12 жовтня 2011 року: Apple запускає iCloud, сервіс, який дозволяє користувачам автоматично та бездротово зберігати контент і передавати його на різні пристрої.

Поява iCloud знаменує собою кінець стратегії “цифрового хабу”, орієнтованої на комп’ютери Mac, і відкриває еру міжпристрійної комунікації та нелокалізованих файлів.

Запуск iCloud: Кінець Mac як цифрового хабу

Співзасновник Apple Стів Джобс, який представив iCloud на Всесвітній конференції розробників 2011 року під час своєї заключної доповіді, помер до запуску сервісу. iCloud по суті замінив бачення Джобса про цифровий хаб, який зосереджувався на комп’ютері Mac для централізації медіа з інших пристроїв та синхронізації різноманітного обладнання Apple. Ця концепція добре працювала майже 10 років.

Однак, як тільки Apple представила iPhone у 2007 році, “на стіні було написано”, що цифровому хабу прийшов кінець. iPhone не був простим периферійним пристроєм, який можна було під’єднати до комп’ютера Mac. Натомість це був постійно підключений до інтернету пристрій, який для багатьох користувачів замінив потребу в ПК.

MobileMe: перша невдала спроба Apple у хмарних обчисленнях

Після виходу першого iPhone бачення Джобса щодо цифрового хабу поступилося місцем баченню, заснованому на хмарних обчисленнях. Перша спроба Apple з’явилася у 2008 році у вигляді MobileMe. Компанія брала 99 доларів на рік за зберігання адресних книг, документів, зображень тощо у хмарі, а потім розповсюджувала ці дані на інші пристрої.

У чому проблема? MobileMe виявився жахливо ненадійним.

“Хто-небудь може сказати мені, що MobileMe має робити?” гаркнув Джобс на відповідальну команду після запуску сервісу у 2008 році. Коли йому відповіли, він огризнувся: “То якого біса він цього не робить?”.

Сказавши, що MobileMe “заплямував репутацію Apple”, Джобс закрив провальний сервіс. Потім він доручив багаторічному керівнику Apple Едді К’ю нову роботу – наглядати за всім інтернет-контентом компанії.

iCloud постала з попелу MobileMe. Джобс жартував, що iCloud, по суті, працює як великий жорсткий диск у небі.

“iCloud – це найпростіший спосіб керувати своїм контентом, тому що iCloud робить це все за вас і виходить далеко за межі всього, що доступно сьогодні”, – сказав К’ю у своїй заяві під час запуску сервісу. “Вам не потрібно думати про синхронізацію ваших пристроїв, адже вона відбувається автоматично і безкоштовно”.

 

iCloud: Крок вперед від MobileMe?

Отримуючи дещо неоднозначне сприйняття протягом багатьох років, iCloud не є одним з однозначних успіхів Apple (хоча він, безумовно, кращий за MobileMe). Компанія продовжує розвивати iCloud і виправляти різні помилки.

Однак, як і Siri – інший улюблений проект Джобса в останній рік його життя – iCloud відіграє все більшу роль у поточних планах Apple. Від отримання пісень на всіх пристроях Apple до центральної ролі iCloud Drive, який раніше працював як Dropbox під брендом Apple, сьогодні iCloud можна побачити в macOS, iOS та iPadOS.

У 2021 році Apple представила iCloud+. Ця преміум-версія сервісу пропонує кілька рівнів сховища – 50 ГБ, 200 ГБ і 2 ТБ – за щомісячну плату. Платна версія також має кілька функцій, пов’язаних з конфіденційністю, зокрема iCloud Private Relay, HomeKit Secure Video та “Приховати мою електронну пошту”. У 2023 році, визнаючи, що обсяг даних, які ми зберігаємо сьогодні, зростає, Apple збільшила максимальний розмір сховища iCloud+ до 12 ТБ.

Оскільки Apple продовжує розвивати своє “бездротове майбутнє”, iCloud, безсумнівно, відіграватиме все більшу роль у планах компанії.

Оригінал статті cultofmac.com