28 червня 1993 року: Apple випускає Macintosh LC 520, комп’ютер “все в одному”, орієнтований насамперед на освітній ринок.

Перший Macintosh, що поставлявся з необов’язковим приводом для компакт-дисків (2x CD-ROM), був розроблений, щоб задовольнити зростаючі потреби шкіл у мультимедійних засобах.

Запуск Macintosh LC 520

LC 520 мав той самий базовий дизайн, що й Mac LC III, який був представлений у лютому 1993 року. Він мав процесор 68030 з тактовою частотою 25 МГц, 5 МБ оперативної пам’яті, жорсткий диск на 80 або 160 МБ, дисковод для дискет і 14-дюймовий монітор Sony Trinitron зі стереодинаміками. Він також мав вбудований мікрофон, що було відносною рідкістю на початку 1990-х років. Ціна починалася від $1,799.

Відповідно до філософії розширюваності Apple для комп’ютерів Mac тієї епохи, LC 520 можна було модернізувати кількома способами. Гніздо для розширення пам’яті дозволяло збільшити обсяг оперативної пам’яті до 36 МБ. Інший роз’єм дозволяв модернізувати процесор.

Перший Mac спеціально для шкіл

Apple анонсувала LC 520 як перший у серії комп’ютерів, орієнтованих на конкретні сегменти ринку.

Компанія була популярною серед шкіл протягом тривалого часу. (Критики звинувачували генерального директора Apple Стіва Джобса у тому, що він покинув цей ринок, коли повернувся в Apple через кілька років, перш ніж завоювати його так званим eMac).

Проте LC 520 був першим Macintosh, створеним спеціально для ринку освіти. (Він також знайшов свій шлях на робочі місця).

Пізніше в 1993 році Apple випустила іншу версію комп’ютера на обмежених ринках під назвою Performa 520.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com