11 липня 2008 року: iPhone 3G надійшов у продаж. Очікування від продовження лінійки смартфонів були дуже високими, і Apple їх виправдала, додавши GPS, більш швидку передачу даних 3G та більш якісну збірку.

Щоб зробити речі ще кращими, другий смартфон Apple працює на новій мобільній операційній системі. iPhone OS 2 представляє покращену програму Mail, покрокову навігацію та дещо під назвою App Store.

Випуск iPhone 3G приніс 3G-дані та нижчу ціну

З точки зору промислового дизайну, iPhone 3G зробив дещо не властивий для Apple відхід від алюмінію. Новий смартфон замінив пласку алюмінієву задню панель і пластикове дно iPhone першого покоління на вигнуту пластикову основу з твердого полікарбонату. iPhone 3G був доступний у двох кольорах – чорному та білому.

Найбільше покращення відбулося завдяки впровадженню стільникового зв’язку 3G, який замінив EDGE. Це призвело до підвищення швидкості передачі даних і поліпшення якості зв’язку. GPS, хоча і менш важливий для деяких клієнтів, також виявився життєво важливим. Хоча GPS здається старою новиною в сучасних смартфонах, телефон, який міг надійно приймати супутники в 2008 році, закрутив голови.

Поряд з апаратним оновленням, iPhone 3G приніс ще одну очевидну перевагу: його ціну.

Роздрібна ціна становила 199 доларів, що на 60% дешевше, ніж початкова ціна оригінального iPhone, яка становила 499 доларів. Раніше Apple вже знижувала ціну на iPhone першого покоління, але подолання цінового бар’єру у 200 доларів зробило iPhone 3G набагато доступнішим.

Надзвичайна важливість App Store

Нова операційна система iPhone OS 2, яка використовується в iPhone 3G, містить найважливіше оновлення з усіх версій iOS на сьогоднішній день. (Назва змінилася з “iPhone OS 2” на “iOS” після запуску iPad у 2010 році).

Що змінило світ в iPhone OS 2? Поява App Store.

Попри початкове небажання генерального директора Apple Стіва Джобса запускати онлайн-маркет програмного забезпечення, App Store докорінно змінив iPhone. Він перетворив пристрій із закритої платформи на щось набагато більш кастомізоване та цікаве.

Несподівано кожен користувач iPhone міг насолоджуватися власним “додатком-вбивцею”, залежно від того, який тип програмного забезпечення виявився для нього найважливішим.

App Store також відкрив нове величезне джерело доходу для сторонніх розробників.

Презентація iPhone 3G: Великий успіх для Apple

iPhone 3G швидко став справжнім хітом для компанії Apple. За перші вихідні, коли він з’явився у продажу, Apple продала 1 мільйон пристроїв. Слід визнати, що це лише невелика частина того, що Купертіно продає за перші вихідні сьогодні. Наприклад, iPhone 6s за перші вихідні було продано 13 мільйонів одиниць. (Apple більше не публікує ці цифри з різних причин).

Однак, запуск iPhone 3G виявився масовим для Apple в той час.

Як сказав Джобс: “Щоб продати перший 1 мільйон оригінальних iPhone, знадобилося 74 дні, тож новий iPhone 3G, очевидно, має чудовий старт у всьому світі”.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com