4 серпня 2008 року: Стів Джобс визнає помилки у запуску MobileMe, використовуючи невдалий запуск хмарного сервісу Apple як можливість для навчання.

“Було помилкою запускати MobileMe одночасно з iPhone 3G, програмним забезпеченням iPhone 2.0 та App Store, – пише Джобс в електронному листі до працівників Apple. “У нас у всіх було більш ніж достатньо роботи, і запуск MobileMe можна було відкласти без наслідків”.

MobileMe: одна з найбільших помилок Apple

До 2008 року Джобс визначив хмару як очевидний наступний крок своєї стратегії “цифрового хабу”, оголошеної невдовзі після повернення в Apple у 1997 році. Купертіно фактично почав експериментувати з інтернет-сервісами на основі підписки для користувачів комп’ютерів Mac на початку 2000-х років. MobileMe розширив ці зусилля, щоб охопити власників iPhone та iPod touch, одночасно переробивши сервіс для OS X.

MobileMe дозволяв користувачам віддалено зберігати адресні книги, документи, календарі, фотографії, електронні листи та відео і синхронізувати їх з усіма своїми пристроями Apple. За все це потрібно було платити 99 доларів на рік.

На жаль, MobileMe став гучним провалом. Коли сервіс запустили 9 липня 2008 року, він одразу ж зіткнувся з проблемами. Вони включали в себе перебої в обслуговуванні користувачів і величезні витрати на попередню авторизацію для користувачів, які реєструвалися на безкоштовну пробну версію. Тривалий збій в роботі електронної пошти, від якого постраждав один із кожних 100 користувачів, залишався невирішеним до 29 липня.

Електронний лист Стіва Джобса про MobileMe

У своєму електронному листі від 4 серпня 2008 року Джобс визнав катастрофічний запуск продукту. Нижче ми наводимо лист Джобса про MobileMe у повному обсязі:

“Команда,

Запуск MobileMe не був нашим зоряним часом. Є кілька речей, які ми могли б зробити краще:

MobileMe просто не відповідав стандартам Apple – він явно потребував більше часу і тестування.
Замість того, щоб запускати MobileMe як монолітну послугу, ми могли б спочатку запустити бездротову синхронізацію з iPhone, а потім по черзі веб-додатки – спочатку Mail, через 30 днів (якщо справи з Mail підуть добре) – Календар, а ще через 30 днів – Контакти.
Було помилкою запускати MobileMe одночасно з iPhone 3G, програмним забезпеченням для iPhone 2.0 та App Store. У нас у всіх було більш ніж достатньо роботи, і запуск MobileMe можна було б відкласти без наслідків.
Ми робимо багато кроків, щоб винести уроки з цього досвіду і перетворити MobileMe на послугу, яку полюблять наші клієнти. Одним з таких кроків, про який я можу розповісти вам сьогодні, є те, що команда MobileMe тепер підпорядковуватиметься Едді К’ю, який керуватиме всіма нашими інтернет-сервісами: iTunes, App Store і, починаючи з сьогоднішнього дня, MobileMe. Нова посада Едді – віце-президент з інтернет-сервісів, і тепер він звітуватиме безпосередньо мені.

Запуск MobileMe наочно демонструє, що нам ще багато чого треба дізнатися про інтернет-сервіси. І ми будемо вчитися. Бачення MobileMe є одночасно захоплюючим та амбітним, і ми будемо наполегливо працювати над тим, щоб зробити його послугою, якою ми всі пишатимемося, до кінця цього року.

Стів”

Неприємна зустріч з MobileMe

Тон електронного листа, в якому містилася чесна оцінка невдач сервісу, різко відрізнявся від того, як Джобс обсипав язиком відповідальних за катастрофу з MobileMe.

Зібравши співробітників в аудиторії Apple, Джобс запитав їх: “Чи може хтось сказати мені, що має робити MobileMe?”. Коли кілька сміливців почали йому відповідати, Джобс зірвався: “То якого біса він цього не робить?”

Наступну годину він лаяв групу. Він лаяв їх за те, що вони заплямували репутацію Apple. Сказав, що вони “повинні ненавидіти один одного за те, що підвели один одного”.

Потім він звільнив керівника команди, замінивши його на Едді К’ю.

Вийти з MobileMe, увійти в iCloud

Зрештою, MobileMe проіснував до середини 2012 року, коли Apple закрила сервіс. За рік до закриття Apple припинила рекламувати продукт новим клієнтам.

У жовтні 2011 року на зміну MobileMe прийшов iCloud. Після його запуску Apple доклала значних зусиль для вдосконалення iCloud. Хоча він залишається далеким від досконалості, iCloud здається світом, відмінним від “поганих старих часів” MobileMe.

Оригінал статті на сайті cultofmac.com