19 липня 2004 року: Четверте покоління iPod привносить у популярний аудіопристрій витончені інновації, зокрема, інтерфейс Click Wheel, який нещодавно з’явився в iPod mini.

“Найкращий цифровий музичний плеєр щойно став ще кращим”, – сказав Стів Джобс у пресрелізі в день запуску продукту. І все ж деякі люди відчувають розчарування від оновленого музичного плеєра.

Коліщатко iPod Click Wheel переосмислює пристрій (начебто)

Коли Apple випустила четверте покоління iPod, вона була на висоті. Раніше того ж місяця в музичному магазині iTunes було продано 100-мільйонну пісню. iPod вийшов далеко за межі свого статусу першопрохідця і став мейнстрімним продуктом з величезним впливом – на Apple і поп-культуру в цілому.

Тим часом млин чуток безперервно поповнювався повідомленнями про те, що четверте покоління iPod докорінно переосмислить цей пристрій. Прогнозовані покращення включали кольоровий дисплей, підтримку Bluetooth і Wi-Fi, новий стиль корпусу і до 60 ГБ пам’яті.

Багато людей були трохи розчаровані, коли пристрій виявився відносно простим апгрейдом. У ньому не було багатьох привабливих функцій, про які раніше говорили пліткарі.

iPod четвертого покоління отримав коліщатко керування Click Wheel

Найбільшим доповненням стало те саме коліщатко Click Wheel, яке Apple представила в iPod mini на початку 2004 року. Замість фізичного колеса прокрутки з окремими кнопками навколо нього, iPod Click Wheel об’єднав у собі всі елементи керування пристроєм. Нове твердотільне сенсорне колесо прокрутки було розташоване на одному рівні з корпусом iPod.

Четверте покоління iPod принесло й інші невеликі вдосконалення. Наприклад, це був перший повнорозмірний iPod, який можна було заряджати через USB 2.0. Це свідчило про відхід Apple від відзначеної нагородами технології FireWire, яка була ключовою частиною стратегії “цифрового хабу” компанії наприкінці 1990-х років.

Нарешті, четверте покоління iPod забезпечило покращений час автономної роботи, що дозволило йому працювати до 12 годин на одному заряді акумулятора.

Усе це було зроблено за нижчою ціною. Версія на 20 ГБ коштувала лише 299 доларів, а версія на 40 ГБ – 399 доларів. Пізніше, у жовтні 2004 року, Apple випустила спеціальне видання U2 iPod 4G. У вересні 2005 року з’явилося спеціальне видання “Гаррі Поттер” з попередньо завантаженими аудіокнигами Джоан Роулінг про чарівників.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com