10 серпня 2008 року: Розробник I Am Rich, безглуздого додатку, який продавався за шалені $999,99, захищає своє сумнозвісне творіння як “мистецтво”.

Після того, як Apple видалила I Am Rich з App Store через суперечки щодо обурливої ціни та повної відсутності користі програми, її творець, німецький розробник Армін Гайнріх, каже, що створив її як своєрідний жарт.

I Am Rich: абсолютно марний додаток за $1,000

Існування такого додатку було, мабуть, неминучим. Для генерального директора Apple Стіва Джобса, який спочатку виступав проти ідеї App Store на тій підставі, що це призведе до появи менш якісного програмного забезпечення, додаток I Am Rich міг би підтвердити його найгірші побоювання – якби App Store вже не мав такого гарного старту.

Запущений 10 липня 2008 року, App Store швидко став хітом серед користувачів iPhone. Однак він також створив ціновий прецедент, коли більшість додатків продавалися менше ніж за долар. Саме на це і націлився розробник I Am Rich Генріх.

“Я виявив, що деякі користувачі скаржаться на ціни на додатки для iPhone вище 99 центів, – розповів він в інтерв’ю The New York Times. “Я ставлюся до цього як до мистецтва. Я не очікував, що багато людей купуватимуть його, і не очікував такого ажіотажу навколо нього”.

Шокуюче, але додаток “Я багатий” отримав погані відгуки

Додаток отримав схвальні відгуки в технічній пресі, і все ж вісім людей заплатили, щоб завантажити його. Найдивовижніше, що лише двоє з цих людей попросили Apple скасувати продаж.

Сам додаток не робив нічого корисного. Коли його відкривали, на дисплеї користувача з’являвся червоний коштовний камінь. При натисканні на нього великими літерами з’являлася наступна мантра з друкарською помилкою:

“I am rich
I deserv [sic] it
I am good,
healthy & successful”

“Я багатий
Я заслуговую на це
Я добрий,
здоровий і успішний”.

Додаток “Я багатий” також викликав перші питання про те, чи повинна Apple дозволити політику “спробуй, перш ніж купити” для App Store. Хоча Apple серйозно не розглядала таку політику, ця концепція сприяє появі безлічі безкоштовних додатків, які сьогодні пропонують покупки в додатку.

Продовження: I Am Rich LE

Що стосується Генріха, то, як повідомляється, люди засипали його повідомленнями – “багато з них були образливими”, – сказав він в інтерв’ю The New York Times.

Цей різкий відгук не завадив йому створити продовження під назвою I Am Rich LE. Додаток вартістю $8,99 містив калькулятор і виправлену версію його “знаменитої мантри”.

Випущений у 2009 році, він не здобув такої ж популярності, як оригінал, хоча, ймовірно, знайшов ще одного-двох користувачів. Генріх оновив I Am Rich LE, додавши сумісність з iOS 12 та інші покращення, але відтоді програма зникла з App Store.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com