який був орієнтований на ринок освіти, насправді був досить акуратним комп’ютером. Він виглядав як біла версія iMac G3 від Apple. Однак у нього не було ручки для переміщення. Він також працював значно швидше завдяки процесору PowerPC G4. Він отримав кілька оновлень протягом свого життя в активній лінійці продуктів Apple, а фінальна версія може похвалитися процесором з тактовою частотою 1,42 ГГц і графічним чіпом Radeon 9600.

Робочий пристрій сьогодні, ймовірно, коштуватиме вам менше ніж $100, тож ви не зовсім сидите на золотій жилі, якщо втримали його в руках. Однак, завдяки своєму статусу останнього комп’ютера Apple з електронно-променевою трубкою, eMac безумовно заслуговує на своє місце в історії Apple.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com